Коя лаборатория прави безплатно по ЗК Васерман, кр.група ,токсопл,СПИН

  • 2 622
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте !

Знаете ли коя лаборатория прави по здравната каса  изследвания за бременни  - Васерман СПИН австр. антиген  токсоплазм.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 11 659
Аз съм си правила тези изследвания,без токсоплазмозата в Цибалаб.А васермана в Биомед.И двете лаборатории работят със ЗК.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Токсоплазмозата не се поема от здравната каса Peace!

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Когато бях бременна и си правих тези изследвания, GP-то ми каза, че тези изследвания не се поемат от Здравната каса. В последствие разбрах, че при бременост  СПИН, Васерман и австралийския антиген се поемат от ЗК.

# 5
  • Мнения: 110
Когато бях бременна и си правих тези изследвания, GP-то ми каза, че тези изследвания не се поемат от Здравната каса. В последствие разбрах, че при бременост  СПИН, Васерман и австралийския антиген се поемат от ЗК.
И при мен беше така, в последствие разбрах , че тези изслездвания при бременност се поемат от касата. Моя позната си ги прави безплатно в "Кандиларов"

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
поемат се от касата,но се оказва,че лабораториите нямат договор с касата точно за тези изследвания-много тъпо,но факт.На мен от ЖК ми дадоха направление за тях,обиколих доста лаборатории и накрая си ги платих. Close

# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
Когато бях бременна и си правих тези изследвания, GP-то ми каза, че тези изследвания не се поемат от Здравната каса. В последствие разбрах, че при бременост  СПИН, Васерман и австралийския антиген се поемат от ЗК.
И при мен беше така, в последствие разбрах , че тези изслездвания при бременност се поемат от касата. Моя позната си ги прави безплатно в "Кандиларов"

 И аз ги правих в Кандиларов преди месец,но точно токсоплазмозата си се плаща и там!.

# 8
  • Мнения: 4 300
СМДЛ "Сана" правят СПИН, Васерман и Кумбс по ЗК. За токсоплазмата нямам идея.

Друг е въпросът, че след като аз утрепах един ден в чакане при ГП-то да взема направление за гинеколог, след това втори ден при гинеколога за да взема направление за тези изследвания ( гинеколожката , която ми следи бременността не работи със ЗК и исках да си запиша друг гинеколог  по ЗК, който да ми пуска изследванията) и трети ден в лабораторията, се оказа че направлението ми за СПИН, Васерман и хепатит не е пълно, а отгоре предвидливо е написан адреса на кабинета за безплатно и анонимно изследване на СПИН в ХЕИ.
Платих си 36 лв и си казах, че повече няма да се занимавам със ЗК. Жалко, защото заплатата ми е 4 цифрена и ме осигуряват на пълния й размер. Но нямам сили и желание да се боря със системата, когато става въпрос за здравето ми и това на малкия човек в мен.

# 9
Срещу 2лв. в ХЕИ на ул."Опълченска"Информацията ми е от преди 6 месеца.Може предварително да им звънеш по телефона.

# 10
  • Мнения: 16
абсолютно всички изследвания,които си ги изброила, ги поема ЗК, дори и токсоплазма,аз не съм дала нито един лев,поне за Добрич е така

# 11
Преди 4 месеца си правих СПИН, Васерман и Австралийски антиген в МЦ Лора. Намира се на Позитано 10. Взеха ми 1-2 лв такса.
За токсоплазмоза не знам.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Всички се поемат от касата, единствено за токсоплазмозата пише, че се поема ако пациентката е рискова, но се поема и тя. Друг е въпросът, че голяма част от лабораториите нямат договор със ЗК за всички изследвания. Виж в сайта на касата коя лаборатория покрива всички изследвания според кодовете написани в напрвленията(мисля, че вирусологията беше с 05. и след това още 2 цифри). Аз лично ползвах 2 лаборатории, тъй като в тази, в която имаха вирусология нямаха договор за изследване на антитела, та се наложи за отида в другия край на града за тях, но твърдо бях решила, че ще си правя изследванията през касата и без това плащам здрави осигуровки, а други нейни услуги не, все си ходя на частно.

# 13
  • Мнения: 299
поемат се от касата,но се оказва,че лабораториите нямат договор с касата точно за тези изследвания-много тъпо,но факт.На мен от ЖК ми дадоха направление за тях,обиколих доста лаборатории и накрая си ги платих. Close
Peace

Общи условия

Активация на акаунт