Плодово пюре,кисело мляко и още нещо...

  • 796
  • 11
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Искам да попитам няколко неща,затова кръстих темата така. Само малко инфо- на 10 месеца сме, кърмим се по 5-6 пъти на ден + поне веднъж нощем. На обяд освен кърма му давам и зеленчуково (130мл), вечер млечна каша (в 130мл вода) и следобяд между кърменето и кашата (около час преди кашата се пада) - плодово (130мл). А понякога и вечер след кашата започнах да му давам малко сок (около 50мл). При всичко това от няколко месеца въобще не наддава- от седмия досега ми е качил 400гр (на 7 беше 7,00 кг,на 10 е 7,400), но пък е много подвижен,може би това е причината

1. Не му ли стават много на брой хранения така, стомаха му все мели нещо? Мога ли да му давам плодовото пюре заедно със следобедното кърмене? Чудя се защото съм чувала че плодовете се разграждали по-бързо от другите храни и трябвало да се ядът отделно, а от друга страна,кърмата не е точно храна, а е мляко.

2. От млечните продукти засега съм въвела само сухото мляко (в кашата само) и сега мисля да започна с другите в следния ред-кисело мляко,извара,сирене и масло и накрая и жълтъка. Въпроса ми е като давам киселото мляко,напр. на закуска,мога ли заедно с това и да го кърмя,да не му се вкисне нещо в корема? И този ред на въвеждане добър ли е? Ааа, и каква марка кисело мляко давате?

3. Друго,което е, не знам защо не наддава и се чудя дали да не почна вече да му давам по-големи количества,напр. повече каша и от по-големите бурканчета пюрета. Досега не го правех защото се притеснявах да не преяжда,кърмим се от двете гърди,после пюре,не знам... Скоро,като въведа киселото мляко и после сиренето ще му вкарам още едно твърдо хранене-на закуска(бисквити с мляко) или попара със сирене и масло. А след това мисля вече и месно пюре.

Благодаря ви момичета предварително, ще се радвам да ми пишете,дори и не по всички въпроси!    bouquet








 

# 1
  • София, България
  • Мнения: 2 222
момичета моля ви,напишете ми нещо,може да ви изглежда маловажно или убъркано, но аз наистина не знам какво да правя,толкова отдавна се каня да питам тези неща, че детето май изостава в захранването а и не знам дали не гладува Embarassed

# 2
  • Мнения: 3 760
Здравей!
Първо  - за наддаването: нямаш основание за притеснения. Кърмените бебета наддават скокообразно, освен това в тази възраст, поради повишената двигателна активност повечето бебета качват малко или никак (някои дори смъкват грамчета).
При нас - първите 5 месеца малката качваше по килограм. От тогава до сега (общо 7 месеца) е качила общо килограм и малко.
1. Според мен храненията му са съвсем наред като брой.  На твое място бих отложила даването на сок с още 2-3 месеца, но ти си преценяваш.
2. Горещо те съветвам да отложиш въвеждането на всичко млечно (освен маслото) за след годинката. Също и жълтъка. Мисля, че е добре да започнеш със сирене (след като си въвела адаптирано мляко), след това извара, кисело мляко. Желателно е да съчетаваш даването на млечните (, а и на всички твърди храни) с кърмене, тъй като в кърмата се съдържат множество ензими подпомагащи разграждането и усвояването на другата храна!
3. Ако предлагаш твърдата храна по правилата, т.е. след кърмене, спокойно можеш да предлагаш и по-големи количества. А след това пак предлагай да си досуче. Съветвам те вече да въведеш месце.
Дано съм ти била полезна!   bouquet

# 3
  • София, България
  • Мнения: 2 222
мерси за отговора, за сока и на мен ми се искаше да изчакаме, а и не го давам редовно,просто когато с баща му си правим за нас отделяме малко  и него, а това въобще не е редовно. и аз мислех да изчакам с млечните храни обаче педито ме изплаши че на годинка и месец ще му бият ваксина,която била на основата на кокоши ембрион и трябвало преди това детето вече добре да е усвоило млечните продукти- и белтъка и жълтъка,та трябвало вече да почвам стабилно с тях  newsm78
твърдата храна ми се иска да му я давам след кърмене обаче все така се получава че като стане време за ядене много му се спи и ако го накърмя първо, а после му дам твърдо, той се разсънва  и после не иска да заспи и става много кисел.  Twisted Evil

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
"млечните продукти- и белтъка и жълтъка" ми звучи малко като "от пиле мляко". Уточни, за млечни продукти ли говориш или за яйца??? Разликата е твърде голяма...

# 5
  • София, България
  • Мнения: 2 222
абе и аз не знам точно,но ми се струва, че каза, че преди ваксината трябва да е усвоил и жълтъка и "чуждия" белтък (извън този от кърмата имаше предвид), като каза че трябва да започнем от адаптирано мляко и аз на девет месеца за пръв път му дадох каши с адаптирано мляко. преди това му давах зърнени. сега като се замисля май каза, че трябва да усвои жълтъка и млечния белтък. май така беше newsm78

# 6
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ох,май само аз си пиша в мойта тема,но се сетих още нещо. мъни е писала да отложим всичко млечно освен маслото за след годинка, обаче в такъв случай няма да мога да му вкарам твърда храна на закуска( а мисля че има нужда,защото след 1-2 нощни кърмения,кърмата сутрин не му е достатъчна май), защото няма каква. двата варианта ми бяха кисело мляко с бисквитка и попара с сиренце. newsm78

# 7
  • Мнения: 4 399
На другите въпроси не мога да ти отговоря защото аз вече не кърмя. Но тъй като детето ми на възраст е около твоето определно ми се струва че теглото е ниско. Още докато четях постинга ти си помислих че твърдата храна е в много малки количества. На тази възраст децата трябва да ядат поне по 220 гр зеленчуково пюре (с месо или без) на обяд и около 200-220 гр каша. Разбира се че физическата активност на тази възраст вече е увеличена, но тя ще става още по-голяма, а детето все пак трябва да наддава. Затова, ако детето ти не отказва твърдата храна, според мен би трябвало да се опиташ постепенно да му увеличиш порциите и да ги доближиш до енергийните му нужди.

# 8
  • Мнения: 4 181
Виж сега, аз те съветвам след като даваш твърдата храна след кърмене давай колкото иска.
Няма опасност да преяде Peace Според мен месце е добре да даваш - аз го започнах 8-ми месец - пиле, пуйка, заек.
Млечните ги въведох сега, в 10-ти и 11-ти месец в следния ред - извара, сметана, масло, сирене, кисело мляко. След като детето няма проблем със сухото мляко не виждам причина да не въвеждаш другите, още повече след като педито ти е казала така.
Жълтък още не съм давала, но мисля, че малко преди годинката няма да е толкова фатално да го дадеш.
Относно наддаването , вижда ми се малко като кг, но това нищо не значи. Педито какво казва по въпроса? На сантиметри расте ли? Ако расте на сантиметри и не спада на тегло не мисля, че има от какво да се притесняваш.
Относно количеството храна ще си позволя да не се съглася а Vjara. По принцип това,което е написала е така, но децата са различни. Моето дете не изяжда никога повече от малко бурканче, тоест 130 гр на обяд и то при положение, че понеже много малко изяжда първо давам пюре , а после кърма. Същото е и с кашите. Просто малко си яде детето,а иначе не се спира. Последните месеци наддава много добре да чукам на дърво. Така, че според мен ти предлагай, пък колкото изяде толкова.
Да не би да му предлагаш храната веднага след кърмене, защото аз давам или преди кърмене или ако го кърмя изчаквам около 1/2 час и тогава давам твърда  храна. Ако предложа веднага той не е гладен и не иска.
Мисля си, че при тези кг можеш да наблегнеш на кашите и хляба. Моят син обожава да яде хляб, ако го тормозят зъби може да откаже всякаква друга храна, но кърма и хляб не Mr. Green
С корички хляб хем се учи да дъвче , хем си чеше зъбите, хем ще наддава Peace
Ако има още нещо питай, че написах един ферман ooooh!

# 9
  • София, България
  • Мнения: 2 222
мерси клеопатра, и аз така реших вече, след кърмене почвам големите буркани пък колкото иска толкова да яде. ще почвам и месото вече, мисля на хип, въпреки че четох че имат сол в тях, но като се поразчетох по етикетите виждам, че май всички марки месни пюрета съдържат сол.
И на сантиметри не расте много,най много сантиметър на месец, а някои месеци си е пак същите сантиметри. Последно го измериха 68, но мъжът ми си го мери сам след това и го изкара 70, не знам много е относително с тия сантиметри. Не спада на тегло, но месеци наред качва по 100-150 гр., а последния месец не качи нито грам. За количеството и аз не знам, ако не се кърми детенце може и това да са количествата, но като се кърми то има ли толкова място в коремчето. хляб му давам пълнозърнест,но не много,само от време на време се сещам.
друго което си мисля, всички майки в парка им дават всеки ден разни кисели и нишестета, а аз не съм им много фен, вие как мислите. newsm78

# 10
  • Мнения: 4 181
Месните ги въведох с Бебевита - вкусни са, изчистени комбинации и са без сол. Гербер също са без сол.
Хлебче давай като се сетиш щом го ядеш, а нишесте и кисели аз лично не давам, плодовете ги давам пресни, а ако са на пюре то е с извара или със сметана.
Предпочитам пресни плодове, най-полезно е, а и в готовите пюрета обикновено има захар.
А за тази възраст е нормално да расте по сантиметър на месец, колко см и кг се е родил?

# 11
  • София, България
  • Мнения: 2 222
еми роди се диването 3,150 кг и 49 см, но на 4 месеца беше 63 см, а сега на 10 го изкарват 68. а килограмите на 4 месеца беше 6,600, а на 10 е 7,450. тия дни мисля да почна с месото, взехме вече 2-3 на хип, мисля че и бебевита ги гледах,даже имам и тяхна брошура и мисля че там е отбелязано, че са със сол и те (не съм сигурна обаче, че малкия е запилял някъде брошурата). за гербер вече не знам-ще ида днес да ги разгледам пак. хлебче,ще му давам какво да го правя, още повече,  че и много се сърди като ние ядем нещо и не му даваме

Общи условия

Активация на акаунт