Киста и бременност

  • 683
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 679
Здравейте. Проблема ми е следният. Два месеца подред ми идваше мензиса през 2 седмици /последният беше на 16.11. Тъй като това за мене беше обезпокоително отидох на гинеколог на 28.11. Откриха ми киста с диаметър 6 см. Тъй като съм предразположена да ги получавам, на първо време решихме да пия хапчета да се види дали кистата ще се повлияе от тях /да намалее/, ако ли не - под ножа. Гинеколожката ми каза да си пия хапчетата 10 дена, след което трябва да ми дойде и като ми свърши да отида на преглед. Да но ... все още не ми е дошло.
Имам си едни съмнения за бременност, тъй като между 16.11. и 28.11. сме имали със съпруга ми секс без предпазни мерки.
Сега незнам възможно ли е да има бременност при наличието на киста и как ще се процедира ако е така. Ако може някой да ми отговори. Искам да имам някаква предварителна информация преди да отида отново на лекар. Възможно е и нищо да няма, да ми дойде, даже и след един час и да се окаже че опасенията ми са напразни и все пак...
Ще ходя на лекар в понеделник 18.11. и дотогава ако може някой да ми отговори.

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Мисля, че може да забременееш като имаш киста. Една моя приятелка беше бременна и при един от прегледите разбра, че има киста. Направиха и лапароскопска операция още по време на бременността и по-нататък нямаше проблеми нито с бременността, нито с кистата. Операцията е безболезнена и помня, че остана в болница само 2-3 дни.
Така, че не се притеснявай излишно. Дори и да имаш киста и да си бременна пак има решение на проблема.  newsm10

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Понякога при бременост се получават така наречените" кисти на жълтото тяло" те са свързани с бременноста и изчезват около четвъртия месец

Общи условия

Активация на акаунт