Телешко вретено - стъпка по стъпка + снимки

  • 8 539
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Продуктите са за 6 човека, може да си ги нагодите за 4, за 8 и т.н. Става супер вкусно, красиво, малко е връткаво, но не е трудно.

6 телешки филета (начукани много на тънко)
2 селски наденици или друга едросмляна наденица, кърначе....
4 суп. лъж. настърган кашкавал
3 жълтъка
3 скилидки чесън
1 връзка магданоз
4-5 пилешки дробчета
100гр масло
150мл бяло вино
150мл бульон (телешки, зеленчуков)
6 или 12 тънки, пушени свински гърдички за увиване
300гр гъби
150мл течна сметана
брашно, сол, черен пипер

Начуквате филетата на тънко .

В една купа си разбърквате вътрешността на надениците, ситно нарязаните дробчета, магданоза, жълтъците, кашкавала, чесъна, черния пипер и солта.   Размазвате плънката равномерно по филетата . Завивате на руло и отгоре увивате с бекона . С конец хубаво прихващате рулцето с бекона, за да не се развие после  . Овалвате всяко в брашно от всички страни  и ги запържвате бързо и за малко от двете страни в половината от маслото . Отделно си запържвате гъбките в другото масло с черен пипер и малко сол. Аз сложих горски печурки, челадинки и манатарки.   Става и само с един вид. След това ги изсипвате при вретенцата и сипвате виното. Оставяте отхлупени да врят, докато се изпари почти половината   . Прибавяте бульона и намалявате на слаб огън, захлупени да си къкрят около половин час. През това време си правите някаква гарнитурка. Аз се спрях на ориз с грах (следващия път ще изпусна граха, не ми допаднаха двете заедно), защото има сос и ориза го обира добре и си върви  След това добавяте сметаната  и оставяте още десетина минути. Аз лично сложих повечко течност и соса ми стана много рядък. Запържих малко масло с брашно, добавих един черпак от соса да стане каша и я изсипах в тенджерата и ми се сгъсти, но по-хубаво би било да си остане без тази намеса  Wink Това е

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 13:48 от Блонди

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аууууууууу, Блонди, голяма вкусотия Crazy!
Благодарско  bouquet!
А само със свинско става ли, че другата седмица гътаме Грухтящото newsm78?

# 2
  • Мнения: 1 951
Страхотно изглежда  thumbsup
Браво, Блонди  smile3501 smile3501 smile3501

Това най-вероятно ще направя за Коледа, дааам....

# 3
  • Мнения: 27 524
Мари, става, да, само да успееш да си отрежеш толкова тънки парченца. Но после като ги начукаш ще стане, да. И с пилешко би било супер, ама как толкова големи парчета  Thinking

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ааа, той Грухчо тая година бая голям стана - има няма 250 кила Mr. Green ще отрежа аз, ще отрежа, нали за това ще ходя, да надзиравам касапите hahaha

# 5
  • Мнения: 2 550
леле леле... Crazy май и аз ще го спретна по Коледа, че сега определено ме мързи Simple Smile
Блонди   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Ау, разкошно изглежда.
А конците махат ли се преди сервиране  Embarassedда задам аз един тъпичък въпрос Embarassed

# 7
  • Мнения: 27 524
А конците махат ли се преди сервиране  Embarassedда задам аз един тъпичък въпрос Embarassed

 hahaha Ами, да, махат се, моя грешка, забравих да спомена  Embarassed Лесно става. Но ако не са ти симпатични гостите, може и да ги оставиш  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 35 812
Блонди  изглежда превъзходно, благодаря  ти.

# 9
  • Мнения: 2 550
Блонди, гледам, че са необходими пилешки гърдички за увиване, но всъщност си ползвала бекон  newsm78 Или това е пилешки бекон (има ли такова чудо изобщо  Blush ) ?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Блонди, гледам, че са необходими пилешки гърдички за увиване, но всъщност си ползвала бекон  newsm78 Или това е пилешки бекон (има ли такова чудо изобщо  Blush ) ?
Марчето, ти къде ги прочете тези пилешки гърдички? Пише пушени свински гърдички за увиване  Simple Smile
А на въпроса ти дали има пилешки бекон - е нема такова чудо  Laughing

# 11
  • Мнения: 27 524
бекон, бекон  Peace
На едно място бях споменала пилешки, мерси за поправката, Маре   bouquet

# 12
  • Мнения: 138
Просто нямам думи. Браво, Блонди! newsm51
Три пъти влизах в темата да разгледам подробно снимките, изглежда великолепно.

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Друго си е да го видиш и на снимка, направо е много вдъхновяващо, а си мисля, че е удачно за предстоящите празници.

# 14
  • Мнения: 128
Блонди благодаря за хубавата рецепта  bouquetпрочетох я 3 пъти но така и не разбрах къде се слагат "настъргания кашкавал" и "жълтъците" newsm78 моля те да ме осветлиш .
благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт