ТЕЦ-оплаквания препоръки мнения

  • 2 732
  • 12
  •   1
Отговори
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Дълго мислих как да озаглавя темата, така че повече хора да прочетат и споделят своя опит относно ТЕЦ, бих ги нарекла и мафия даже. Та, отивамда си плащам днес сметката, да вметна че не ползваме парно, само топла вода, и какво беше изумлението ми когато чувам, че дължа 59 лв. Бях взела 50 лв у мен, защото предположих че няма да е повече от 44-45 лв.  Предни месеци сме плащали от 32-44 максимум. Само дето не паднах. Да се оплаквам повече няма смисъл, вие сами може да си представите как съм се почувствала.
Въпросите ми са доста, да почна първо с това вие какви сметки плащате само за вода, не за отопление, колко ще ми коства един бойлер при 24 часово ползване и съответно какъв бойлер бихте ми препоръчали за банята и какъв за кухнята?
Сигурна съм че много от вас са минали по този път, ние все го отлагахме, защото наистина си е голямо удобство, но аз нямам намерение да им плащам техните заплати, че и премиите им.

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Дълго мислих как да озаглавя темата, така че повече хора да прочетат и споделят своя опит относно ТЕЦ, бих ги нарекла и мафия даже...........но аз нямам намерение да им плащам техните заплати, че и премиите им.

Здравей, jaklins, не мога да ти помогна за решението, но за сметка на това, за "морална утеха" пускам този линк. Дали е някакво възмездие?  newsm78

Шефове на Топлофикация в ареста

# 2
  • Мнения: 292
Дълго мислих как да озаглавя темата, така че повече хора да прочетат и споделят своя опит относно ТЕЦ, бих ги нарекла и мафия даже. Та, отивамда си плащам днес сметката, да вметна че не ползваме парно, само топла вода, и какво беше изумлението ми когато чувам, че дължа 59 лв. Бях взела 50 лв у мен, защото предположих че няма да е повече от 44-45 лв.  Предни месеци сме плащали от 32-44 максимум. Само дето не паднах. Да се оплаквам повече няма смисъл, вие сами може да си представите как съм се почувствала.
Въпросите ми са доста, да почна първо с това вие какви сметки плащате само за вода, не за отопление, колко ще ми коства един бойлер при 24 часово ползване и съответно какъв бойлер бихте ми препоръчали за банята и какъв за кухнята?
Сигурна съм че много от вас са минали по този път, ние все го отлагахме, защото наистина си е голямо удобство, но аз нямам намерение да им плащам техните заплати, че и премиите им.


Аз съм плащал и повече. Доста мръсно играят с тая топла вода - разпределят показанието на топломера на кубиците, пък както дойде. Ако има кражби на парно или топла вода, може и да бъде някаква невероятна стойност от порядъка на 200 и повече киловатчаса на кубик. Нормално би трябвало да е около 60 и малко кВч на кубик, което прави 4-5 лв на кубик топла вода...
Аз харча около 10 кубика топла вода на месец, което води до сметки средно 70-80 лв. На ел. бойлер съм пресмятал че ще е около 100 лв., т.е. по 10 лв на кубик, ако се запази консумацията. Друг е въпроса, че често при обемен ел. бойлер консумацията е по-малка просто защото водата свършва   Laughing
А приличен проточен бойлер - 18 киловата и нагоре за съжаления няма как да се сложи в един средностатистически апартамент с неговата инсталация от 15 кВ.

# 3
  • Мнения: 46 430
С ТЕЦ 24-25 лв. ни е топлата вода на месец, майка ми и баща ми плащат за бойлера около 40 лв., харчат на половина по-малко обаче.

# 4
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Явно е от голямо значение дали сме към фирма или към Топлофикация.Оказва се че големи цифри имат тези които са къмТоплото. Как се минава към фирма? Трябва дасе действа в тази посока.

# 5
  • Мнения: 292
Явно е от голямо значение дали сме към фирма или към Топлофикация.Оказва се че големи цифри имат тези които са къмТоплото. Как се минава към фирма? Трябва дасе действа в тази посока.

Няма никакво значение. Аз съм към "фирма". Зависи от това колко и какви крадци имаш във входа. Най добре пиши колко кубика топла вода харчиш на месец да ти кажем какви са ти вариантите.

# 6
  • Мнения: 3
Аз през лятото получавах сметки от 40-50 лв само за топла вода, видях че са начислили 10 кубика база, отидох в Техем и намалих базата на 2 кубика. стана бързо и безболезнено, противно на моите очаквания Simple Smile Нямаме деца, така че разходът ни за вода се предполага да е по-малко. Виж на сметката дали са ти начислили база, а не се отчита реално потребление, и ако е така, прецени доколко начислената база съответства на изразходваното количество вода.

# 7
  • Paris
  • Мнения: 1 727
За този месец имам 6 кубика, но при нас не минават да засичат водомерите именно защото сме към Топло. При тях се процедирало така, общата вода се дели на членове на семейство. Докато при фирмите те си минават и си засичат и си плащаш реално това което си изразходил.

# 8
  • Germany
  • Мнения: 2 003
4 год. живяхме в Бургас и топлата вода ни беше голям проблем. Така и не разбрах на каква база се изчислява всичко, но получавахме космически сметки. Парното в апартамента беше изключено, но за това, че тръбите минавали през апартамента също си плащахме. Общо взето за 2 кубика ползвана топла вода ни начисляваха по 50-тина лв. Сега живея в друг град и сме на бойлер, който стои включен всяка нощ, плащаме по около 50лв сметки, заедно с климатика и 2 рс-та. Е, не е толкова удобно като с ТЕЦ-а, защото водата свършва, но бива Simple Smile Обаче да отбележа, че сме двама - нямаме дете. Едната ми приятелка има малко детенце и с постоянно включен бойлер плащат около 60лв. - това е само за бойлер и пералня, защото се отопляват с камина. Дано съм ти била поне малко полезна Hug

Бяхме към Белчевстрой и отчитаха водата всеки месец, ако въобще има значение

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 11:53 от Лини

# 9
  • Мнения: 2 125
Сметките са си сметки, искаме или не - плащаме в даден момент ooooh!И тъй като темата е отворена, ще се посъветвам с вас Peace.
Мен ме вълнува нещо друго - качеството на въпросната топла вода, т.е каква трябва да е температурата й  newsm78 Специално при мен, ако потече топла вода от крана, то тя е хладка и изведнъж (докато си сапунисан) потича ледена #Crazy...Налягането е друг проблем, който няма да коментирам. Дали някой би ми дал отговор за въпросното "качество" - Топлофикация????, фирмата за топлинно счетоводство???, Комисията за защита на потребителите????
Плащам за нещо, което не получавам и е с лошо качество Confused
Дайте акъл newsm78

# 10

 Докато при фирмите те си минават и си засичат и си плащаш реално това което си изразходил.

Боже, каква заблуда! Фирмите са най-големите кожодери и мошеници. Аз от много отдавна съм се отказала да се разправям с тях.
Купих си проточен бойлер на Дипломат от 9 киловата. За по-голяма мощност се иска трифазен ток, но 9 киловата си е напълно достатъчен за апартамент. Аз го купих от ХИТ, струва 130 лв, размерът му е малко по-голям от лист А4, окачва се на стената(има и 3 години гаранция).  Има и варианти, които се връзват направо към водопровода, моят обаче е вързан само към банята, тъй като имам и Юнга за кухненската чешма Аз малко съм резервирана към българските стоки, но нагревателя се оказа много читав, явно не съм била права. За консумацията не мога да кажа точно колко харчи, тъй като той се включва само когато някой го ползва, т.е. няма загуби, което го прави икономичен и топлата вода никога не свършва. Налягането и силата на струята са почти същите като при ТЕЦ-а, съвсем малко са по-слаби. Употребяваме го ежедневно. През летните месеци, при наличие на доста електроуреди в къщи + кухня и пералня + 3 броя работещи климатици сметката за тока обикновено варираше от 65 до 95 лева, в зависимост от външната температура. Така че, моят съвет е - не пълни гушата на Топлофикация.
Енергото е другата мафия, но това пък вече е друга тема.

# 11
Сбъркала съм. Проточния ми бойлер не 9, а 8 киловата. Върши чудесна работа.

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Нашата сметка за топла вода и парно за последния месец твърдо ме убеди, че не сме сгрешили като си купихме жилище без ТЕЦ.
Имсме 5 кубика топла вода-42 лв и 11 единици парно(толкова навъртя топломера, когато отворихме крана при пускането на парното) за 9.76 ст. Та въпросните 11 единички не могат да ни стоплят.
Миналата година в най-големия студ, без изолация и със стара дограма 24 часа работеше маслен радиатор и сметката ни за ток беше 70 лв, нормално е 30.

Братовчедка ми живее в Бургас и каза, че плаща по 16 лв за кубик топла вода. #Crazy #Crazy

Затова решихме никакъв ТЕЦ, няма да плащам за топлото на някой, който се грее без пари.

Общи условия

Активация на акаунт