Отговори

Анкета

Ще си бъдете ли в къщи на Коледа и Нова година?

Опции:

  • Мнения: 11 607
На тези празници нашето семейство ще си е в къщи! По принцип аз така най-обичам - да съм си в къщи. С някой може да се съберем,но в къщи! Не ние да ходим...... Повече обичам да посрещам,а не да бъда посрещана, това е друга тема обаче.

Та, въпроса ми е към всички домошари - споделете игри, занимавки, идеи, с които можем да си уплътним времето и то да стане по - приятно в празничните вечери!

Питам сега за да имам време да си набавя необходими неща  или пък да направя, купя необходимо.

Ще ви бъда благодарна ако споделите своите изпитани идеи!
Не ми се виси пред ТВ и да чакам другаря Първанов да се покаже.......

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Много сложна трябва да е анкетата, за да покрие всички отговори. Вместо да гласувам, ще пиша Simple Smile

На 23 вечерта или 24 на обяд (не е решено още) - у свекърва ми; на Бъдни вечер - с майка ми у тях (у нас де, щото аз си мисля за там като моя къща също). На Коледа - пак там, но с приятели. Нова година - вероятно пак там, с други приятели.
Занимавки и игри не съм мислила специално - ще се занимава както обикновено малката, други деца няма да има (приятелите ни още нямат деца), но не мисля, че това ще е проблем.

# 2
  • Мнения: 11 607
Много сложна трябва да е анкетата, за да покрие всички отговори. Вместо да гласувам, ще пиша Simple Smile

Искам да разбера има ли семейства като нас, които ще си бъдат у дома по празниците - и двата! Защото имам познати, които кой на хижа, кой на вила, кой на гости на мама и тати - свекър, свекърва - ще ходи,но ние няма да ходим никъде! Може някой да дойде у нас, но ние ще сме си в къщи. И защото ще сме си у дома - искам да си изкараме весело. И за това весело - приемам идеи.   Hug
Доколкото разбирам - ти и двата пъти ще гостуваш.  И това си има предимства - после не чистиш у дома. Хитруша си ти.....

# 3
  • Мнения: 4 806
Да, има такова семейство - нашето.
Как се справяме с времето?
Разговаряме. Винаги имаме какво да си кажем и покажем.
Телевизорът не е в трапезарията, което предполага, че не е част от семейството, както често се случва и няма да го гледаме. А игри с мъничето има много и постоянно (тя е на 2 год.)

# 4
  • Мнения: 4 406
ами ние на Коледа винаги сме при моите родители. трета Нова година ще посрещнем откакто сме трима и си мисля , че пак ще сме у дома, няма кой да гледа детето. Майка ми направо ми отказа, защото ще ходят на гости в новогодишната нощ...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
ще почиваме от 23 декември чак до 7 януари. единствено сме планирали на бъдни вечер да сме на гости - по традиция се събираме цялата фамилия и се редуваме за домакинството. на 25 на обяд ще сме у дома с майка ми.
през останалото време се надяваме да сме сами у дома. нищо не планираме. ще ходим на кънки, ще спим, ще си готвим глезотийки, ще гледаме филми...
на нова година също искаме да сме сами - да си запалим камината и да си отворим бутилка (повече от една ще е) вино още от обяд... виктория си е поканила приятелка за три дни около нова година, но други гости не очакваме.

за игри: все не ни достига време за турнир по табла, истинска завършена игра на монополи, повече от една игра на скрабъл...

най-голямото удоволствие и празничност очакваме да получим от това, че за нищо няма да бързаме...

# 6
  • Мнения: 432
Ние с Ирка ще празнуваме Коледата вкъщи, на Нова година навън Mr. Green
Като бяхме малки със сестра ми сами организирахме празни4ните забавления, мама и татко помагаха понякога за подготовката, но самото тържество беше в по-голямата си 4аст изненада. Обикновено организирахме томбола със символи4ни награди, куклен театър на коледна тематика или някакво представление, непременно с саморъ4но направени декори и костюми Mr. Green. Общо взето ставаше купон, не беше празнуване от типа "айде да се наядем до пръсване и натъркалване по креватите". Сега навивам племенницата ми (8год.) да отговаря за организацията-аз само и пускам идеи LaughingХубаво е инициативата да е в децата, ние само да ги подтикваме и да се радваме на резултата. Laughing

# 7
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
На Коледа без колебания всяка година до сега сме си в къщи , правя празнична трапеза -питка с късмет и всички там нещица който се изискват , и сме сами само аз ,таткото и малкото човече ,това си е нашата вечер.На нова година ще сме навън с таткото а малката не съм решила дали ще я водим ако иска може да доиде ако не иска ще е при някоя баба и пак ще и весело, но мисля от догодина да сме си по вкъщи и на нова година защото това са си големи спомени в последствие за децата .

