кръвно налягане

  • 1 138
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здраейте ,
 изкам да попитам в рамките на какви стойности е нормално да е най-високо кръвното налягане след седми месецц от бременноста ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Не съм наясно колко точно трябва да я кръвното, понеже аз бях с ниско (90/60), но според мен ако ти е по-високо от нормалното 120/80 или пък от твоето нормално (защото по принцип може да си с ниско), трябва да се консултираш с гинеколога си непременно.
Успех и леко раждане Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Не се притеснявай излишно. Аз цял живот съм била с ниско кръвна  60/90 и дори и по-ниско. откакто забременях започнах да вдигам рязко кръвното си налягане 160/100, 180/110 и не се чувствах никак добре. Не са ми предписвали никакви лекарства, а и нямах други оплаквания като подуване на крайниците и др. Дори като раждах след като ми сложиха епидурална упойка / тя понижава кръвното/ кръвното ми беше 160/120 и ми дадоха някакво хапче. 30мин. по-късно родих прекрасно момченце.
Но най-добре е да се консултираш с наблюдаващия те лекар

# 3
  • Мнения: 139
моето кръвно в началото беше паднало 90/60, но от известно време насам скочи малко 110/70, но докторката не се претиснява.
ако това може да ти ориентир.
в момента сам в самия край на осми месец.

# 4
  • Мнения: 1 008
Най-добре е около 120/80. До 140/90 е най-високото допустимо за всеки един етап от бременността. По-високото е много опасно.

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Зависи какво кръвно си имала до сега. Аз през цялата бременност бях с около 120, 130/80. За това към края като взех да вдигам до 140/80 не оказа влияние на бебо. Но ако си имала ниско кръвно винаги 140 вече е високо. Най-добре се консултирай с лекаря, който те следи от началото. Лека бременност ти желая. Peace

# 6
  • Мнения: 1 183
Ако доктора прецени,че ти е високо ще ти изпише Допегит(единственото лекарство което се ползва от бременни),аз лично го пия от шестия месец и го нормализирах,но ще го пия до края Peace

# 7
  • Мнения: 82
До 140/90 макс.

# 8
  • Мнения: 1 273
И аз така мисля, макар че и ниско също не е добре аз съм с 80/45--но се регулира Simple Smile
А твоето колко е?

# 9
  • Мнения: 59
Мисля,че до 130 е нормално, но най-добре се консултурай с лекар. Аз от 6ия месец започнах да вдигам кръвно( 100/ 160 ) и  ми изписаха дупегит и конкор и се нормализира.

# 10
  • Мнения: 2 956
Най-добре е около 120/80. До 140/90 е най-високото допустимо за всеки един етап от бременността. По-високото е много опасно.
щ
Точно така е. Аз вдигах доста високо и поддържах 140/90 постоянно ,когато не беше по-височко и ме наблюдаваха в болница.

# 11
  • Мнения: 438
Максималната стойност на кръвното налягане е 140/90.И аз като останалите момичета бих те посъветвала да се обърнеш към лекуващата ти лекарка и непременно да го следиш.Лично аз имах зле завършила бременност в 9-ти месец и искам да ти кажа,че кръвното е много сериозен проблем.
Успех и леко раждане Grinning

# 12
  • Мнения: 466
в началото на бремеността може да се каже ,че беше малко ниско 100/70,110/70, после към шести месец сана 120/80, два пъти го забелязах , че е 130/90 -  може да има връзка и с това , че съм понастинала  newsm78.редоно го следя и понеже винаги си е било общо взето ниско се постреснах от 130/90



































8

# 13
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
90 е високо. Задължително се консултирай с лекар. Кръвното пречи на бебето да расте.

# 14
  • Мнения: 1 272
Нормално е кръвното да е нормално на всеки етап от бременността. При повишаване на налягането е възможно да намалява притока на кръв към бебето и то страда, т.че непременно се обърни към компетентен лекар. Като цифри до 130/90.

Общи условия

Активация на акаунт