Не ходете в Майчин дом ВАРНА

  • 7 508
  • 87
  •   1
Отговори
Здравейте,

Искам само да изкажа едно мнение за Майчин Дом Варна.
Жалко, че преди да отидем там не прочетох нито едно такова мнение - нямаше да отида.

Отидохме още в 3та седмица. Потвърдиха ни бременността. След това пак в 4-та седмица, когато дадохме 175 лв такса и ни записаха за консултации за половината бременност. Последваха 3 прегледа до този момент - сега сме в 20 седмица. Как протичат прегледите? Отивате в 9 часа сутринта, когато са ви записали час. Консултацията при акушерката минава добре и бързо. Следва чакане на Докторката за преглед. Докторката идва в 9:35. С 35 минс закъснение. Чакате още 15 минути да се приготви, след което някой я дърпа за нещо. В коридора има още 20тина чакащи... кихат, кашлят, недоволстват .... след малко най-после влизате - станало е 10:35 и сте много изнервени. Защо ли? Защото си плащате. Защото имате час. Защото бъзате за работа и т.н. Прегледа минава много бързо, като през това време някой чука на вратата и пита нещо, после й звъни мобилния. В 10:42 прегледа приключва.
През цялото това време от 3та до 20та седмица си мисля - Всичко е ОК.
Преди месец си запазихме час за 4D уред. Много важен преглед, който според тях се правел в 18та - 20 седмица. Уреда йм не работи. Сега все още е не работи. Миналата седмица отидохме на прословутия преглед - 4D. Щяха да ни кажат какво е бебето - момче или момиче. Щяха да го погледнат дали е добре, органи, системи, костна система, и др. Отидохме сутринта както винаги на прегледа..... и ...... уреда е все още счупен. От рецепцията не знаят кога ще се оправи. Изчакахме да влезем при акушерката.... и тя не знае... докторката също. Попитахме какво да правим? "Ами проверявайте от време на време и като е готов уреда ще си запазите час." Кога обаче ще е готов никой не казва. Докторката отказа да ни прегледа дори на ехограф, въпреки, че бебето не бе гледано от 40 дни. "Аз какво да го гледам, искам да го видя на уреда, а той е повреден". Последваха въпроси "Има ли друг подобен уред във Варна". Разбира се, че ни казаха НЯМА....

Това е последното ни ходене в Майчин дом.
След като разпитахме колеги и приятели отидохме на друго място - пак частна клиника - Др Марио Давидков. Какво се случи там? Влязохме точно на часа си. Аз останах в чакалнята, където има кожено канапе. Жена ми влезе вътре и започна прегледа. Срещу канапето има 17 инчов ТФТ дисплей с говорители, където наблюдавах целия преглед и чувах всичко. Доктора ни каза много неща: Как да не си даваме парите повече, след като може да минем през здравната каса. Как сме изтървали 2 важни ехографии в 9та и 14та седмица. Особено тази в 14 седмица е жизнено важна за да се определи "качеството на плода" и да се вземат мерки ако са нужни - на време. В 14-та седмица също щяхме да разберем и пола, и най-важното - нямаше да треперим до сега дали всичко е ОК. Щяхме да знаем всичко, да сме спокойни и да очакваме следващите стъпки спойно.

В заключение нека кажа.... ако искате да треперите и да не получавате нужното внимание отидете в Майчин Дом.
Ако искате всичко да е ОК с вас и вашето бебче.... поразпитайте хората около вас и вземете правилното решение.

# 1
  • Мнения: 1 448
Давидков е най-най големия мошеник при когото можете да попаднете  #2gunfire Влизате си на часа, защото няма вече балами да ходят при него  newsm11

# 2
  • Варна
  • Мнения: 737
Това, което прочетох за Майчин дом, направо ме втрещи!!!
Цялата ми бременност е следена там и никога е нямало такива проблеми - за консултация съм чакала макс 20 минути, акушерката ме вкарваше при лекаря преди всички чакащи и въпреки тяхното недоволство. При всеки един от прегледите винаги съм била гледана на ехограф от наблюдаващия бременността лекар и никога не ми е отказван какъвто и да било преглед. Като чета направо не мога да повярвам, че става въпрос за същата клиника!
Естествено разпитвала съм и приятели, мнението за Майчин дом беше положително.
За Давидков няма да коментирам, явно е въпрос на лично възприятие.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 365
Давидков е най-най големия мошеник при когото можете да попаднете  #2gunfire Влизате си на часа, защото няма вече балами да ходят при него  newsm11
Много правилно
Една моя приятелка ходи при него в 7-ми месец(сега е в 9-ти) и така я наплаши...матката й била малка, бебето нямало да може да се обърне(то беше седалищно), трябвало да го изкара веднага и куп други глупости. Сега бебето е нормално обърнато(обърна се на следващия ден след прегледа при Давидков) и чакаме всеки момент да се появи на бял свят Peace

