ТВ-кога???

  • 1 302
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте, този въпрос незнам в кой форум да го задам, за това ще пробвам тук! Кога може да гледа бебе ТВ???? Райничка е на 6 м. много любопитна е и умира да гледа ТВ? Знам че не трябва да гледа, че е вредно за очичките, но понякога само така се успокоява! Та кога все пак не е толкова вредно вече???

# 1
  • Мнения: 5 577
Аз мисля, че винаги е вредно - ако се прекалява разбира се.

Знам за големите хора, че на всеки 1 час трябва да се почива за 10 минути от ТВ или монитора.

За деца е хубаво да се изгябва напълно, според мен. Скоро ще порасне малката и ще си има други занимания.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А захранила ли си с твърдо? Ако не - не може да гледа ТВ, защото върви с чипс и бира(примерно) Mr. Green
Шегувам се Wink
Аз не бих позволила да гледа телевизия, но отвреме навреме, ако си погледне към телевизора не е чак фатално. Peace

# 3
хахахаха, чипс още не хрупа, а аз в никакъв случай не я слагам умишлено пред ТВ!!! Просто тя използва всеки един момент в който не я следя, а ТВ е включен Crazy било докато я храня, или преобличам.....
 Grinning Grinning Grinning
А скоро говорих с приятелка и тя каза че на 1,5 год, детето много обичало да гледа филмчета....за това питам.....

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Не е хубаво да гледа втренчена в телевизора. Обаче ако поглежда, докато се занимава с нещо друго, не е толкова страшно. Проблема с телевизора е, че трептенето на образа кара зеницата да реагира - да се свива и разширява. И честата смяна на картината от тъмни на светли тонове прави същото. В резултат окото на човек се изморява. А тъй като детските очички не са толкова добре развити, като рефлекс, примерно, като светне по-ярка светлина, зеницата не се свива достатъчно бързо и окото приема повече светлина, от колкото трябва.
Надявам се, че си ме разбрала. Пък ти си прецени сама кога детето ти е готово да гледа ТВ!

# 5
  • Мнения: 2 237
Моята и сега се  втренчила в телевизора,нищо друго не я успокоява така.Знам че е вредно,опитвам се да го огранича колкото мога.Но понякога истеричните викове надделяват и се предавам,саво и само да млъкне....Иначе от кога...ами незнам,ти прецени.

# 6
  • Мнения: 1 117
Не смятам ,че гледането на ТВ от децата е най-голямото забавление. Стремях се да ангажирам вниманието на Валери с нещо друго , вместо да зяпа в телевизора. Правеха му впечатление само рекламите и след това интереса му се изпаряваше. От преди година започна да се заглежда по детските филмчета.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 942
На 8 месеца е и гледа реклами, нищо не може да отдели от тв в такъв момент. Доста е странно от страни Simple Smile зяпнал и втренчен в тв-то

# 8
  • Мнения: 1 030
Моята е голяма ТВ маниячка! От малка се зазяпва по ТВ-то, аз само гледам, да не е от близо. Даже ако застана пред нея наднича през рамото ми да гледа.

# 9
  • Мнения: 5 026
Божидар се заглежда от няколко месеца и то най-вече в рекламите. Не се застоява дълго. Иначе сутрих хваща дистанционното и си го включва сам Simple Smile

# 10
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Само на 3 месеца сме и от сега ни е любимо да гледаме ТВ.
 tv tvДруг е въпросът че мама не дава! Naughty

# 11
  • Мнения: 5 103
Гледа си Тв , когато иска най-вече рекламите зяпа.

# 12
  • Мнения: 2 039
Гледа си детето,що пък да не трябва?Още повече,че TV-то е закачено на стената и няма как да го гледа отблизо.Освен това,доколкото знам,LCD-тата не вредят на очите,също както и този тип монитори  Peace

# 13
  • Мнения: 3 478
Ами и аз бях много против, докато малката беше още на 2 месеца и я водихме на гледачка (гледач), който я научи да гледа. Много беше готин човека, гледаше още двечки, нооооо явно с ТВ-то му беше по-лесно. Та като разбрах голям бяс ме хвана. Малката зяпаше нон стоп като се докопа до ТВ-то доста време. Сега вече е много по-рядко, но за малко не мисля че е вредно. Нали уж тези новите екрани не били вредни. Не разбирам аз от тези работи и не се уповавам на това, но ако иска да зяпа нещо не и забранявам.

# 14
  • Мнения: 6 164
Криси гледа от малък, но не си задържа вниманието повече от секунди, нали не става за пипане и лапане... Mr. Green

Иначе най-са му любими рекламите на fox life - с копчетата, прозорците, ключовете, където музикалния мотив са звуци от сорта на "цъка-цъка", "щрака-щрака", "дзън-дзън", а той полудява от такива. И като почне рекламката се набира с проходилката с бясна скорост и се паркира пред ТВ-то с зяпнала уста. И топ да гръмне няма да му отвлече вниманието. И сетете се какво гледаме по цял ден, като го мъчат зъбки.  Whistling Скимти, мрънка, ама чуе ли рекламата - всичко забравя! Вярно за секунди, но върши работа. Така минава по-леко денят! Peace

Общи условия

Активация на акаунт