В училището на дъщеря ми има случай на менингит

  • 4 049
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Вчера е заболяло едно детенце от 5 клас. Още едно детенце е в инфекциозна болница със съмнение за същото заболяване Sad Днес са предупредили децата да синосят по две пакетчета мокри кърпички и да се бършат непрекъснато. Аз търсих класната, но не можеха да се свържа с нея, за да ми даде някаква по- подробна информация. Както се сещате съм на ръба на тиха истерия!  Не съм запозната точно колко е заразно, бързо и лесно ли се разпространява и какви са първите симптоми, което ме кара да се панирам още повече Embarassed Изобщо съм пред една голяма дилема дали да пусна изобщо Ина утре на училище. Хем ме е страх, хем ми е ясно, че не мога да я държа цяла зима в къщи Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 22:42 от Vache

# 1
  • Мнения: 5 622
Не знам до сега да е имало толкова много случаи на менингит както тази година!!!!!  #Crazy

# 2
  • Мнения: 5 393
Олеее ужасно е това.Вирусния менингит се разпространява по въздушно-капков път доколкото знам и е силно заразен-поне това съм чувала. Sad Sad SadЛулу, аз лично бих си оставила детето няколко дни в къщи, поне докато се установи дали не е епидемия(да не дава Господ Praynig Praynig Praynig) Не само мокри кърпи а и маски според мен е добре да се носят. Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Също мисля,че е по добре няколко дни да не я пускаш на у-ще.Ясно е че неможе да ги затворим вкъщи децата си изолирани от света,но поне можем да се опитаме да ги предпазим от такива коварни болести.Става въпрос за менингит,не просто за някакъв грип.
Симптомите са висока температура придружена с гърчове,повръщане,главоболие.Можеш да я накараш да наведе главичката си максимум към гърдите,при болните деца това навеждане е придружено с болки и почти немогат да го направят.
В кое у-ще учи дъщеря ти?

# 4
  • Мнения: 1 671
И аз не бих си пуснала детето - до понеделник може да не ходи, това са три учебни дни, не е много.
Ще следя темата с интерес, моля те , пиши ни подробно какво са предприели, каква профилактика и т.н


А кое е училището, би ли казала, моля?

# 5
  • Мнения: 6 472
Май наистина ще си я оставая. Не ми се чака да видя има ли или не други засегнати при положение че детенцето със сигурност си е отишло в следствие на вирусен менингит. Утре ще говоря с личната лекарка да даде извинителна бележка. Ина и без това кашля, поне ще си имам повод.
Сутринта ще се обадя на класната да даде малко по- подробна информация ако може. Ох, дано да няма и други случаи Praynig

# 6
  • Мнения: 276
Много неприятно.........и си е за шашкане.Миналата седмица в училище в кв.Редута също има случай на болно дете от вирусен менингит но слава богу овладян!!!Би трябвало от ХЕИ да дезинфикцират цялото училище а на контактните да се вземе секрет и да се изследва!Ако можеш не се притеснявай и ако има кой да гледа детето нека поседи в къщи..въпреки че няма гаранция от къде човек може да се зарази не дай-боже!

# 7
  • Мнения: 276
Пропуснах да попитам кое е училището?

# 8
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Лулу, много страшно това!

Как се хапя по гъ..а, че не ваксинирах Йоана навремето... лекарката ми казваше, ама пусти страх... Добре че ваксинирах бебето вече!

Дано няма повече такива случаи, а ти си дръж Ина у дома. Кое училище е това?

# 9
  • Мнения: 6 472
88 СОУ в Овча Купел. Имам кой да ми я гледа - баба и си е в къщи с малката. Това ми е другото притеснение - малкото май ще се окаже податливо на вируси Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 276
Е ти направо ме разби........дъщеря ми учи в 149 в ОК2.Много сме наблизо...

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Пипи, аз се канех да ваксинирам и двамата, но личната ми каза че ваксините не са срещу смъртоносния менингит а срещу някакви други форми и ме отказа.
Най-добре наистина спри детето за известно време от училище. Ако искаш й направи един курс с аугментин за всеки случай. Братовчедка ми, която е лекарка а детето й учи заедно с големия ми син в СМГ (където имаше преди две седмици починало момче от менингит) ме посъветва да му направя такъв курс.

# 12
  • Мнения: 6 472
martisun, благодаря за съвета! Мисля да се възползвам.
ndin4eva  до колкото схващам с теб най- вероятно сме съседки Rolling Eyes Ние живеем до 149

Последна редакция: вт, 12 дек 2006, 23:57 от Luluto

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ужас! И в Сливен има случай на менингит в училище. За радост обаче засега овладян случай. Направо настръхнах тази вечер, защото инфото ми дойде от близка приятелка работеща в болница. Като видях темата обаче се изправих пак на нокти....

# 14
  • Мнения: 1 858
Пипи, аз се канех да ваксинирам и двамата, но личната ми каза че ваксините не са срещу смъртоносния менингит а срещу някакви други форми и ме отказа.
Най-добре наистина спри детето за известно време от училище. Ако искаш й направи един курс с аугментин за всеки случай. Братовчедка ми, която е лекарка а детето й учи заедно с големия ми син в СМГ (където имаше преди две седмици починало момче от менингит) ме посъветва да му направя такъв курс.

A според мен се консултирай с личния си лекар преди да даваш АБ ей така за спорта.

По темата... съжалявам, че това се случва! По-добре остави детето вкъщи за няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт