Къде мога да даря кърма

  • 793
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 321
Здравейте на всички Hug
Искам да попитам понеже не можах да открия къде точно в София мога да даря кърма понеже съм събрала доста .Освен това бебо не иска да яде от биберон а  сутрин и вечер  ми се препълват гърдите изцеждам по малко.А и вече няма в какво да я съхранявам. newsm78
Благодаря предварително.  bouquet

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За съжаление не можеш да дариш кърмата, която вече си събрала. Но ако ти остават по около 300мл излишна кърма дневно, можеш да се свържеш с Банката за майчина кърма и да помислиш за възможността да станеш платен донор:
http://www.bankazamaichinakarma.hit.bg/
Донорството е много благородно нещо, но трябва да имаш предвид, че производството на повече от 1200мл кърма ежедневно в продължение на месеци води до сериозно изчерпване на калция в организма и е наложително да се приемат калциеви добавки, тъй като не можеш да набавиш адекватно количество калций само от храната.

# 2
  • Мнения: 1 896
Хм, а ако имаш някаква по стара, която не ти трябва, искаш ли да ми дадеш малко (примерно около 300 г.), за да изпробвам една рецепта за домашен сапун от кърма. Ако се получи добре, ще си разделим произведеното  Grinning
Аз след две години кърмене вече отдавна не мога да цедя, а и нямам излишни количества. Ако ти е интересно може да ми пишеш и на ЛС да се разберем нещо - живея в Гео Милев.

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 15:03 от basilisk

# 3
  • Мнения: 1 321
Хедра мерси за инфото аз също прочетох и разбрах, че вече изцедена кърма не взимат .
Честно казано не изцеждам чак толкова кърма 1200мл Shocked #Crazyежедневно,но до момента май-съм събрала достатъчно та се чудех по-старата ако не ми трябва за в бъдеще какво ще я правя а не ми се щеше да я хвърлям. Laughing
Хм, а ако имаш някаква по стара, която не ти трябва, искаш ли да ми дадеш малко (примерно около 300 г.), за да изпробвам една рецепта за домашен сапун от кърма. Ако се получи добре, ще си разделим произведеното  Grinning
Аз след две години кърмене вече отдавна не мога да цедя, а и нямам излишни количества. Ако ти е интересно може да ми пишеш и на ЛС да се разберем нещо - живея в Гео Милев.
Ами може да ти пиша на ЛС но може би по-нататък ако офертата тазбира се е в сила Grinning
Мерси   bouquet

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мира, можеш да добавяш малко кърма във водата за къпане на бебето Simple Smile действа добре на кожата и няма нужда от олио/лосион после.
А иначе можеш да се опиташ постепенно да намалиш изцеждането до нула, за да си спестиш това главоболие.

# 5
  • Мнения: 1 321
Мира, можеш да добавяш малко кърма във водата за къпане на бебето Simple Smile действа добре на кожата и няма нужда от олио/лосион после.
А иначе можеш да се опиташ постепенно да намалиш изцеждането до нула, за да си спестиш това главоболие.
Това наистина е великолепна идея Laughing Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 829
на мен мисе оправи кожата на ръцете (беше много суха) след мазане с кърма. И на лицето ми действа добре.
За даа не помислите че съм много луда-Алекс се дърпа от гърдта точно когато тече, аз подлагам свободната си ръка за да не му капе по дрехите и се оказвам с  1 ръка пълна с мляко, а с другата държа бебе. Или трябва по кожата си да избърша ръаата, или по дрехите Laughing Така открих, че всъщност това е доста добър крем, и безплатен при това  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт