Детегледачка и предразсъдъци

  • 880
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Имате ли страхове и притеснения, да оставите детето си на грижите на чужд човек?  Thinking
Лесно ли преодолявате бариерата, да допуснете чужд човек в дома си? Thinking

Как беше/е при вас и как се справихте с опасенията си? newsm78

Вероятно единствената ми възможност ще бъде, да оставя дъщеря си на детегледачка, докато стане на възраст за ясла... А нямам никакъв опит с детегледачки, но за сметка на това - предразсъдъци - много... Crazy

Благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 589
ще следя темата защото и аз все за това си мисля
предпочитам да не е непознат човек , по скоро някоя съседка или препоръчана от близки
та затова , от страх да го оставя на непознат човек  се лишавам от сума ти работи

# 2
  • Мнения: 2 751
Имате ли страхове и притеснения, да оставите детето си на грижите на чужд човек?  Thinking
Лесно ли преодолявате бариерата, да допуснете чужд човек в дома си? Thinking

Как беше/е при вас и как се справихте с опасенията си? newsm78

Вероятно единствената ми възможност ще бъде, да оставя дъщеря си на детегледачка, докато стане на възраст за ясла... А нямам никакъв опит с детегледачки, но за сметка на това - предразсъдъци - много... Crazy

Благодаря!  bouquet

Не, не съм имала такива мисли и опасения.
Запознах се с нашата вече бивша детегледачка една неделя вкъщи.
Веднага я харесах.
От другия ден беше на работа.
Калоян хич не свикна лесно с нея, но той си е такъв.
Никога не съм имала проблеми с доверието и каквито и да е опасения.
Гласувала съм й винаги пълно доверие за всичко и за повече от година тя го оправда!
Стискам ви палци! Laughing Hug

# 3
  • Мнения: 6 164
Имам да. Не съм ползвала, но може да ми се наложи в бъдеще и ме е страх да оставя детето с непозната жена, която ще е сама в дома ми и предполагам, че тогава ще ползвам детегледачката на приятелки, т.е. вече проверена.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам своите опасения. Четири години се каня да потърся дететгледачка и все отлагам. Сега вече мога да наема жена по препоръки на добре позната съфорумка, примерно. Но преди това само от агенция. А на агенциите пък нямам кой знае какво доверие...

# 5
  • Мнения: 2 751
Имам да. Не съм ползвала, но може да ми се наложи в бъдеще и ме е страх да оставя детето с непозната жена, която ще е сама в дома ми и предполагам, че тогава ще ползвам детегледачката на приятелки, т.е. вече проверена.
Със сигурност най-добре да е вече проверена.
Не бих се обърнала към агенция  Crossing Arms
Може би има добри жени, ама... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 498
Голямата ми дъщеря до 3 год. израстна с детегледачка (бях студентка радовно )....препоръчаха ми я и и имах пълно доверие.....невероятна жена - с нея улучих 6-ца от тотото...

# 7
  • Мнения: 2 631
Знаете ли, притесненията ми за детето са приоритетни!

Обаче, аз настръхвам от мисълта, че ще оставя чужд човек у дома, т.е. моят дом е моята крепост, а така ... И все ще се притеснявам, в какъв вид оставям къщата си пред гледачката - дали всичко е добре почистено и подредено, а щом вече ще съм на работа свободното ми време ще е още по-малко...
Ей такива ми ти нелепости... Rolling Eyes
Ама си ги мисля и си ме глождят... Embarassed

# 8
  • Мнения: 6 206
Първо се отърви от тези предрасъдъци за къщата.
Голяма работа, че в някой ъгъл праха няма да е забърсан или на някой стол ще има блуза, гледачката ще оживее при гледката.
Ето аз какво направих, имала съм две гледачки, откакто Спасчо беше 6-месечен, първо започваше да идва за по 1-2 часа, после 3-4 и лека полека да се грижи изцяло за детето докато сме заедно. После за цял ден, но пак заедно. И съм им гледала внимателно реакциите, колкото и да се владее някой, в 8 часа всеки ден си показва истинската същност.
Избирай си познат и проверен човек.

# 9
  • Мнения: 2 631
Благодаря ти, Каспърbouquet
Определено имам трески за изглаждане... Ако продължавам, да мисля така - една детегледачка би ме обременявала в някои отношения, вместо обратното... Crazy

Казвате познати са за предпочитане... Имате предвид приятелки, близки, просто познати!? Те пък няма ли все да слухтят, какво става в дома ми и после да разнасят... Crossing Arms
Ужасна съм - знам! dontknow

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На година и половина за едно лято го гледа позната - златна жена, но нямаше възможност за повече.
Гледаше детето по половин ден - сутрин го рахожда, след обед стои при него докато спи, а аз по дела. Гледала го е и доста в съседната на мен стая докато работя. Това е най-щадящия вариант - ако можеш да работиш в къщи, а детето да е на ръка разстояние с доверен човек.
После аз тръгнах пак на работа, дето отиде на ясла...Но ако тя можеше да го гледа от време на време щеще да е прекрасно...

Имам познати с детегледачка - гледала голямото дете и сега отглежда и второто /3 години разлика/ . Много са доволни, но аз не бих  й оставила моето... за това и препоръките не са лесна работа, има го момента за вкуса,  цвета и миризмата.

# 11
  • Мнения: 1 355
envia, не си по-различна в тревогите си от всички майки. Сигурна съм, че ако намериш човек, на който би поверила детето си, предразсъдъците ти не биха били повече притеснение. Детегледачката може и да не е близка, но пак да разнася клюки из квартала, както и обратното - всичко зависи от това каква личност е. Трудно е да прецениш човека с психо тестове и да го препоръчаш на друг с идеята, че 100% ще му хареса. За това се довери на личната си преценка и направи като Каспър. И кани близки и препоръчани на събеседване - за да имаш сигурна информация, че са здрави, с ясен домашен адрес и т.н.
Позволявам си да ти давам съвети, въпреки че аз лично не съм ползвала детегледачка. Докато дъщеря ми беше малка дълго време мислих как да стане, но не се реших именно защото нямах никакви подходящи лични контакти след преместването ми. Ако ми се наложи, бих постъпила така.

# 12
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ние сме много доволни от нашата детегледачка.Срещахме се с много жени - и препоръчани и познати на наши познати, но никоя не ни хареса.На Таня/детегледачката/ се спряхме, след като пуснахме обява и тя дойде на интервю.Веднага ни хареса и след ден започна работа.Гледа сина ни по цял ден и дори за миг не съм се притеснявала, че го оставям на непознат човек.Дани се влюби в нея още щом я видя и вечер, когато си тръгне, вика след нея по 5 минути, а сутрин, когато дойде, целият засиява.Така, че не се притеснявай, че ще оставиш детето си на непознат.Просто много добре го провери и бъди сигурна в жената преди да й повериш най-ценното си. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт