Кога сложихте обеци на детето

  • 5 714
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 489
здравейте,мами.ние сме на 6 месеца и искам на 25март(тогава е благовец и се слагали обеци)да й сложа,но не знам може ли на толкова малко бебе.вие кога го направихте.

# 1
  • Мнения: 5 241
Ами по принцип,както си решиш.Но според мен не е редно на толкова малко бебе да се слагат обеци.Първо те още нямат коса и някак е смешно с обеци и другото е че все още не разбира и може да си ги дръпне сама и да направи белята  Rolling Eyes
Но пак ти казвам ти си прецени  Wink

# 2
  • Мнения: 2 006
Ами и ние искахме да сложим обеци на Алекс на 7 месеца,но от магазина ни обясниха,4е не е желателно да се слагат до две годинки защото имало вероятност  да се засегне някакъв нерв или нещо подобно(не разбрах много добре), което води до уврежданен. Тук в Холандия не се практикува заради някакви нови иследвания.Съжелявам,4е не съм много подробна,и аз не съм наясно,но ние поне решихме да не рискуваме.

# 3
  • Мнения: 1 038
Aз и сложих обеците малко след годината. Wink

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
аз пък ще оставя това решение да вземе дъщеря ми кога, колко и как.

# 5
  • Мнения: 3 146
И къде забрави да допълниш

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Ami tuk pak ni preporatsaha da slozim obetsite na plemennitsata mi dokato oste ne e navarsila mesets i sled katyo e minala 20 dni,kazaha ni tse tova bilo idealnoto vreme,zastoto predi 20 dni bebeto bilo mnogo malko a sled mesets vetse stialo da usesta povetse.
Vetse godinka i 4 mesetsa plemenitsata mi ima obetse i nisto si mu niama na deteto.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: mama kenga
И къде забрави да допълниш


разбира се -и къде, да.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 291
Ех... майчета какъв е тоя мерак да дупчите девойките, за да задоволите собствената си суета....
Детенце си е самостоятелен индивид и като такъв, би трябвало сам да прецени дали да се дупчи или не!
Да си призная и аз харесвам момиченцата с обички, но ще оставя на бебка решението....

# 9
  • Мнения: 1 263
Цитат на: Liorena
аз пък ще оставя това решение да вземе дъщеря ми кога, колко и как.

Тъкмо щях да попитам не е ли по-добре детето само да си реши кога да си пробива ушите и дали въобще да ги пробива.....
Децата макар и наши, са отделни личности и имат право на  собствено мнение... поне аз така си мисля...  newsm52
......не бих натрапила на дъщеря си решение, което след време, тя дори няма да има шанса да отхвърли  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Val
Ami tuk pak ni preporatsaha da slozim obetsite na plemennitsata mi dokato oste ne e navarsila mesets i sled katyo e minala 20 dni,kazaha ni tse tova bilo idealnoto vreme,zastoto predi 20 dni bebeto bilo mnogo malko a sled mesets vetse stialo da usesta povetse.
Vetse godinka i 4 mesetsa plemenitsata mi ima obetse i nisto si mu niama na deteto.
Ти сериозно ли го казваш това? #Crazy Направо съм изумена #Puppy dog

# 11
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Liorena
аз пък ще оставя това решение да вземе дъщеря ми кога, колко и как.

 202uu
Точно тъй! Ако имам дъщеря и аз така ще постъпя, а на сина си за нищо на света не бих тръгнала аз да му слагам обеци на ушите, независимо, че и двамата с татко му имаме и то не малко (особено аз). Ако сам реши да го прави - ОК.

# 12
направо се въздържам от коментар, че какво ли ще излезе... Rolling Eyes

а вие как бихте се чуствали ако сега, примерно, сте с някакви огромни татуировки, които не ви харесват, но родителите ви са решили да ги направят, защото на тях така им харесало едно време??   Confused  Confused

какви са доводите да се слагат обеци на бебета изобщо?? не го проумявам.  #Shocked  #Shocked

# 13
  • Мнения: 3 200
Аз съм с пробити уши като малка, а много мразя обеци, така че ще оставя решението на детето си, не искам да се чувства като мен. И се гледам на разни снимки - малко бебе с треперушки - абе ужас Close

# 14
  • Мнения: 444
Аз също малко след годинката ще сложа на бебка обеци! Не знаех, че 25- ти е някакъв ден и сега мога да се възползвам от инфото! Не виждам нищо лошо и очаквам с нетърпение събитието, а при това разнообразие от обици не виждам коя майка ще сложи на детето си точно треперушки! Едно време друго нямаше, но сега...ние вече получихме много нежни обици като коледен подарък и естествено трябва да ги оползотворим!
Gloria успех! Ако се притесняваш, че бебчето ти е много малко, защо не се консултираш с лекар или не изчакаш още малко! Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт