За втори път купувам фалшива вода ДЕВИН - към кого да се обърна

  • 2 718
  • 16
  •   1
Отговори
Да ви се оплача тук - за втори път ми се случва да попадна на бидон 10 л. мътна вода ДЕВИН.
Редовно я пием вкъщи, и веднъж ми направи впечатление, че водата, вече към дъното е доста мътна. Зачудих се и реших, че може да е остаряла или нещо от бидона.
Мина време, не сме имали подобен проблем, до днес. Наливам си вода и, същата мътилка, дори в нея плуваха някакви бели парцалчета като от пресечено прясно мляко. Бидонът е почти пълен и купен съвсем скоро. Направо подивях, към кого да се обърна във Варна?

# 1
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Не знам към кого да се обърнеш, но ще следя темата с интерес. На мен много често ми се случва също и не само с " девин" Sick Thinking

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 798
070017707
www.devin-bg.com

Почти съм сигурна, че няма начин да е фалшива - никоя гаражна компанийка няма да седне да подправя бутилките и капачките, които се формоват в завода им - бутилките ги правят те, капачките са 'брандвани' с гравиран печат, тоже не е лесно да се подправи.
Обади се на горния телефон и им кажи.

# 3
070017707
www.devin-bg.com

Почти съм сигурна, че няма начин да е фалшива - никоя гаражна компанийка няма да седне да подправя бутилките и капачките, които се формоват в завода им - бутилките ги правят те, капачките са 'брандвани' с гравиран печат, тоже не е лесно да се подправи.
Обади се на горния телефон и им кажи.
Точно в това ме увери първия път една дама, с която ме свързаха на горепосочения телефон. Взех го от етикета на бутилката. Беше много любезна и надълго и нашироко говорихме с нея, след което останах с впечатлението, че явно проблема е у мен и че има някаква грешка. Надявах се да е така. Уви, вече съм повече от сигурна, че не е у мен проблемът. Редовно купуваме тази минерална вода от супермаркет Пикадили, а не от някакви гаражчета. Ала нямам навика да гледам капачката и това, дали не е разхерметизирана по някакъв начин бутилката (това ме посъветва служителката от завода). Сега вече се чудя в ХЕИ ли да се обърна за изследване или някъде другаде. Нали има някаква инстанция за защита на потребителските права. Дайте координати.
На някои налагало ли му се е да прави подобно нещо?

# 4
# 5
  • Мнения: 953

напълно съгласна.даже няма какво да сигнализира във въпросната фирма ,а направо тук.та като им направят проверка да ги хванат с проблема,а не да го потулят,защото ще очакват да бъдат проверени.

# 6
Обаждах се в ХЕИ. За да им спретнат проверка, е необходимо да се пази касовия бон, за да се докаже, че точно от този магазин е купена бутилката, а и е минала седмица от покупката. Явно няма да стане.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 105
А как се разбира, че е фалшива?

# 8
  • Мнения: 463

тез пък са най-големите смешници.
абсолютно неефективни.

# 9
  • Мнения: 2 259
Мммммммм,мирише ми на голям скандал.Май на Девин ще им  паднат продажбите ,ако се раздуха повечко това.Ще следя с интерес.Я извикай "Господарите на ефира".Много  ги обичам тях.

# 10
  • Мнения: 6 164
Ей затова казвам да се преварява Розовия Девин за бебетата!
Кой знае в завода как се бутилира и какво попада вътре... Никога не можеш да бъдеш сигурен.

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Случвало ми се е самата вода да мирише на лошо, на нещо като машинно масло, а няколко пъти и на развалено.  Rolling Eyes Не мирише на минерален извор, знаете, има си една характерна и доста неприятна миризмица. Не е това, на друго смърди...
Скоро не съм попадала на такава бутилка.

# 12
А как се разбира, че е фалшива?
как се разбира ли? - доста по-мътна е от другата. Понеже редовно купувах досега от нея и ми прави впечатление веднага. Мирише неприятно, а вътре плуват разни бели парцали, като от пресечено прясно мляко. Направи ми впечатление, че самият бидон е по-различен - светлосин, докато другият, в който водата още не бе привършила, старият , е тъмносин. Поразходих се из Бурлекс, видях, че там продават от двата вида бидони. Странно. По нищо не се различават външно един от друг. Кошмарно е това с водата, да. Вече незнам на кого да вярвам. А знаете, че водата във Варна е лоша за пиене, особено ако се прибавят и здравословни причини, поради които да се пие минерална вода, направо незнам какво да кажа. Да спреш да си купуваш от този или от онзи магазин, също не е решение.
Да започнеш друга марка, ама коя? Горна баня ми идва малко силничка някакси. Хисаря също не ми допада. Ще видя какво ще измисля по въпроса, но нещо трябва да се направи.

# 13
Случвало ми се е самата вода да мирише на лошо, на нещо като машинно масло, а няколко пъти и на развалено.  Rolling Eyes Не мирише на минерален извор, знаете, има си една характерна и доста неприятна миризмица. Не е това, на друго смърди...
Скоро не съм попадала на такава бутилка.
О, значи и в бутилките е същото.  Sad
Аз говоря за бидоните от по 10 л., на които пише 10 +1.

# 14
Ей затова казвам да се преварява Розовия Девин за бебетата!
Кой знае в завода как се бутилира и какво попада вътре... Никога не можеш да бъдеш сигурен.

Какъв е смисълът да се превари? Не се ли губят качествата й така? И не е ли същото ако се преварява обикновена вода, вместо минерална?

Общи условия

Активация на акаунт