Все едно съм взела зъбите на кон!

  • 20 623
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
 Shocked Здравейте,
искам да питам мамите, които имат метало-керамични зъбки - как се възприехте с тях? Става въпрос по-специално за предни четири зъба. Аз имам чувството, че приличам на бобър Embarassed
Изглеждат ми огромни и дебели. Преправяхме ги 3-4 пъти и все така ми се струва. Питах две свои познати и те казаха, че това било нормално - да ти изглеждат така докато свикнеш.
Та, знам че не може да са като истински /освен ако не са порцеланови фасети, дето са 300-400 лева или евро на зъб/. Ами, това е, толкова се радвах, а сега ми се ще да си върна пломбираните разноцветни собствени зъби Sad

# 1
  • Мнения: 1 959
Умори ме с това заглавие...  Joy

Миналата седмица сложих мост - изглеждаше ми огромен,
имах усещането, че изпълва цялата ми уста и няма място за нищо друго
Сега вече свикнах с него и много му се радвам   newsm47

Остави усещанията, тези, които са те виждали какво смятат - естествено ли изглежда, харесват ли те?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Утре ще ми го лепнат....
На мен ми изглежда "изкуствено"....Ама то сигурно не може да е съвсем естествено.
Ужаст! Sad Embarassed Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 7 723
Страхотно чувство за хумор thumbsup smile3555
Много уважавам хора, които могат да се самоиронизират thumbsup

Сигурна съм, че изглеждаш много по- добре с зъби, каквито и да са те, отколкото без thumbsup

А питаш ли ги бабите ни, като си ги свалят вечер newsm78 newsm78

# 4
  • Мнения: 5 178
Малко черен хумор -
Един от признаците на остаряване е, че започваш да спиш отделно от зъбите си Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
Снимки, снимки моля. Така не може да се прецени.  Mr. Green
Виждала съм хора, на които не им личи, че са с такива зъби, а на други - напротив.

# 6
  • Мнения: 7 474
Ще свикнеш  Joy

# 7
  • Мнения: 1 858
Снимки, снимки моля. Така не може да се прецени.  Mr. Green
Виждала съм хора, на които не им личи, че са с такива зъби, а на други - напротив.
newsm10

# 8
  • Мнения: 476
На мен не ми личи. Аз обаче имах точно обратния проблем, когато ги изработваха - струваха ми се малко дребнички и си поисках корекция. Първата седмица беше ужасна, езика ми се разхождаше по зъбите постоянно. Бяха ми едни такива дебели в устата, но и това усещане отмина. Ще свикнеш и няма да ти прави впечатление вече, сякаш така си била винаги.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Според мен, единствената причина да ти се струва, че зъбите са конски, те наистина да са такива. И аз съм с металокерамика от 16 годишна, ма нямам усещане да са ми конски зъбите.
Много зависи от това зъботехника как работи, и какви калъпи използва, ползва ли изобщо, дали пече с наслояване при нискотермична обработка на материала, вида на самия материал, и въобще каква техника използва при обработката на короните. Порцелановите фасети, между другото не са зъби, а едни приставки за избелване на зъби. Не знам какво си имала пред вид, като споменаваш тях, импланти ли?

И майка ми беше преди, впрочем, с конски зъби, но после направи нови - не са конски вече!

Обаче ти може просто да преувеличаваш, защото не си свикнала с новите си зъби. Околните какво мислят, ама честно?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 019
Единствения човек, който съм виждала с металокерамика на предните зъби е леля ми. Не изглеждат конски, но изцяло са й променили физиономията, още не мога да свикна, изглежда ми странно. Пролетта, като ходех при един зъболекар (готвеше докторат и в компютъра си имаше доста материали) ми показа предни зъби приготвени за една пациентка и снимки на други с вече поставени и изглеждаха страхотно. Каза, че предните се правят само от керамика, защото метала ги прави по-тежки и груби. При вас как е, защото въпросния зъболекар беше в Молдова?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 217
Край, вече съм с тях!
И да не ми харесват особено не мога да дам нови четиристотин лева за други....
А за порцелановите фасети - чувала съм го във 4Пълна промяна" - едно предаване, където наистина те променят Laughing Не е българско, ама вие сигурно га знаете, да не обяснявам.
Синът ми първо каза, че съм много добре, а после взе да ме заглежда и реши че съм променена, не в лошия смисъл.
Ох, ще трябва да свиквам. Като стана богата, ще си направя порцеланови. Rolling Eyes
За снимка - не смея да ви се показвам-току виж пък някой ме познава. Sunglasses

# 12
  • Мнения: 2 237
Хей,не се притеснявай,наистина само така изглеждат. Peace  Аз какво да кажа като се сдобих с 14 метало-керамични коронки наведнъж ! Т.е. облечени са ми всичките горни зъби ! (не от лиготия,просто се наложи)
И моите ми приличиха на конски,ама сега са си ми много хубавки.Мен тук ме притеснява преправянето за което говориш.Моите лично бяха направени перфектно,паснаха ми на секундата и никой не разбра че това не са моите зъби !Но явно си е до зъботехника.
А относно порцелановите фасети - това е най-голямата простотия измислена досега на света (мое мнение) ! Жалко че има хора които се лъжат и си слагат,като по този начин единствено пълнят нечии зъболекраски джоб.Но това е друга тема.
Да са ти честити зъбките и много да се усмихваш !  bouquet

# 13
  • Варна
  • Мнения: 407
Първо честити ти зъби!
Наистина зависи от зъботехника, който ти ги прави. Аз лично обаче бих си сложила изцяло керамични, а не металокерамични коронки. Точно защото металокерамичните са по - дебели и повече си личат, а керамичните изглеждат като естествени зъби.
Не се притеснявай, още не си свикнала с новите ти зъбки и е нормално да ти се виждат големи, но скоро ще остане само радостта  като се гледаш в огледалото и виждаш каква хубава усмивка имаш  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 243
А аз да попитам каква е разликата м/у порцелановите фасети и керамиката?  newsm78
Някой по-горе каза,че фасетите са лош избор. Обяснете по-подробно,че живо ме интересува. Много близък приятел си счупи предния зъб и сега ще му правят нови предни и много се притеснява... Confused

Общи условия

Активация на акаунт