Открих лек за злоядото си дете!

  • 17 929
  • 10
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 111
Пускам тази тема, за да помогна на мами, чиито бебчета са злояди.
При нас проблемът започна, след като малката ми дъщеричка отказа да се кърми /точно навърши 8 месеца/. Захранването беше кошмарно - не искаше да приеме никаква храна - само сокове и вечер преди заспиване - кисело мляко. Трябва да кажа, че проходи изключително рано - към средата на 9-тия месец. Чудехме се откъде взема енергия да се движи, след като нищо не ядеше. Зъбките се показаха обаче доста по-късно - чак към годинката. Имали сме дни в които нищо не искаше освен вода. Излишно е да казвам, че сме опитали какво ли не - готова храна - купена, от млечна кухня, домашно приготвена, прилагахме всякакви методи за хранене....и ефект никакъв- докато накрая аз съвсем психясах и стигнах до успокоителни #Crazy Педиатърката се беше видяла в чудо и докато до едно време ме успокояваше, че се случва и така, в един момент взе да се притеснява и тя. По нейна препоръка започнахме да даваме на бебка витамини - започнахме с Мулти Саностол, после минахме на Киди - резултат - никакъв! В началото на тази есен докторката ни изписа Леатон - /витаминен сироп/. Честно да ви кажа, нямах никаква надежда, че нещо ще се промени. Обаче, само седмица по-късно една сутриин Вики почти си изяде попарата - от едно сухарче, парченце сиренце и бутер. И така се почна - сега се храни три пъти дневно - средно по около стотина грама изяжда на хранене. А аз съм толкова щастлива! Разбира се, продължаваме да даваме Леатон.
Ако и вие имате проблем като нашия, можете да опитате - но разбира се, преди това се консултирайте с лъчния педиатър!
Успех!

# 1
  • Мнения: 772
браво на теб smile3501 smile3501 smile3501
докато четях поста ти чак на мен ми олекна накрая newsm74
на моята беба й давам киди и за сега се храни много добре.в сравнение с твоята принцеса даже мнооооооооооого добре Grinning
по едно време бяхме в болницата и от там изписаха въпросния леатон но аз не го купих след консултация с личната.да те питам много ли е скъп и какво съдържа newsm78

# 2
  • Мнения: 130
Благодаря за съвета. моята Нина 1г2м също много трудно се храни- правя се на клоун  икакво ли не още.... Ще опитам с витаминозния сироп. Party

# 3
  • Русе
  • Мнения: 111
Leaton - 500мл. - цена 10лв и стотинки, продава се в аптеките, може да се купи и без рецепта. съдържа всички витамини, необходими за растежа на бебето и както ми обясниха някакви специални ензими, които предизвикват апетит.

# 4
  • Мнения: 189
Къде го намирате толкова евтин  Laughing? Аз го купих преди 10-тина дни за 14 лв.
Иначе по темата - аз го взех за добавка, а не за злоядство, но изчетох много добри отзиви за него. Още не съм забелязала ефект, но определено мога да препоръчам на познати бебета, които не искат да се хранят, щом казваш че помага  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 772
кидито нали също е на този принцип newsm78 с добавено нещо за апетит.чак голям апетит беба няма ама поне яде каквото и колото дам Mr. Green

# 6
  • Мнения: 53
Здравейте мамчета,
аз давах на моята дребосъчка Апровит+.Докато го давах ядеше като спрях,спря и да се храни.От месец сме на градина и виждам че има промяна в това какво,как и по колко  е започнала да яде.така че..................Дано вашите дребосъци се хранят и без тези добавки,знам какъв кошмар е.Апък и все ще се намери някой доброжелател който да пусне ненужния коментар... нали се сещате какви мами сме та 1 дете да не нахраним

# 7
  • София
  • Мнения: 1 339
Само за твое успокоение има и по злееее. Моят син не се хранеше още като навърши 2 месеца. Дори мляко и сок не пиеше. Караше само на вода. Лежали сме в болница на системи и сме се хранили със сонда през нослето, а храната се впръскваше в нея пасирана и със спринцовка. След 7 месеца мъки и педиатърка която изобщо не знаеше какво става реших да ходя на своя глава на частен преглед при случайно избран специалист от мен просто да събера мнения. Та той дефакто ни изпрати спешно в болницата. След което смених педиатъра по най-бързия начин той от негова страна веднага ме изпрати на детски гастроентеролог. Изписаха ни едни хапчета които са общо взето за алергия, но страничния ефект бил да предизвикват апетит. Д-р куманова - гастрото каза, че за съжаление не е измислен още никакъв лек за злоядковците. От тези лекарства само след 4 дни прояде сега ако искаш вярвай яде 5 пъти на ден на 1год и 6 м. е изяжда някой път по 400 гр. на хранене. Mr. Green ако искаш повече информация пиши на имейла,че съм нова и нещо не се оправям още с този форум. eva_EVD@dbv.bg Simple Smile

# 8
  • Мнения: 750
Ами ние не сме бебета-на 7 год е дъщеря ми,но също сме много злояди и преди два дни преживях кошмар!Като запо4на да повраща...за 5 до 7 сутринта 8 пъти!А най страшното беше когато запо4на да повраща кръв!Откриха и гастрит!При толкова малко дете newsm78!Ама като я знам каква е...нищо неще да яде,все и се моля.. Praynig!Сега сме на сиропи и някакви прах4ета,поставиха и  инжекция,и се запо4ва едно захранване.. #Crazy!Тази сутрин пак неискаше да яде..неиздържах и се развиках #Cussing out!Резултата не се забави-изяде си закуската!Но си изпуснах нервите Sick!Та смятам и аз да опитам да и давам от този сироп 4е са ни приготвили документа за хоспитализация,и ако продължава така ще ни приемат в болницата!А досега съм опитала със вси4ки витамини които има...но само този не сме!Благодаря 4е сподели...дано има ефект и при нас,инъ4е скоро в лудница ще вляза Twisted Evil

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 298
Здравейте мамчета на злояди деца

Дъщеря ми също е злояда вече е на 5г. и половина. Напълно те разбирам Djane. И аз се моля, какво ли не пробвам ама.... Какви ли не сиропи сме пили Кидита и тем подобни, обаче без ефект. Трябва да пробвам и този Леатон дано пък да прояде. От кога чакам да ми каже мамо яде ми се нещо, все чакам, чакам чакам..........
Мисля си даже да я водя на хомеопат, на диетолог и не знам вече.........на ккакво.

Хайде за сега

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Браво на теб, но не се заблуждавай, че е от Леатон-а...
И ако това: http://viki.ruse.bg/Site/Viki_files/IMG_4124.jpg е "злоядата" ти щерка, здраве му кажи...

Общи условия

Активация на акаунт