пилорна стеноза

  • 1 932
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Има ли други бебоци, оперирани от пилорна стеноза?

Опитах се да намеря нещо по темата, но то не беше повече от колкото писаното от Спок например.
Интересува ме има ли други като моето момче? Как сте сега, отминаха ли симптомите, възстанови ли се напълно след операията, изобщо всичко.

Моето бебе го оперираха на 2мес. възраст като има и тежък рефлукс, и проблеми с бавно изпразване на червата. Оттук и затрудненото хранене и забавено наддаване. От Пирогов ни изписаха с предупреждението, че след няколко месеца може да се наложи и операция на хранопровода ... Не смея да се зарадвам като има подобрение, все има неща, които да ме плашат, повръщането така и не е спряло напълно.

Нека са здрави децата ни!

# 1
  • Мнения: 1 193
Не знам нищо за тази диагноза.Бързо оздравяване.

# 2
  • София
  • Мнения: 168
Синът ми го оперираха на 46 ден.Симптомите се появиха към 22 ден от раждането, първо опитахме с лекарства, но нямаше резултат и затова се наложи операция.Детето повръщаше непрекъснато и не надаваше и грам.След операцията, която я водят рутинна веднага го захраниха и започна с дни да надава.От тогава мина година и нещо той е добре и има страшен апетит, ядене не отказва.Пожелавам и на вас бързо оздравяване.Стискаме палци всичко да е наред и бързо да се възтановите! Peace

# 3
  • Мнения: 93
Моят син го оперираха на 2 месеца и половина. До втория месец повръщаше много, но и наддаваше добре, като навърши 2 м. спря да наддава, повръщането се влоши и го оперираха ... Но за жалост организмът му се беше изтощил много, дехидратирал се, получил анемия ... След операцията той не можа да се захрани. Две седмици след операцията ни изписаха от Пирогов с лекарства, като той беше в състояние да поема малки количества храна. постепенно увеличи количеството до 120гр 6 пъти дневно и наддава макар и по малко (500-600гр месечно). Сега е на 4м. и половина и е доста слабичък. Няма апетит, аз го будя за хранене и от няколко дни пак започна да повръща. Сега давам Мотилиум, за да си изпразва по-бързо стомахчето.

Наред с пилорната стеноза има и много тежък рефлукс, затова и му давам само АР мляко, кърмата ми категорично не можеше да задържи.

Освен това при едно от множеството изследвания преди и след операцията се установи, че има проблеми с изпразването на стомаха, има някакъв проблем към червата му.

Обясниха ни неколкократно, че това не е типичен случай, обикновено бебетата се възстановяват много бързо, оперират ги към 40ия ден и след това изобщо нямат сходни симптоми.  Дадоха ни надежди, че ще се оправи към 8-9 месец, ако не щели да му оперират хранопровода, за да се премахне рефлукса. Досега не бях чувала, че рефлукс се оперира, нали е толкова често срещан. Освен това операцията е много тежка. Надявам се само, че ще успее малкото му коремче да се оправи и да оздравее напълно.

Като изключим тези неща детето е много весело, страшно активно, смее се много, прави страшни маймунджулъци, само на челна стойка не е застанал още Wink За възрастта си е много подвижен и умее неща, които обикновено се усвояват по-късно от бебоците. Може би защото е толкова активен не наддава много?

# 4
  • София
  • Мнения: 168
Според мен 500-600гр. на месец е съвсем нормално да качва.Стискаме ви палци да се оправя всичко бързо и да мине успешно. PraynigПредставям си колко ти е трудно в момента но съм сигурна че всичко ще е о.к.

# 5
  • Мнения: 3 146
Синът ми го оперираха на 22 ден, беше типичен случай на пилорна. Възстанови се скоро след операцията и не е повръщал вече, което е нормалното. Аз, обаче, съм била с доста силен рефлукс и постояно съм повръщала, искали са да ми оперират, но съм го израстнала.
 Ние като бяхме в Пирогов, разрбрах, че се оперира рефлукс, ако е много тежък случая и не го израсте сам. Така че недей да се притесняваш, звънни веднага на Боева или на Докова, ако нещо ти се стори ненормално.
Дано да го израсте и да няма нужда от
операция!!! Стискам палци.

Общи условия

Активация на акаунт