ЦИТО НАМАЗКА

  • 1 786
  • 5
  •   1
Отговори
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Сигурно сте я осъждали тази тема,но не  работи търсачката.Сестра ми си направи цито намазка и лекаря и каза,че е 3група и трябва да се гори бактерията с месна упойка,ако не стане с горене трябвало да си направи ДНК тест и след това операция.Въпроса ми е знаете ли колко струват тези процедури и дали някой е минал по този път.Тя много се е притеснила,защото е на 32г и няма деца това ще попречили да и ма евентуално по нататъка? newsm78Благодаря предварително!много изкам да и помогна или поне да я успокоя,не искам да е тъжна Cry

# 1
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Малко е объркано това което си написала,вероятно искаш да кажеш,че на сестра ти са и открили раничка и и предстои горене.От това което съм чувала манипулацията е малко неприятна но не е болезнена.Кажи й да не се притеснява,това няма да  й попречи да има деца.

# 2
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Объркано е ,защото не сме наясно с нещата който и предстоят.Но се съмнявам да е само раничка,защо ще и прави ДНК тест и,защо се прави операция ако резултатите от цито намазката не са добри......Благодаря ти Andrea!Най-вероятно аз не мога да го обясня както трябва,заа което се извинявам предварително!

# 3
  • Мнения: 820
Аз съм имала същата диагноза, резултат от цитонамазката III D. Лекарят ми каза, че този резултат показва инфекция с HPV - Човешки папиломен вирус. Направиха ми биопсия за да се установи дали има наличие на ракови клетки, тъй като някои щамове на този вирус предизвикват рак на шийката на матката. Резултата от биопсията беше добър, след което ми изгориха раничката с лазер. И двете манипулации не се нетърпими и не се поставя упойка. Неудобство е че след изгарянето не се прави секс 1 месец и не се ползват вани, басейни и море. На всеки 6 месеца се прави контролна цитонамазка.

Аз също нямам деца и в момента правим опити, лекарят ме увери, че това няма да ми попречи да забременея.

Ето ТУК има доста по този въпрос.
Успех на сестра ти и не се притеснявайте излишно.  bouquet

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 18:34 от Didka_M

# 4
  • Мнения: 2 529
Този ДНК тест най-вероятно е за определяне на щама HPV, тъй като намазката може само да покаже, че има такъв вирус, но без да го диагностицира точно от кой щам е. Аз съм го правила този анализ, струва 100 лв и се прави само в Института по вирусология и паразитология. Може да се лекува и да прави редовни профилактики и без да си прави теста твоята сестра, защото лечението и при опасните ракови щамове си е пак същото, просто трябва много да се внимава да не се развият нещата.
Разбира се, че ще може да си има дечица. Аз съм минала по този път и сега отново съм бременна.  Simple Smile

# 5
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!Наистина се успокойхме,сега остава да се излекува и да си има дечица ,дай боже!Изобщо не бяхме наясно с нещата и притеснението беше голямо!Отново МЕРСИ,много ни помогнахте,сега поне знае,че може да си има деца и това много я зарадва!Целувки на всички и много,много здраве!

Общи условия

Активация на акаунт