Ниска телесна температура

  • 11 134
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Синът ми е на 12 г. и случайно при няколко мерения на температура в период от месец , установихме температура - 35.3- 35.5. Притесних се , педиатъра каза, че е нормално, кихахме, кашляхме, но до там. Признак на какво е тази ниска температура?

# 1
  • Мнения: 375
вирусна инфекция, така ни каза докторката и на нас като бяхме с такава!

# 2
  • Мнения: 329
Може за някой да звучи смехотворно, но аз се обезпокоих, защото синът ми е слаб, лесно се уморява, а освен всичко това баба му се опита да му премери пулса, а той почти не се хващаше, трябваше да му пляска по ръката, за да улови нещо и то за кратко. По скоро се тревожа това да не са признаци за нещо по-сериозно. Давам витамини и се опитвам да разнообразявам храненето му, но той яде избирателно определени неща.

# 3
  • Мнения: 7 723
Защо не му пуснеш изследвания- кръв и урина Peace

# 4
  • Мнения: 62
Направи изследвания на щитовидната жлеза. Това са симптомите за хипо или хипертиреоиедизъм. Естественно, може да има и други причини, но и този вариант е възможен.

# 5
  • Мнения: 329
Oxi11, какво означава това, можеш ли да ми обясниш по-подробно, а изследвания ще пусна още другата седмица.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Извинявам се, че повдигам стара тема, но в момента точно това ме интересува.
хипертиреоиедизъм. предполагам, че нищо не означава- чичко Гугъл изплюва само едно нещо и то е тази тема.

Някой има ли наистина идея на какво може да се дължи такава ниска Т?

# 7
  • Мнения: 6 315
пише се хипертироидизъм, затова.

До колкото разбрах, ниската телесна температура може да се дължи не на хипер-, а на хипотироидизъм или на диабет.

тук има инф … 9;ки.

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 15:20 от Margarita

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
пише се хипертироидизъм, затова.

До колкото разбрах, ниската телесна температура може да се дължи не на хипер-, а на хипотироидизъм или на диабет.

тук има информация на английски.

Благодаря ти  Hug

# 9
  • Мнения: 110
Някои вирусни инфекции протичат с понижена температура така, че не се притеснявай.
Можеш да загряваш тялото като топиш краката в морска сол,пиене на топли чайове,а ако детето казва,че му е студено и не се затопля на големите магистрали се поставят топли шишета с вода т. е под мишничките,под колената в ингвиналните гънки за 5 минути, изчаква се мери се температурата и ако няма ефект може да се повтори.

# 10
  • Мнения: 513
Колко е нормалната телесна Т ? И при каква трябва да се обърне внимание ?

# 11
  • Мнения: 6 315

Видях в друга тема, че детенцето ти е изкарало пневмония скоро. Мисля, че е нормално. Йоан също е с по-ниска температура след пневмонията.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 531
И Мария е с ниска телесна температура обикновено след всяко боледуване 35,4- 35,5. Случвало се е и при инфекциозни процеси вместо да вдига т, тя да пада. Обикновено става студена и много бяла. В такъв момент гледам да я затопля

# 13
  • Мнения: 329
Оказа се, че е нормално след прекараната пневмония, резултатите от изследванията са добри. Но като цяло не било обезпокоително.

Общи условия

Активация на акаунт