Пищи от шишето, дори и ако е с кърма

  • 443
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, може да е писано по темата, но търсачката пак не работи. Ето какво ме притеснява - бебето ми е на 2 ,5 месеца-единствено на кърма.Не иска дори и вода. Наложи се да се изцедя и да пробвам със шише за да видя колко изпива ( защото не акаше) когато беше на 1 месец и го изпи.От тогава не бях пробвала да и давам със шише.Преди 10-тина дена се наложи да се изцедя и да и дам кърмата със шише-какви писъци само бяха..така и не успях да я накарам да засуче.Блъска биберона с език, пъчи се и пищи.Между другото същото е положението и със залъгалката, а си суче само ръцете и ръкавите.След като попищя известно време и предложих гърдата и суче като помпа.Как да я приуча към шише.От близо седмица всеки ден пробвам да и предложа шишето но упорито отказва.Мисля да почвам работа и да я храня с изцедена кърма. Дали има някакъв проблем?Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 2 829
Не мога да ти дам съвет как да го научиш да пие от шише, но мога да те успокоя че не си единствената. Моя син също не иска нито залъгалка, нито да яде от шише. Опитах само веднъж, ходих на една сватба, оставих изцедена кърма. Свекърва ми се обади да каже че се дави, кашля и плюе шишето, пита ме-да семъча ли още да му давам, аз казах-не и се върнах. Аз няма да се връщам на работа поне докато бебо навърши 7 месеца и засега няма нужда да го уча. Но ако ти успееш да научиш твоята бебка-кажи как Grinning
Много искам да го науча да използва залъгалка, купила съм 10 различни вида, пробвам да му дам като е сънен, веднага след като му издърпам гърдата, като иска да ми лапа ръцете-не и не!!! Дори в повечето слуаи се ядосва.

# 2
все пак пробвай да не би я болят ушичките,защото и аз го  имах този проблем веднъж и се оказа,че не иска и от гърдата да суче,защото милото има болки в ушите.

# 3
  • Мнения: 1 382
Пробвай някой друг да й дава шишето, да не си ти. До преди 2-3 месеца, хранех от гърда и шише с кърма, нямаше проблеми, но сега е друго. Шише от моята ръка отказва, само гърда, но ако е от свеки или баща му пие. От инат отказа и бибата ! Пробвай  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 555
И моят личен опит - бабата я научи да пие от шише, от мен отказваше категорично, сега вече и аз се справям, но определено срещам съпротива, иска си детето гърдата ми като ме вижда. И според мен колкото по-късно му се предложи шише, толкова по-трудно ще го приеме ( за тези на които им предстои връщане на работа)

# 5
  • Мнения: 1 298
Добре че не ми предстои връщане на работа  ooooh!
Моят дребосък неще нищо от шише да пие.Нито вода,нито чай,нито кърма даже.И аз така се връщах един ден че празнувах някъде и свекито не може да го нахрани.Реве,пищи та сума време хълцаше след това.  Tired Не го ще тоя биберон.Иначе залъгалка цока  Thinking

# 6
  • Мнения: 19
Успяхме да се справим с този проблем благодарение на анатомичния биберон на NUK, един такьв сплескан, наподобяващ максимално майчината гьрда.Пробвайте при нас помогна, но с много тьрпение не от пьрвия пьт.Докато са малки се учат по-лесно, не отлагайте този момент,защото ние едва свикнахме.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Моят дребосък неще нищо от шише да пие.Нито вода,нито чай,нито кърма даже.:

И ние сме така. Залъгалка също не ползва. Малко е неприятно, защото никъде не мога да мръдна.

# 8
  • Мнения: 1 321
И ние сме същата картинка Sick мъка не мога изобщо да го оставя на никой. Не знам по нататък как ще го свикне с шише понеже искам да си започна работа поне към първата  му година.Днес пак правихме номера и плю и не щя накрая пак се кърмихме в колата.

Общи условия

Активация на акаунт