съвет за възглавници

  • 1 007
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
С риск да стана досадна си пускам темата и тук(не знам как се преместват темите).Писах в "нашите деца",но никой не отговори.Надявам се тук да получа съвет.
Моля посъветвайте ме какви възглавници за спане са подходящи за две годишно и шестгодишно дете-размери и видове пълнеж.Търся удобни,трайни и лесни за поддържане(да се перат в пералня).
За двегодишната ми дъщеря гледах една на "Чико",пишеше на кутията антиалергична и 5+(това мисля че значи над 5 месеца),но дали е подходяща за 2год.
За баткото не знам стандартните(за възрастни) дали няма да са  високи. newsm78
Скоро мернах тема в която пишеше ,че дебелината на възглавницата трябва да отговаря на разстоянието м/у рамото и главичката на детето(не ми стана много ясно).
Сега ползват малки възглавнички със силиконова вата,но тя много се степа и стои на топчета.

   

# 1
  • Мнения: 7 723
doreta , миличка, вече взе да ми става жал за тебе Cry
Моите деца спат на съвсем обикновени възглавници с вата. Rolling Eyes
По наше време не е имало нито ЧИКО, нито антиалергични, пък не сме криви.
Е, поне не много  33uu
Извинявай, не ти помогнах, но ти бутнах темата  33uu  33uu  33uu

# 2
  • Мнения: 472
Благодаря ти за съдействието  mylenka. Joy
Просто на пазара разнообразието е голямо(производители,материали....) човек се чуди кое е добро - кое не.
Преди време попаднах на тема в която майките споделяха ,че някакъв специалист(ортопед) им препоръчвал възглавнички с определена дебелина,ама тогава не обърнах внимание.

# 3
  • Мнения: 1 640
Не съм специалист,но зная,че е добре да се спи на ниска възглавница.Моето дете спи на възгл. с дебелина 1 пръст.Дадох на свекито вата/купих я от м-н за платове-2лв. за метър/ и тя уши 2 броя.Детето спи предимно по корем и избутва възгл. встрани. Имам и купена  със същата дебелина,от вата.

# 4
  • Мнения: 472
"....Детето спи предимно по корем и избутва възгл. встрани...."
Това беше проблема в предната тема за която писах.Спането по корем водело до някакви проблеми(мисля в стойката на детето беше) и лекарят обяснил нещо за дебелината на възглавниците.
Моите и двете деца спят с ниски възглавници и по корем.Вече си мисля дали не са им неудобни ,а и се сетих за прочетената тема.

# 5
  • Мнения: 7 723
.......Моите и двете деца спят с ниски възглавници и по корем.Вече си мисля дали не са им неудобни .........

И моите така спят. Ако им са неудобни, то едва ли ще спат спокойно. Whistling

# 6
  • Мнения: 984
ние сме със силиконова, за 5 лв.,  спи и по корем и по гръб и под възглавница, не е висока защото е мека, пере се в пералня и друго не се сещам, малката е с тънка вата

# 7
  • Мнения: 2 922
ние сме със силиконова, за 5 лв.,  спи и по корем и по гръб и под възглавница, не е висока защото е мека, пере се в пералня и друго не се сещам, малката е с тънка вата

... и като я изпера в пералнята после я хвърлям, защото на нищо не прилича  Mr. Green Сигурно в момента спи на шестата или седма такава.

Аз продължавам търсенето на хубава възглавница. Последно в каталога на Premaman гледах една, която ми хареса.

# 8
  • Мнения: 326
dokolkoto znam e polezno da spi na niska vazglavnica. moeto dete kakvato i vazglavnica da mu sloja toi ia izbutva i spi bez neia

# 9
Zdraveite - moje li niakoi da mi kaje ot kakva vyzrast decata mogat da spiat na vyzglavnici? Moeto momchence tykmo napravi godinka i se chudia dali ne mu e rano....  Rolling Eyes inache toi obicha da si ia gu6ka , no kato zaspi ia izbutva.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз не пара самата възглавница newsm78.Сама калъфката. Заща трябва да се пере самата възглавница?

# 11
  • София
  • Мнения: 117
Силиконовите се перат в пералня без проблем-аз ползвам за всички такива, само за бебо е по ниска-измъкнах я от един детски комплект за спане.Иначе търси в магазините за спално бельо.Не са скъпи-около3-4лв май.Скоро гледах в един базар до нас-Суха река

# 12
  • Мнения: 1 640
Във Варна в обикновените дет.м-ни- малка дет. възгл. струва 2  лв..Много мекичка ,бяла.
Zdraveite - moje li niakoi da mi kaje ot kakva vyzrast decata mogat da spiat na vyzglavnici? Moeto momchence tykmo napravi godinka i se chudia dali ne mu e rano....  Rolling Eyes inache toi obicha da si ia gu6ka , no kato zaspi ia izbutva.
На моето дете дадох възглавничка , к. беше на 1г.6 мес.

# 13
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Аз пък мислех въобще да не му давам възглавница.Зсе си мисля,че е по-полезно да се спи без възглавница.Аз самата не ползвам такава.

Общи условия

Активация на акаунт