Моля за идейки - аламинути за КУПОН

  • 18 882
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Спасявайте ме в петък ще си празнувам РД и нямам никаква идея какво да приготвя. Цял ден ще съм на работа и кото се прибера към 5 до 9 трябва да съм спретнала някакво хапване, мезенца разни. То няма да седим на маса, ама ще се яде все пак. Хапки ли, сандвичи ли, моля за съвети. Благодаря

# 1
  • Мнения: 264
Привет! ето няколко идейки от мен: хапки от бутер тесто - в самите теста има рецепти, а и можеш да екпериментираш - нарязваш размразеното тесто на парченца и отгоре слагаш каквото имаш: маслинова паста, колбас, кашкавал,сирене,домат,сиренев пастет,спанак+сирене+яйце. или пък ористи нарязваш на красиви гирурки и поръсваш с някакваподраспвка и намазваш с жълтък. аз изпичам 2 тави на 2 нива едновременно. ;о) баница - с каквото имам под ръка. сиренев пастет - сирене, майонеза,чесън,кисело мляко,подправки - върху филийки франзела или нарязани на филии пресни зеленчуци. пълнени яйца - ама за много сто май е много втръкаво. ;о) ядки. идея: купуваш една кутиа постни лозово сърми на кенар - в щанда им на халите има такижа с по 52 сърми - фантастични са и са отлично мезе. там има и разни малки кюфтенца и кашкавалчета - много удобни за мезета за гости. ;о)
ако се сетя още нещо , ще допълня ;о) все пак най-важното е празника и на теб да ти весело!   bouquet

# 2
  • Мнения: 29
Благодаря за идейте, за бутер тестото 100% ще го направя, а това с франзелата много ми хареса, не съм се сещала. Ще разказвам какаво съм направила, но най важното както ти каза е да си изкараме весело.  Благодаря за пожеланието

# 3
  • Мнения: 1 403
И аз така бях направила, нарязваш франзела на кръг4ета и мажеш и редиш каквото ти хрумне. Лютеница+кашкавал, пастет+маслина, масло+колбас и т.н Вземи и от знаменцата и сложи на всяко. В магазините за лев4е ги има. Става много хубаво  Peace

# 4
  • Мнения: 94
Аз лично много харесвам хапките от парченце сирене ( синъо, гауда, кашкавал и др) и плод (ябълка, грозде, киви..) и редовно ги правя за гости. Както и една голяма купа макаронена салата и пилешки хапки (от готовите - но не ги запичам, а във фритюрник) Интересни са и шишчета от цаца Simple Smile

# 5
  • Мнения: 29
Това с франзелите ще го направя сто процента, хареса ми като идея. А как се правят шишчета от цаца??? #Crazy

# 6
  • Мнения: 1 629
Купуваш пакет готови палачинки, мажеш първата с топано сирене за мазане, отгоре слагаш втората и върху нея нареждаш нарязана на тънко шунка(могат да ти я нарежат в магазина). Завиваш на плътно руло. Рулото от двете палачинки го режеш на двусантиметрови колелца, които подреждаш в плато. Става красиво и вкусно. И бързо.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
хапки с каквото имаш подръка, набучени с клечки за зъби

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Гъби с масло и кашкавал на фурна.

Махаш пънчетата на гъбките, слагаш ги в тава, малко сол и масло- печеш на силна фурна до почервеняване (10-15 мин), ръсиш ги с настърган кашкавал, още 2-3 мин във фурната и айде в плато с подложка от марула. Вкусно- особено за вино. Малко черен пипер за капак.

# 9
  • Мнения: 3 647
от готовото роле  - кашкавал+ шунка   изглежда добре и трябва само да го нарежеш
 Twisted Evil  бих ти предложила и сиренца и кашкавалчета в паста пат-а-фри , но незнам дали ще имаш време за тях   Peace
също можеш да измаисториш фунийки - тънко нарязана шунка -свиваш я на  фуния и я пълниш с руска салата  поставяш с ръбчето надолу да не се отварят
 

# 10
  • Мнения: 422
Всички тези неща можеш да ги приготвиш от по- рано.
Давам ти линкове, които според мен са подходящи:
http://www.bonapeti.tv/search.php?q=%E5%EC%EF%E0%ED%E0%E4%E8&x=67&y=24
Тези са от сайта Гответе с мен и има най-много подходящи и вкусни рецепти, а и ще направиш добро впечатление с оригиналност:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,262.msg52.html#msg52

# 11
  • Мнения: 505
Честит рожден ден!   bouquet
Ето и една идея от мен - хапки. Н клечка за зъби набучваш маслинка, кисела краставичка, кашкавал и шунка. Можеш да експериментираш със съставките. продават готови и пелешки хапки, кашкавал пане и т.н. Можеш да направиш и солена торта от готови палачинки или картофено пюре.
Приятно прекарване на празника!

Общи условия

Активация на акаунт