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Последно ще сме си вкъщи и за двата празника, най-много да се съберем с комшиите на Нова Година Simple Smile
Мислехме да посетим бабите, после канихме някои от тях да дойдат на гости по Коледа, но в крайна сметка се отказахме от всякакви гостита.

# 9
  • Мнения: 1 744
На Бъдни вечер ще сме при майка ми на гости. Тогава си раздаваме подаръците, а на сутринта - на Коледа ходим на църква по принцип. Това ще е първата Коледа, която няма да посрещнем с баща ми, който беше именник на тоя ден. Но моят Ицко носи неговото име, така че той ще е именникът.
На Нова Година ще пътуваме при свекър ми и свекърва ми. Там ще се съберем цялата фамилия за първи път. Общо 26 човека- родителите на мъжа ми , братята му, жените им и децата , от които 3 броя са таз годишни. Много народ сме и ще е весело. Ще наемем фотограф за общата снимка. Ще разменяме подаръци,ще има и Дядо Коледа, ще е голям калабалък с 10 малки деца.
  bigdance2 Tada

# 10
Нямам още план -програма, но имам ясна цел - трябва много добре да си почина. защото съм на ръба на изтощението. На Коледа ще сме си в къщи, най-много да идем на обяд в нашите, но те още не са казали нищо. Аз ще работя само на 29-и, така че ми се събират доста дни за почивка, за да се видя с детето и мъжа ми.
За забавления съм приготвила
1. Няколко филма, които все няма време да се гледат
2. Ще правим глинени отливки и после ще ги боядисвяме - това го правихме пробно в неделя и се оказа голяма забава. В този ред на мисли ще купя допълнително прах за отливки, за да имаме повече
3. Дъщеря ми получи за рождения си ден няколко игри, които ми изглеждат доста забавни, но още не сме имали време да ги разучим - ще се възполвам от повечето време и ще поиграем
4. Ако има сняг задължително ще излизаме за пързаляне с шейна
5. Мисля да се помотаем из моловете, на кино, детето в детския кът или всички на кино
6. Мисля да пробвам откритата пързалка пред НДК заедно с дъщеря ми - това май доста хора ще го направят  Simple Smile
7. Ще оставя и детето да си погледа повече филми
8 .Мисля да се наспя  Simple Smile
Ей такива обикновенни неща
На мен в момента малко ми трябва за да съм щастлива  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 700
Като цяло ще сме си в София. Имаме идеи за гостита, но нищо не е фиксирано. Бъдни вечер празнуваме винаги у дома с родителите ни, а НГ живот и здраве навън.

На въпроса ти, през почивните дни наблягаме на така наречените семейни игри (според възрастта) и любими филми (не ТВ, а се зареждаме от видеотеката). Готвим си глезотийки, което отнема време и СПИМ след обяд. Разглеждаме албуми, четем книги, но никога не сме оставали за дълго напълно сами - все или някой ще мине (включително и деца) или някой ще ни покани.

# 12
  • Мнения: 8 505
Планове нямаме.Зависи от почивните дни на мъжа ми и от това дали изобщо ще има такива Confused

# 13
  • Мнения: 3 089
на бъдни вечер и коледа у свеки - ще пътуваме. и без това мъжът ми е роден тогава - редно е там да се съберем. от там пътуваме за нг при моите родители, за да има равновесие някакво.
забавления за детето няма да има особени - още има бръмбари в главата си и на нищо не се радва, освен на рекламите по тв-то. ще й взема нови книжки - на това се кефи най-много.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Доколкото разбирам - ти и двата пъти ще гостуваш.  И това си има предимства - после не чистиш у дома. Хитруша си ти.....
Не позна Mr. Green На гости на свеки за обед само. Това у майка ми не го броя за гости. Просто съм с две къщи - толкова редовно ходим там, че определено за гости не може да става дума. Там си имам обичайните домакински задължения.
Даже ме вбесява това понякога - майка ми ме вика да й помагам с чистене, а на мен никой не идва да ми изчисти...
Та - просто там ще се събираме, готвене, чистене - пак на моя гръб Tired

Общи условия

Активация на акаунт