Крем против бръчки - за млада кожа

  • 3 884
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
Здравейте момичета .Днес гледайки се в огледалото  видях как сякаш изведнъж времето е оставило следите си върху мен.Може би и зимният сезон  ме подтиска но никак не ми хареса тази гледка.Та..............въпросът ми е:
Какъв крем използвате за очния си контур Simple Smile
От козметичката си знам че не трябва да се използва крем който е с голям процент колаген при положение че нямам 30 години.
Знам че има кремчета против бръчки но за млада кожа.Някой използвал ли е такива?Коя марка?И има ли ефект?
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 063
По принцип кремове против бръчки се използват след 25+  Simple Smile
За очите аз лично не ползвам нищо, въпреки че заради лещите и ежедневното разтягане на кожата точно в тази зона и аз имам някакви бръчици. Въпреки това не смятам за ползвам нещо против бръчки, рано ми е още newsm78
Помня, че за успокояване на кожата около очите ползвах на Дева едно кремче за около очи, рядко го слагах, но ми хареса. Не маха бръчки сигурно, но пък е приятно Simple Smile
Помисли си дали си за крем все пак.

# 2
  • Мнения: 1 254
viktori, здравей  Flutter

ще си позволя да парирам козметичката ти като се опитам да поясня как действа всъщност колагненът, когато е привнесен отвън чрез козметичен продукт:

Грешно е да се смята, че привнесен така, колагенът увеличава броя или здравината на колагеновите нишки в съответния кожен участък. Това далеч не е така! Колагенът стимулира клетъчната регенерация, благоприятствайки обмяната на аминокиселините и белтъците, нормализира алкално-киселинното равновесие, подобрява хидратацията и еластичността на кожата, изглажда съществуващите бръчки и препятства образуването на нови.
Прекият ефект от колагена е именно много хубава хидратация, която косвено подобрява еластичността на кожата Wink
А много висок процент колаген трудно ще намериш точно в крем около очи Wink Възможно е, но в маски за салонна употреба от типа с мигновен ефект. По-скоро в маски ....  Peace

Ако си избереш продукт с колаген това нито ще намали естествения му синтез в кожата ти, нито би намалило ефектът му в бъдеще. А кожата около очите е много уязвима и остарява по-лесно, защото (както и тази на шията) за разлика от другите части на тялото е лишена от мастни и потни жлези и така е подложена почти постоянно изсушаване и е предразположена към лесно подпухване, дразнение, набръчкване и т.н.
Действително, средностатистически е установено, че подходящото време за стартиране на поддържането на кожата в тази обалст системно е 24, 25+.

Като цяло, ако трябва да говорим генерално, кожата в тази област понася добре както колаген, така и масла. Търсят се дълбоко овлажняващи масла или такива, които по състав са близки до кожния себум и така доставят защита на кожата от преизсушаване. Третирането със студени пакетчета чай е добро за стимулиране на микроциркулацията и оказване на дрениращ ефект, което освежава значително кожата в тази специфична зона Simple Smile
Подходящи масла: гроздови семена (много дълбоко овлажнява и добре заглажда бръчици Wink ), кайсиеви ядки, бадемово, жожоба, пшеничен зародиш или смес между някои от тях Simple Smile

Лично аз ще спра вниманието ти на 3 бълграски продукта:

RL - Гел за околоочния контур с Ройбос (в магазините на Лечител)
с Д-пантенол, екстракт от Ройбос и златисти перлички с вит. Е

RL - Крем за околоочния контур с Ройбос (в магазините на Лечител)
с екстракт от Ройбос, вит. А и Е, натурални масла от Гроздови семена и Кайсиеви ядки

Thalloderma ® - Нощен крем за около очи
с Ихтио-колаген, екстракти от Див кестен, Глог, Слез и Ружа, вит. А и Е

Simple Smile
  bouquet кожа и всичко добро!

# 3
  • Мнения: 1 149
Благодаря ти миличка.Много полезна информация HugВеднага тичам до билковата аптека
  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 063
В тази връзка  - превенция първи бръчки, някакви отзиви за крема на Galenic  - Messager? Ще използвам темата, за да не пускам нова. Аз все пак ще си поискам тестер за крема - силно се надявам да имат, но все пак търся мнения.

# 5
  • Мнения: 185
И аз да ползвам темата за питанка,какъв крем за на4ални бръ4ки,но на 4елото,на 27 год, съм newsm78 Thinking

# 6
  • Мнения: 3 334
за около очите си взех Eucerin Hydro-Balance .................... за сега съм доволна Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 35 819
И аз да ползвам темата за питанка,какъв крем за на4ални бръ4ки,но на 4елото,на 27 год, съм newsm78 Thinking
Всеки крем за лице ще помогне в случая.
Колкото по-висок клас е толкова по-добре.
Но в крайна сметка - по-добре е да се мажеш с нещо, отколкото без нищо.

# 8
  • Мнения: 1 063
Никой ли няма впечатления за крема на Galenic?

# 9
  • Мнения: 4 076
Никой ли няма впечатления за крема на Galenic?
Ползвах го,приятна текстура,хидратира,освежава.Но чудеса-в смисъл заглаждане на бръчици-не очаквай.Личното ми мнение е,че с нищо не е по-добър от Гарние или Лореал,ако и да е по-скъп и да се продава само в аптеките.

# 10
  • Мнения: 6 607
Никой ли няма впечатления за крема на Galenic?

Аз ползвам околоочния и не съм много доволна.Явно кожата ми е по -суха и ми трябва крем ,а този е като гелче.

# 11
  • Мнения: 27 524
Е, то след Веси какво ли може да каже човек  Hug
Ив, радвам се да те видя отново  Hug

# 12
  • Мнения: 185
И аз да ползвам темата за питанка,какъв крем за на4ални бръ4ки,но на 4елото,на 27 год, съм newsm78 Thinking
Всеки крем за лице ще помогне в случая.
Колкото по-висок клас е толкова по-добре.
Но в крайна сметка - по-добре е да се мажеш с нещо, отколкото без нищо.

Благодаря denis d  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 35 819
Никой ли няма впечатления за крема на Galenic?
Ползвала съм - но моята кожа не го харесва много.
Но е по-добро /според кожата ми/ от Гарние и Лореал.
Всичко е доста индивидуално - трябва просто да опиташ.

# 14
  • Мнения: 1 073
Препоръчвам ти кремовете на Нивеа Висаж. Аз лично ги ползвам от години и съм много доволна. Сега се сдобих и с новата серия с ДНК и мога да я похваля. За мен това са най - добрите кремове за лице, защото съм изпробвала какви ли не марки и не съм оставала доволна. Кожата ми е суха и силно алергична.
 Преди да си купиш какъвто и да е крем, първо поискай да ти дадът тестер .

Общи условия

Активация на акаунт