Висока Т от понеделник - помощ, спешно

  • 1 001
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Задравейте. В понеделник вечер усетих дъщеря ми, че има Т както спи. Дадох й Калпол насън и спа до сутринта. Обаче вторник продължи да вдига, сваля я, и пак след два часа. Отидохме при Джипито, каза че нямало нищо, нито гърло, нито дробове, пусна кръвна картина - добра била. Хайде почнахме вторник вечер антибиотик Аугментин, но детето е почти непрекъснато с Т и то висока, през деня е по-свежа, играе си, но заспи ли веднага вдига. Ето тая сутрин вдигна над 39, едва я свалихме, сега спи, но е топла. Джипито иска да ни праща в болница. Ще се побъркам, някой може ли да ми каже какво може да пуснем като изследвания, какво може да е. На 1г10м е, ходи на ясла, но не съм чула за шарки там  Thinking След като почна антибиотика повръща, педито намали дозата, но и дриска. Почти нищо не е яла от 3 дни, само малко солети.  Cry

# 1
  • Мнения: 178
Заведи детето при друг педиатър.Това ,че повръща от АБ и има разстройство означава ,че не го понася.Голямата ми дъщеря е с алергии към всички АБ-или се обрива и подува или получава разстройство.И съответно веднага ги спирам.А какви изследвания да пуснеш още щом кръвната картина е добре-съжалявам,но не мога да ти помогна.Дано се включат и други майки.

# 2
  • Мнения: 2 700
Спирай антибиотика. Точно от Аугментин дъщеря ми повръщаше черно.
За диагноза не мога да дам акъл - консултирай се с друг педиатър. Но ако иде реч за шарка, необходимо е време, за да избият пъпките, а антибиотиците са противопоказни за това.

# 3
  • Мнения: 7 723
Нормално е да притеснена, но , успокой се малко.
Щом всичко й е чисто, а и кръвната картина е добре, незнам каква друго можеш да изследваш. Действието на антибиотика започва да се проявява едва след третия прием. А ако мислиш, че АУГМЕНТИНА е повод за повръщането, то джипито, най- вероятно ще го смени. АБ- ите, обикновено действат и малко разхлабващо. Според мен, по- вероятната причина да повръща е високата температура. Опитай да я свалиш със свещички ЕФЕРАЛГАН.
 Според мен , педиатъра е споменал за болница, заради повръщането и разстройството, за да не се обезводни.
Давай й да пие повечко течности, чайчета.

Потърси, все пак  мнение и на друг доктор

# 4
  • София
  • Мнения: 2 356
Май джипито спомена за болница, защото смятам, че не знае какво да прави  Sad

Къде другаде да ида на частно сега следобед?

Поне вода пие малката, непрекъснато си иска.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

 - Това което описвате - повръщане, разстройство, варираща висока Т. 

  - е типичен пример за неправилно, насочено срещу Жизнената Сила "лечение".

 - Защо става така, и как реагира Жизнената ни Сила  при Вирусно заболяване? - вижте тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.160

    
Как се лекува Грипа с хомеопатия? вижте тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130836.0
 

# 6
  • София
  • Мнения: 2 356
Ние вече решихме да се ориентираме към хомеопатията, другата седмица съм записала час за интервю на детето. Трябва ли да е абсолютно здраво по време на интервюто?

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 - Внимавайте само, да не попаднете на поредния боаронец  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 489
  Щом не помагат лекарствата за сваляне на Т, пробвайте да я разхладите с водна баня, т на водата да е с 2-3 градуса по- малка от нейната Т. И не я обли4айте прекалено, както и Т в стаята не трябва да е пове4е от 20-22 градуса. Моя син спа цяла нощ само по памперс, за да не вдигне по- висока Т (бяхме ка4или 38 и нещо) и завит само със 4аршав4е отгоре.Сега ве4е я свали, но кашлицата и хремата продължават. Успех и бързо оздравяване newsm10

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 14:03 от DEZIRELA

# 9
  • Мнения: 3 116
Къде другаде да ида на частно сега следобед?

Денат, пробвайте във Вита, аз съм ходила на частно там почти при всички педиатри и съм страшно доволна (www.vita.bg).

Бързо да оздравявате и да ви се размине болницата  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 3 461
Задължително трябва да дадете урина,много често упоритата температура се дължи на пикочна или бъбречна инфекция и трябва да се изключат като възможност.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 356
Ходихме пак при джипито, оказа се, че са избили налепи и е ангина.  Tired Тя ни прати на УНГ, което ни обясни, че вече антибиотика би трябвало да действа и повече да няма Т. Ако има и тази нощ, утре ще ни праща към болница. Сега малката е свежарка, спа до 14ч, изпоти се и Т падна, дано няма довечера нови атаки.  Praynig

Мерси на всички, ще имам предвид съветите ви.   bouquet
Вита ми е наблизо Simple Smile

# 12
  • Мнения: 69
Най- вероятно наистина е ангина - щом се е изпотила , мисля , че няма да вдига темп. вече.
Да се оправя бързо сладурката  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 116
Денат, хубавото вече е че имате ясна диагноза !

Бързо да оздравявате миличка  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 3 146
- Внимавайте само, да не попаднете на поредния боаронец  Mr. Green
Искам само да попитам как е възможно подобно поведение. Разбирам, че има различни школи, но това е малко неприемливо, като поведение от лекар?

Общи условия

Активация на акаунт