Да поговорим за мнителните хора от "реалния живот".

  • 5 674
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Добър вечер, в последно време не мога да намеря какво да кажа по темите в клюкарника  Rolling Eyes, затова си пускам моя тема.
 Crossing Arms

Познавате ли от този тип хора, дето каквото и да им кажеш мислят, че се заяждаш?
С "Добър ден" да се обърнеш пак си мислят  какво искаш от тях сега?  ooooh!
Едни такива негативни, странни - не са лоши, не са озлобени, просто са така настроени към околните.

Вече се сблъсквам с два такива случая и незнам как се контактува с такива индивиди?

И още въпрос - има ли  хора от вашия реален живот (моля оставете онлайн контактите настрана за малко  Crazy) с които ви е много трудно да общувате, и защо?
Какъв тип са те, и на какво мислите се дължи този характер?

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 22:30 от Вергилия

# 1
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
По принцип с хората умея да общувам(или поне аз си мисля така Crazy). Нямам предвид, че всеки мога да превърна в мой приятел, а че в интриги, скандали и пр. глупости не се забърквам. Към всеки се стремя да подхождам с най-добри намерения.
Ако някой не ми допада или не мога да стигна до него, го игнорирам и това е.

# 2
  • Мнения: 5 622
Не. По-често срещам хора, които се чудят под кой вол да търсят теле. И това не е в реалният живот. В него не познавам такива хора. САмо вв форума съм се срещала с такива индивиди- незадоволени и недоклатени 3 степен по скалата на Лиска  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 447
Мдааа... имам, близки при това. Общо взето , преди да кажа каквото и да е, мисля три хода напред - каква реакция може да предизвика това, как да я избегна или туширам... Като шаха е, развива мозъка  Mr. Green
Майтапа настрана, много трудно е общуването с такива хора  Tired Щом са си навили нещо на пръста, изключено е да ги убедиш в противното. Не дай си боже да направиш грешката да се измайтапиш с тях... ужасссс  Crazy
Ако не са ти близки, сведи общуването до най-банални фрази, които просто няма как да бъдат изтълкувани преваратно. Ако са ти близки... късмет  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 577
Буба, спамиш ми темата.  Mr. Green

Към всеки се стремя да подхождам с най-добри намерения.

Да, това е начина, но ако и в тоя случай се чудят какво искаш да им кажеш?  ooooh!

Дона даде добър пример, хареса ми. Ти му кажеш "Много хубаво си гримирана днес", то "ААА, значи до сега съм била грозна?", или "Как си?", " Що зле ли трябва да съм?"

 Tired

# 5
  • Мнения: 560
Аз имам колежка от тоя тип.Това,че се нерви на всичко,че каквото и да кажеш според нея е с цел да я заядеш,не са най-лошите неща.По-лошо е,че е близка приятелка на шефката /собственичката на фирмата/ и ходи и клепи после.Много е досадно,щот се чудиш какво да и кажеш и си мериш всяка дума.

БУБЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,МИР ИЛИ БОЙ С ВЪЗГЛАВНИЦИ smile3508

# 6
  • Мнения: 3 447
Към всеки се стремя да подхождам с най-добри намерения.

Да, това е начина, но ако и в тоя случай се чудят какво искаш да им кажеш?  ooooh!

Уви не е това начина  Tired Колкото и добронамерен и искрен комплимент да направиш, той може да се извърти.
Давам пресен действителен пример:
Тя: Ауууу, ужасно съм излязла на тия снимки
Аз: Глупости, страхотни са снимките, много добре си излязла.
Тя: Ааа, значи искаш да ми кажеш, че в действителност изглеждам много по-зле, така ли?

Това е положението.

# 7
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Към всеки се стремя да подхождам с най-добри намерения.

Да, това е начина, но ако и в тоя случай се чудят какво искаш да им кажеш?  ooooh!

Дона даде добър пример, хареса ми. Ти му кажеш "Много хубаво си гримирана днес", то "ААА, значи до сега съм била грозна?", или "Как си?", " Що зле ли трябва да съм?"

 Tired

Ами такива хора са ужасни наистина. Определението ми за тях не е точно "мнителни", а по-скоро вечно мрънкащи и недоволни.
Аз лично просто ги отбягвам, както вече писах. А ако ми се налага да общувам с тях, не се задълбочавам в лични разговори.
В крайна сметка това, че светът им е вечно крив, вреди на тях.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да познавам - майка ми Blush и аз приличам на нея, с тази разлика, че мнителността си я оставям за себе си, т.е. не показвам на отсрещния, че се съмнявам в думите му. Много съм лъгана, много мразя да ме лъжат и винаги се съмнявам. Винаги искам доказателства и т.н.
За трудно общуване - не, нямам такива познати, по-скоро има игнорирани от мен.

# 9
  • Мнения: 5 577
 Crazy туй със снимките ме уби, каквото и да кажеш става затворен кръг. Трябва да се правиш на глух.

Сетих се за едни още по-странни типажи - дето никога не отговарят каквото ги питаш и те объркват.

"Къде отиваш?" - отговор "Имам зелени обувки".

# 10
  • Мнения: 17 402
 Познавам такъв човек. Ужасно трудно е да се общува... Непрекъснато се сменят настроенията, винаги трябва да се внимава кой и какво говори, винаги тази пресона е уж на хората в устите. Да, има си причина за това сигурно, но за мен е  болест. Обаче как да кажеш на такъв човек, че се нуждае от специализирана помощ....

# 11
  • Мнения: 3 447
Ами такива хора са ужасни наистина. Определението ми за тях не е точно "мнителни", а по-скоро вечно мрънкащи и недоволни.

Не, различни неща са  Simple Smile Жената, която визирам, нито мрънка, нито е недоволна - напротив, много ведра и позитивно настроена е. Само че (най-вероятно поради ниско самочувствие) смята, че всеки се опитва да я уязви по някакъв начин. От там идва и мнителността - да търсиш в чуждите думи подтекст, какъвто изобщо не е вложен.

# 12
  • Мнения: 17 402
Дона, човек с ниско самочувствие и вечно съмняващ се в преценката на другите за себе си  може ли да се нарече позитивен newsm78

# 13
  • Мнения: 3 447
Дона, човек с ниско самочувствие и вечно съмняващ се в преценката на другите за себе си  може ли да се нарече позитивен newsm78
Да... доколкото не мисли (и не прави) лошо на другите, не е завистлив, не е агресивен...

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да си мнителен и невярващ на изказвания не винаги означава, че се съмняваш за преценката на другите за себе си. Аз въпроса го разбрах по-общо, а вие си говорите само за това.
Ето пак се усъмних, че нещо не е наред,  ooooh!тц,тц,тц Crazy

Общи условия

Активация на акаунт