Домашен течен шоколад-бихте ли дали?

  • 4 437
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Здравейте. Като бях малка мама ми правеше течен шоколоад вкъщи- какао, суров жълтък, захар и масло. Бих искала да го правя от време на време на малката (така поне ще си знам какво има вътре) , но се притеснявам заради суровия жълтък.Вие как мислите- ок ли е или е опасно?
Другият ми въпрос е -сещате ли се за някакви здравословни рецепти за нещо сладко от този род?Аз съм голям привърженик на здравословното хранене и естествено дъщеря ми се пръкна едно не-ядящо зверче. Не иска да помирише плодове и зеленчуци, кара само на прясно мляко, мнооого рядко малко риба и кус кус. Хапва и други млечни продукти-сирене, кашкавал...Баба и все и предлага бискивити и аз като че ли изградих някаква алергия- като чуя "искам бисквитка" ми се изправя косата. Сега от известно време откри "шоколадово-то" и все ме врънка за нещо такова. Не и давам вафли, зрънчовци и прочие, отбивах номера с корни до сега, но напоследък ми го отсвирва.Сетих се ,че едни познати правеха някак си домашна халва- слагаха мляни орехи, за съжаление не помня нищо друго от съставките. Хайде, дайте идеи с каква домашна хубавинка да утоля глада за сладко на малката:)

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Спомням си че мама ни  правеше навремето. Слагаше сухо мляко, пудра захар, какао и масло, но желтък нямаше в съставките. Не експериментирай с яйцата.

# 2
  • Мнения: 864
Мойта майка също ми правеше по тази рецепта:1 пакетче сухо мляко,1 пакетче масло,400гр. пудра захар,5с.л. какао,1 прах ванилия и 250 мл.вода.Всичко се смесва и се поставя на студено.

# 3
  • Мнения: 27 524
По-добре зрънчо, отколкото шоколад. С или без жълтък  Stop

Остави я да изгладнее хубаво и после й дай един банан, малко вероятно е да не го изяде. От теб зависи да я научиш, без плодове и зеленчуци не може. Подкарате ли го отсега на шоколад и бисквити, така ще си остане години наред, да знаеш. Племенниците ми са така и ми късат нервите при всяко общо сядане на масата.

Как е пилето?  Grinning Искаш ли да ти подаря и мойто  Laughing

# 4
  • Мнения: 3 647
Мойта майка също ми правеше по тази рецепта:1 пакетче сухо мляко,1 пакетче масло,400гр. пудра захар,5с.л. какао,1 прах ванилия и 250 мл.вода.Всичко се смесва и се поставя на студено.
Peace  да и моята мама  го правеше така

# 5
  • Мнения: 27 524
Мойта майка също ми правеше по тази рецепта:1 пакетче сухо мляко,1 пакетче масло,400гр. пудра захар,5с.л. какао,1 прах ванилия и 250 мл.вода.Всичко се смесва и се поставя на студено.

И баща ми така и аз понякога, става супер  Hug
Е, Краси, мерси, че ми припомни рецептата, нямах точните пропорции  Heart Eyes
Сега ако ме светнеш и маслото дали да е 75гр, от тогавашните ли масла? И колко беше пакета със сухото мляко? 500гр?  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 35 814
Мойта майка също ми правеше по тази рецепта:1 пакетче сухо мляко,1 пакетче масло,400гр. пудра захар,5с.л. какао,1 прах ванилия и 250 мл.вода.Всичко се смесва и се поставя на студено.
Peace  Рецептата е тази, но аз го варя и после охлаждам.
Вместо  само какао, слагам 3 сл какао+ 3 сл.горещ шоколад /на Ла  Феста/ и есенция шоколад /бълг./.

ПП. Има един арабски кекс, който се полива с такъв шоколад.

# 7
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Сухото мляко-250гр. ,а маслото-125гр.

# 8
  • Мнения: 422
И една рецепта от мен без яйца:
1 ч.ч. вода
2 ч.ч. захар
125 гр. масло
250 гр. сухо мляко
6 с.л. разтворимо какао (инстант)
ароматизатор (ванилия, ромова есенция или настъргана лимонова кора)

1 ч.ч. = 250 мл.

Водата и захарта се загряват, добавя се маслото, като се стопи се снема от огъня и се изсипват сухото мляко, какаото и ароматизатора. Разбърква се добре и се налива в чашки.

P.S. Захарта може да се намали на половина, тъй като се получава прекалено сладко

# 9
  • Мнения: 565
Мерси за рецептите момичета:)
Блонди, аз лично предпочитам шоколад пред зрънчовците - поне нещата вътре са натурални, в зрънчото само химия има. Иначе пилето е екстра, само дето е самотен като ни няма по цял ден.На пролет живот и здраве мъжа ми ще го вземе в новия офис- там ще може да стои на открито, ако още го предлагаш твоя тогава ще го взема.И без това мислехме да му вземем другарче.Ама сега  в тази клетка ще им е тясно:)

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не бих дала;
без значение дали е домашен или купен; ще се опитам възможно най-дълго да не го запознавам с шоколада (дано успея).

# 11
  • Мнения: 864
Блонди  Heart Eyes-маслото си е същото,а за сухото мляко мисля,че беше 500гр.,но ако някой помни по наше време какви бяха пакетите да помага!

# 12
  • Мнения: 27 524
Блонди, аз лично предпочитам шоколад пред зрънчовците - поне нещата вътре са натурални, в зрънчото само химия има.

Не, че зрънчото не е необходимо да се дава, но не е химия - най-обикновена царевица на прах, пресована на дребни фигурки, които вкарани в пещ с много висока температура избухват и стават на царевична пуканка. После се овалват в мазнина, сол и някакви аромати, ако е вид бекон, сирене и т.н.
Иначе пържените са по-гадни, но не визирам тях.
Ти си знаеш, де, аз моя от шоколада ще го държа далече възможно най-дълго  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт