проблем с венците през бременноста

  • 1 051
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
зраейте ,
от два три дни ме боли венеца при единия от долните предни зъби и венеца е като отлепен малко , може би съм го наранила . тече кръв от венците като си ги мия също -има ли други мами с подобен проблем по време на бременноста и како са предприемали .  newsm78

# 1
  • Мнения: 4 589
това с венците е савсем нормално
ще минат като родиш
ми ги с паста лакалут

# 2
  • Мнения: 527
И аз имам проблем с венците,но аз си го имам отпреди,просто сега се засилва.Трябва да се почиства зъбният камък редовно,и над и под венеца.Да се ползва вода за уста,за дезинфекция,но не знам коя се препоръчва по време на бременност.При мен кървят предните два долни зъба и леко е отлепен венеца.Задължително отиди на зъболекар да ти каже какво трябва да се прави,защото през бременността се засилват тези неща Simple Smile

# 3
  • Мнения: 983
И аз съм със същия проблем. Зъболекарката ми каза, че е напълно нормално при бременните жени, каза че след раждането проблема ще отпадне. Почисти ми зъбния камък и ми препоръча да си мия зъбите с паста Парадонтакс и преди основната четка за зъби да използвам четка за междузъбното пространство. Да ти кажа тези четки вършат страхотна работа. Една седмица, след като започнах да ги използвам, почти нямам кървене  Blush

# 4
  • София
  • Мнения: 3 404
Да, имах такъв проблем.
И Лакалут ползвах и Тантум верде и какво ли не, най-накрая след раждането всичко се оправи Simple Smile

# 5
  • Мнения: 111
И при мен беше така,неприятно е,но след като родиш ще спрат да кървят.На мен и "Лакалут" не ми помогна.

# 6
  • Мнения: 4 621
И аз го имах този проблем Sick Много е неприятно, но минава след раждането Peace

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 973
Имам този проблем от преди, но през бременноста се засили. Наскоро открих един вид вода за уста CORSODIL, от една седмица я ползвам и ми спра кървенето на венците!

# 8
  • Мнения: 533
И при мен се появи същия проблем и зъболекарката ми ме "успокои" ,че така ще е през цялата бременност. Изписа ми Eludril за жабурене след измиване на зъбите сутрин и вечер , но немога да се похваля ,че не ми кървят , може би малко по-малко от преди но......... Явно ще чакам да родя и да се оправя . Laughing

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
След раждането се оправих, но имаше няколко пъти възпаление и сега докато кърмя и се оправих с Лакалут.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 941
Опитай със смрадлика.

# 11
  • Мнения: 158
и мойте кървяха през бременността.с какво ли не се жабурих и мих,но докато не родих все си кървяха,че даже ме и боляха.споко,като родиш всички неразположения изчезват. Peace

# 12
  • Мнения: 777
Мила, по време на бременност много неща са в рамките на нормалното. Ето виж и прочети това: http://www.biberonbg.com/info/pgprobs.htm

# 13
  • Мнения: 1 448
И аз като всички останали имах такъв проблем, ходих да ми махат зъбния камък и ползвах Лакалут  Hug

# 14
  • Мнения: 3 360
Мила, по време на бременност много неща са в рамките на нормалното. Ето виж и прочети това: http://www.biberonbg.com/info/pgprobs.htm

Да,да....... Confused

Общи условия

Активация на акаунт