Куини ЗАП или БЪЗ?

  • 1 737
  • 32
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Здравейте мили,момичета!Решила съм да купувам лятна количка,но нещо не мога да преценя коя от двете да купя.Та дъщеря ми в момента е на 6.5,но живот и здраве на пролет ще бъде около годинка.Притесняваме ЗАП-а като няма легнало положение,ако евентуално заспи вътре,а в това съм сигурно дали ще и е удобно?Да си призная за чисто нова количка БЪЗ-880 лв.мъжъ ми няма да даде,а само базовия модел мисля,че няма да мога да намеря,защото те продават комплекта,което си е и логично.
 Моля Ви,ако имате впечатления,наблюдения или просто имате мнение по въпроса да ми помогнете!Предварително благодаря на всички,които ще изкажат мнение!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз съм за БЪЗ-а с две ръце  Peace

# 2
  • Мнения: 4 428
Бъза не е лоша количка, но не става за лятна в смисъла, който ти искаш. Не е достатъчно лека и компактна.
За мен Запа е супер неудобна количка за бебето. Иначе е удобна за родителите, защото не заема място и е много лека. Според мен това е количка, която да ти седи в колата и като ходите някъде на почивка или на гости и ви се наложи да ползвате количка е идеална. Но не става за основна количка. Освен това е доста деликатна, като количка и трудно се кара по нашите улици.
Има сумати модели на хубави лятни колички, които ще ти свършат доста по-добра работа за тези пари /на Запа имам предвид/

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Приемам и други предложения Grinning!

# 4
  • Мнения: 522
Скоро Дея показа една количка,която много прилича на Зап ама има полужения на гръбчето Peace.Ще потърся темата и ще ти дам линк.

# 5
  • Мнения: 145
Здавейте, аз ползвам Зап откакто малката навърши 10 месеца и съм доволна. Не спи навън защото предпочита да разглежда, а и наистина за спане не е много удобна. На нас ни пасна идеално, но според мен си е до дете.....вече сме на година и половина и все още я ползваме ежедневно, нямаме друга количка. А доколкото за улиците и деликатността съм съгласна донякъде, въпреки че аз никого не съм я щадила по дупките..........минаваме отвсякъде.......така че.....ти си прецени най-добре........УСПЕХ.........

# 6
  • Мнения: 4 428
Скоро Дея показа една количка,която много прилича на Зап ама има полужения на гръбчето Peace.Ще потърся темата и ще ти дам линк.

Да, но тя май каза, че не се предлага в БГ  Rolling Eyes

Приемам и други предложения Grinning!

Пег Перего Ариа. Тежи 5-6кг и е много удобна. На мен не ми хареса това, че позициите на гръбчето се застопоряват с едно коланче и са й малко малки колелата. От вносителите е 270лв, иначе е о/о 300лв
http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1849

Чико Пони. От нея нямам лични впечатления, но я заглеждах и нея
http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=2731

Джордани Компакт. Много хубава количка. Тежи о/о 6кг. Но благодарение на "компетентната консултация" на асистентката в Бебе + се отказах от нея. Иначе има хубав голям багажник, за лятото сенника се движи напред, като открива мрежичка отгоре, има си и чувалче за зимата и пролетта. Абе хубава количка е. Стува о/о 300лв
http://www.giordanibaby.com/galleria.php?pdt=162&folder=ppesante

И тази, която аз си взех в крайна сметка - Бебе Комфорт Алегро +. За сега нямам оплаквания, но си я взех преди месец. Това, което беше компромис от моя страна е доста малкия багажник. Освен това поставката за крачетата е свързана с положението на гръбчето. Т.е, като е в седнало положение, поставката е под накрон надолу, а като е в легнало е повдигната нагоре. Освен това погледни коланите дали ще те устройват, защото тези за през кръста и  през рамената са на едно и не се отделят. Освен това тежи о/о 7-8кг. Но пък си дигам бебето заедно с нея без проблем. Струва 275лв
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5973&lang=1
Нея мога да ти я показа и с реални снимки, за да си я видиш по-добре:
http://images12.snimka.bg/001598387-big.jpg
http://images12.snimka.bg/001598388-big.jpg

Заглеждах и Нео Нато Пиума, но тя е значително по-тясна и къса от Алегрото. Струва 225лв
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5961&lang=1

Всички освен Алегрото се сгъват тип книга. Алегрото се сгъва, като чадър.

Успех в избора  Grinning И да се похвалиш какво си купила после  Grinning
 

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 15:06 от veselina_s_p

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
ЗАП-а е страхотна количка. Аз съм за нея и я предпочетох измежду всички предлагани на БГ-пазара 2005.

Возих Дариа в нея от навършване на 1 год. та до скоро/още ми стои в багажника на колата даже/.

Нямала съм проблем с БГ улиците. Също мислех, че ще е проблем с липсата на легнало положение, но не беше. Когато лятото бяхме на море и на нея й се доспеше /а ние в някое заведение/ просто облягах дръжките на количката на седалката на моя стол. Така е легнала.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Много Ви благодаря момичета за бързите и изчерпателни отговори! HugАз,живея във В.Търново и там улиците са добри,а и града не е голям та най-дългото ми разстояние,което преминавм да стигна до центъра е 30 мин.Живея на няма и пет минути от парка,така,че явно на Дядо Коледа/сиреч мъжо/ще поръчам ЗАП.Ще се радвам и на още мнения по темата,а и ако и Дея се включи ще е чудесно!
Благодаря още веднъж!

# 9
  • Мнения: 4 362
Бъза не е лоша количка, но не става за лятна в смисъла, който ти искаш. Не е достатъчно лека и компактна.

Освен това е доста деликатна, като количка и трудно се кара по нашите улици.


Ама изобщо не съм съгласна  Crossing Arms Веселина,ти бутала ли си Бъз и Зап,за да ги категоризираш така???

АЗ съм имала и Зап и в момента Бъз

За Бъза- много удобна,става за всякакъв сезон /не е вярно ,че не ставала за лятна/ нормална тежина и страшно компактна
Може да поставих самият летен кош като столче за кола,като го свалиш от рамата,а отгоре на всичко количката се разгъва съвсем сама  Peace

За Зап-а -много лека,много маневрена изобщо не е "деликатна",а напротив страшно удобна и за майката и за порасналото дете  Peace Отгоре на всичко-минава от всякъде,единствен косур- няма легнало положение и няма чанта за вещи

Аз лично ще  си взема отново Зап,само ако не се притеснявах как ще спи детето лятото като ходим по разходки до късно  Rolling Eyes ,но пък сега се замислям,че изобщо мога и да не използвам лятото количка,защото аз се придвижвам много със колата



Скоро Дея показа една количка,която много прилича на Зап ама има полужения на гръбчето Peace.Ще потърся темата и ще ти дам линк.

Да, но тя май каза, че не се предлага в БГ  Rolling Eyes

да,не се предлага в Бг количката и с доставка ,цената и е 450 лв,копие е на Зап като има 4 положения на гръбчето + кош,все още се двоумя да я поръчам и да продам Бъза  Rolling Eyes ,защото пък нито съм я видяла или пък имам познат с такава  Rolling Eyes

Виж сега-наистина има много по евтини колички от Зап-а ,но пък никоя не може се сравни със екстравагантните модели на Quinnny

# 10
  • Мнения: 4 428
Веселина,ти бутала ли си Бъз и Зап,за да ги категоризираш така???
Да, бутала съм и двете колички. Все пак и аз оглеждах за лятна наскоро и разгледах всичко по-читаво на пазара. И реших, че аз лично не бих си взела тази количка /за, което и пита момичето/
А си позволявам да съм толкова категорична, защото имам две познати мами и с двете колички и имам близки наблюдения и представа колко са функционални и въобще що за колички са. Точно поради тази причина вече ми е по-добро мнението за Бъза, иначе преди бях малко скептична. Освен това останах с впечатлението, че и ти си на това мнение за Запа и за това я продаде твоята  Rolling Eyes Нали ми каза, че се бута трудно по павета и по-непотдържани терени и че не е количка за нашите улици  Rolling Eyes Да не говорим, че на Запа на моята позната му скърцаха всички възможни чаркове, но тук вече не мога да кажа дали си е от количката или от неправилна употреба и потдръжка.
За Бъза казах, че не става за лятна в смисъла, ако търсиш нещо възможно най-леко и компактно каквато е целта на летните колички. Естествено, че може да си караш и само с нея. Нали за това е комбинирана. Но ти много добре знаеш разликата да буташ комбинирана и лятна количка, така че килограмите си се усещат. Бъза е о/о 10кг, което си е супер за комбинирана, но има и по-леки варианти. А може и да е компактна, но ако сложиш коша някъде отпред в колата или го ползваш за столче за кола. Ако искаш да прибереш цялата количка в багажника, пак си заема повече място от чисто лятна количка.
А за това, че моделите на Куини са доста екстравагантни спор няма. И много майки ги предпочитат именно за това. Но не мога да разбера, защо не са сложили положеня на облегалката нито на едната, нито на другата количка. Това за мен е голям минус и неудобство за бебето /подчертавам, че говоря за бебе, а не за дете, което може и да седи в количката само за по-бързо придвижване/. Ти сама каза, че Запа става за вече пораснало дете. Но пък тогава не се знае колко ще ти трябва количка, защото някои деца въобще не искат да подушат количка след определена вързаст.
Така или иначе, след като Дядо Коледа мине през дома на Сиска и й донесе поръчаната количка, тя самата ще каже какво мисли по въпроса  Grinning  santa2

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 21:09 от veselina_s_p

# 11
  • Мнения: 4 362
Изобщо няма да влизам в спорове и да оправдавам нещо.
Aз съм привърженик на Куини имала съм и двата модела,детето ми в Бъза спи много спокойно и много дълго-което означава едно-удобно и е,за багажника-супер ми е-колата ми има голям багажник и хич не ме притеснява или бърка каква ще ми е по големина количката  Peace
Който какво иска да си купува,който каквато количка има за нея да си обсъжда.

Но само едно не мога да разбера-защо аджаба все количките Quinny са непрактичните??
Че аз пък съм убедена ,че половината от другите колички са пък чупливи ,а да не говорим пък за тежина на летни колички на Бертони и Чиполино.

Сори за Офф-а.Повече няма да пиша по темата  Peace

Успех на авторката за намирането на количка  Peace

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 21:20 от Дея

# 12
  • Мнения: 2 309
Темата ЗАП vs БЪЗ взе да заприличва на темите как да кръстя детето си...?!?!?!?

Има десетки ooooh! Ровни с търсачката и ще ги видиш?Тези колички няма да станат нито по-малко скърцащи,нито повече удобни.
Винаги ще си останат колички за гъзария!!! Както казват всички противници на тези две марки!!! ooooh!
Най-удобните са Бертони и Чиполино - нито скърцат,нито се чупят...евтини и качествени.Пред нищо не остъпват на скъпите,напротив! Crazy
Поста ми е ироничен!!!


Все пак за протокола:
Имала съм и двата спорни модела,сега бутам четвърта и бих казала,че детето ми след като навърши година навън не спи NaughtyТака,че няма значение смъква ли се или не облегалката на лятната количка.
Последния модел,който си взех е на БЕБЕ КОНФОРТ - VIT цена 289 лв.по-хубава от този клас колички - няма,не й се смъква облегалката,но пък вози перфектно Peace Peace Peace
БЪЗ-а не върви комплект с допълнителните кошчета.Можеш да си купиш само основната количка!Явно са те излъгали...

# 13
  • Мнения: 4 428
Изобщо няма да влизам в спорове и да оправдавам нещо.
Който какво иска да си купува,който каквато количка има за нея да си обсъжда.
Но само едно не мога да разбера-защо аджаба все количките Quinny са непрактичните??
Че аз пък съм убедена ,че половината от другите колички са пък чупливи ,а да не говорим пък за тежина на летни колички на Бертони и Чиполино.

 Stop

Винаги ще си останат колички за гъзария!!! Както казват всички противници на тези две марки!!! ooooh!

Това е задължително за всичко модерно в момента  Mr. Green
Сега остава да се почне и темата за киселото грозде и вече картинката ще е пълна  hahaha

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Да си призная не търсих иронични отговори,но всеки сам преценява как да отговаря Peace!Ако,търсачката работеше  нямаше да пусна темата.
 Благодаря на всички за отговорите и съветите! Hug
А за Чиполиното съвсем не мисля,че е удобна количка поне за майката.

Общи условия

Активация на акаунт