Човешко ли е това???

  • 1 420
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
  Здравейте!!!Искам да споделя своята история от раждането на моето сланчице и да изкажете своето мнение.
  Терминът ми беше на 16.11,но постъпих на 13.11 в болницата на Пещерско шосе в Пловдив.На консултации ходих всеки месец от Пещера до Пловдив при Д-р "X",която работи в същата болница.Преносих 7 дни.Когато ме гледаха на видеозон излезе,че плодът е доста голям и аз поисках от мажа си да поговори с въпросната гинеколожка за уреждане на секцио,за да не стане някаква беля с бебо(понеже е големичак).Тя заяви,че видеозоните не отчитат толкова точно и че ще си родя нормално.На 22.11  в 05:00 сутринта ми включиха системи ,за да предизвикат раждане.До 13:00 имах съвсем слаби болки и никакво разкритие.А Д-р"X" дойде към 05:30 и ми заяви че към 07:00 ще ми спука водите за да тръгне раждането.За мой касмет я извикаха по спешност и неможа да дойде.Но  към 11:00 изпраща някаква акушерка(при положение че и чувах гласа от съседната стая) да ме питала дали желая Д-р "X" да остане за моето раждане след смяната си.Аз казах че не искам,защото имах някакво лошо предчувствие.При положение че нямам никакво разкритие тя искаше да ми спука водите и се притесних(ако искате ми вярвайте от 10:00 до 13:00 не спрях да плача от притеснение).
  За мой късмет точно когато ми изтичаше вече системата дойде професора и като видя че плача ме попита дали искам секцио за другият ден и аз се съгласих.На 23.11 в 08:30 влязох в операционната и сега се радвам  на жив и здрав син.Роди се 4.650.Представяте ли си ако бях останала в ръцете на "X" какво можеше да се случи с мен или с бебо.

# 1
  • Мнения: X
 Е кое дали е човешко не разбрах?
какво толкова, мисля че ти си си внушила нещо. И на мен ми предизвикаха раждане, и на мен ми спукаха водите,и аз се радвам на хубаво и здраво дете. И аз исках секцио но моя лекар каза че ако няма медицински показания за секцио, няма да го направи. Всичко беше нормално, малко повече шевове имах но...това е.  Ти с с една дума сега се възхищаваш от другия лекар , който ти се е вързал на тва че си ревала...... Не мисля, че е правилно да оплюваш който и да е лекар, само дето не ти се е хванал на акъла. В крайна сметка и секциото са ти го направили без да имаш силнии болки и разкритие нали? Е тогава що си вкарваш филми? Нищо нямаше да се случи нито с теб, нито с бебето. Никога не бих се бъркала в работата да докторите, особено ако им им доверие. А ти защо цялата бременност си ходила при тази жена и накрая си и казала че неискаш да те изражда?
 Поздравления иначе за бебето. дано ви носи много щастие и късмет. И не бъди толкова крайна в преценките си.

# 2
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И аз нямах никакво разкритие, но бях с изтекли води близо 7 часа и поради това се наложи секцио по спешност. Но при тебе е имало възможност да се изчака за получаване на разкритие , тъй като водите не са ти били изтекли. И моят доктор казваше, че секцио се прави само по медицински причини , а не по желание. Все пак си е коремна операция. Честито бебче. Hug

# 3
  • Мнения: 7 723
Незнам какво да кажа, освен, че и двете ми деца се родиха по 4,300кг- нормално. Shocked

Ще спестя подробностите от първото си раждане, защото ще дублирам доста голяма част от твоята история, с тая разлика, че аз бях протеже на д-р Х, и въпреки показанията за секцио, изроди дъщеря ми с огромен хематом на главата, и пукната ключица.

Когато десет дена преди термина ми на малката дъщеричка, отидох в болницата с всички показания за секцио (въпреки, че при едно нормално раждане, малко вероятно е да те секцират), докторката, която ме прегледа на ехографа, се опули  Shocked Shocked, когато по размери плода отговаряше на 4,700кг, е разбира се, +/-, веднага ме настани в болницата, за да ми назначат дата.
Така се случи, че бебето тръгна още същата вечер и се роди съвсем нормално и здраво .

Радвай се на детенцето си и ще видиш колко бързо ще забравиш отрицателните емоции Peace

# 4
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Как раждате такива големи бебета? Браво, да са ви живи и здрави!   bouquet Моят син се роди 3750гр и пак ми се струва много,  за кило повече  #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 3 804
Ами и на мен ми предизвикаха раждането,защото имах само 1 см. разкритие,а водите ми бяха изтекли,но родих нормално.

# 6
  • Мнения: 1 733
Определено има някакво недоразумение в цялата работа, но не се тормози да мислиш какво е можело да стане, щом бебчо е жив и здрав!!!

# 7
  • Мнения: 1 866
Никой не може да каже вече дали решението за секцио е било по-добро за тебе. Аз родих 2 пъти със секцио, а така исках някой да ми даде шанс да родя естествено, особено с първото дете. Ама мен въобще не ме чакаха като теб. Аз мисля, че няма какво да се възмущаваш от лекарката. Много по-лесно щеше да й бъде да те среже и за 1 час да реши проблема, а не да виси да те чака да родиш естествено. Повечето лекари в Б-я разсъждават точно по последния начин, а той не винаги е най-добрият за родилката. Сега ако решиш да раждаш второ, можеш да бъдеш сигурна че 99 процента от лекарите ще те накарат пак да се подложиш на операция.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не винаги големите килограми са задължително за секцио. Когато бях бременна първия път при моята гинеколожка ходеше на прегледи една жена(в последствие ми се оказа съседка), която е била 42 килограма като е забременяла, аз съм слаба, но тя по принцип е по-слаба и от мен. Та тя е родила бебе 4,600кг. нормално и без нито един шев. Казваше, че всички са се чудили от къде го е извадила това едро дете, но явно всичко е до подвижност на костите.
Преди около 4 месеца моя приятелка роди в Хирургиите, беше й второ раждане, първото дете е родила нормално - момиче, доста едро над 4,500кг, но колко точно над не съм сигурна. Поради тази причина и второто, въпреки че вървеше също толкова едро не го плануваха за секцио. Е оказа се грешка, защото беше момче, оказало се че диаметърът на главата му е по-голям от нормалното разкритие, което се получава при раждане. Съответно са ползвали форцепс и т.н. Слава богу детето и майката са си добре, но за да се стигне до този изход за мен си е виновен наблюдаващия гинеколог, защото е можел да види за какви размери става въпрос. Не е било до килограми, бебето изглеждаше по-слаб от каката, защото се роди по-високо с 2-3 сантиметра, но диаметърът на главата е можело да се види на ехографа.
Мога да критикувам единствено д-рХ ако сте имали предварителна уговорка за раждането и тя е подходила по този начин - искаш ли да те изражда тя. Баткото родих с уговорка с лекара, но жената си беше неотлъчно до мен от приемния кабинет до момента, в който ме заведоха в стаята след раждането, а след това идваше да ме наглежда всеки ден. Ако ти си искала секцио, но тя е отказвала е трябвало просто да потърсиш друг лекар за раждането. Но нали всичко е наред сега, радвай се на бебето и не мисли за отминали неща.

# 9
  • Мнения: 2 237
Забрави неприятните спомени,важното е че имаш живо и здраво дете ! Не рови миналото,бъдещето е пред теб с малкото човече !
А на въпроса ти дали е човешко - ами въпрос на гледна точка.

# 10
  • Мнения: 2 677
И аз като теб бях по същия начин - преносила, без разкритие, два дни на системи без никакъв ефект и сравнително голямо бебе. Добре че дойде един лекар, който без много-много да му мисли ми спуска водите. Половин час след това започна нормална родова дейност и общо три часа по-късно бях родила. Синът ми се роди почти 4 килограма.
Преди мен, мама в аналогичната ситуация роди момиченце 4,900. Така че, няма нищо странно и нечовешко според мен да ти предложат да ти спукат водите.
Но най-важното е, че ти и синът ти сте живи и здрави!  Hug Така че не го мисли, а се радвай на бебо!   bouquet

# 11
  • Мнения: 295
Радвай се, че всичко е било ОК и сте се разминали с евентуални по-лоши последствия. За следващия път ще си по-подготвена и ще знаеш от кого какво да искаш. За съжаление никой не е застрахован, дори и с по-малки бебоци. Сега се наслаждавай на бебчето и спри да мислиш за това, което не се е случило.

# 12
  • на село
  • Мнения: 3 841
Ами нищо странно и нечовешко не виждам в това, че е искала да ти спука водите...
Между другото точно така се процедира.
И при мен беше по същия начин - на система известно време, болките бяха слаби
 и на интервал от 10-12 мин.,
след като ми пукнаха водите- е тогава се разбира какво са родилни болки, увеличава се разкритието, започват напъните и така...

# 13
  • Мнения: 1 555
Няма нищо ненормално да родиш бебе над 4500кг нормално, аз имам приятелка, която роди бебето си нормално при положение че беше 5100кг ! Ако става за въпрос и моята докторка не искаше и да чуе за секцио, независимо от това че аз умирах от болки, а родова дейност нямах, а и ми спука водите с ръка, а и ми правеше разкритие пак с ръка  #Crazy преди да решат да ме оперират по спешност !

Не се връщай назад, а се радвай на детето си, което е здраво и щастливо !

# 14
  • Мнения: 3 089
радвай се на голямото си бебе. има толкова майки, родили секцио с бебета на по 2500-2700 гр. поради неточно измерен плод. да ти е живо и здраво детенцето.
пп - аз не виждам какво толкова е объркала лекарката ти. сега няма как да разбереш можела ли си или не да родиш и нормално.

Общи условия

Активация на акаунт