# 4
  • Мнения: 527
Давидков е най-най големия мошеник при когото можете да попаднете  #2gunfire Влизате си на часа, защото няма вече балами да ходят при него  newsm11


baileys,не знам дали си ходила при Давидков или цитираш други мнения!?!Само заради това,че си позволява да се държи надменно,не означава ,че е некадърен.И не се зблуждавай,има много хора които ходят при него WinkЗа майчин дом,съм чувала и  други мнения,и добри и лоши.Явно и те са занемарили работата

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 10:30 от Аурелия

# 5
Давидков е най-най големия мошеник при когото можете да попаднете  #2gunfire Влизате си на часа, защото няма вече балами да ходят при него  newsm11

Хм, какво означава това? Може ли да обясните малко по-подробно защо?

Ние сме много доволни, както може би сте разбра ли от разказа ми. Човека си ми каза всичко и направи оценка на детето по над 120 критерия. През цялото време казваше.... Няма да има това, Няма да има онова..... даде ни информация за носа, за пръстите на краката ...... втория пръст бил по-дълъг "тази дама ще командва" и съм сигурен, че си разбира от работата.

Моля Ви хора, изказвайте се само ако сте запознати с работата на човека!!!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 841
Аз съм много доволна от Давидков, и в Майчин Дом няма да стъпя също никога повече И поради много други причини, освен споменатите в първия постинг

# 7
  • Мнения: 1 448
Мда, запозната съм много добре с "работата на човека"  smile3516 За сведение раждала съм в МД и живот и здраве ако имам второ - пак там ще съм, това е красноречиво колко доволна съм останала  Heart Eyes

# 8
  • в стаята
  • Мнения: 469
Това ми прозвуча като рекламана въпросния д-р Давидков, при който и аз съм ходила и подкрепям мнението, че е мошенник newsm11.

# 9
  • Мнения: 527
Мда, запозната съм много добре с "работата на човека"  smile3516 За сведение раждала съм в МД и живот и здраве ако имам второ - пак там ще съм, това е красноречиво колко доволна съм останала  Heart Eyes


Би ли ни запознала и нас,ако обичаш

# 10
  • Мнения: 17 401
Ами чака се, то навсякъде се чака. Пък и как да стане веднага, като има толкова пациентки...Не пишеш при кой лекар си. Аз засега съм доволна, чакала съм, но е поносимо. Виж, ако става дума за дете, сигурно и аз щях да се вбеся.

Сега чак видях, че май си мъж newsm78 Аре, по- спокойно го давай!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Давидков е най-най големия мошеник при когото можете да попаднете  #2gunfire Влизате си на часа, защото няма вече балами да ходят при него  newsm11

И на мен Давидков не ми хареса като човек, много самодоволен ми се видя. Но е неоспорима истина, че във Варна има само двама специалисти за фетална морфология - той и Балев.

# 12
  • Мнения: 208
Аз пък ще кажа, че не може да се обобщава така за целия "Майчин дом". Не съм раждала там и не са проследявали бременността ми там, но пък съм била лекувана от гинеколожка, на която дължа здравето си.
Всеки е прав да избира сам на кого ще се довери, и всеки има право сам да си прави изводите за това.
Желая ви успех и едно хубаво бебче!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 634
И аз мисля,че са излишни такива генерални заключения като"не ходете в майчин дом".ами аз раждах там и съм мн.доволна ,как да не отида пак там следващия път.А за Давидков-аз лично не съм ходила при него,но от познати съм чувала само лоши неща(единствено във форума попречетох ,че има и доволни от него)
Така че всеки сам си решава,едни са доволни от един други от друг.

П.П.И на мен малко като реклама на Давидков ми прозвуча първия пост,и като антореклама на Майчин дом.

Както и да е-желая леко раждане на жена ти и здраво бебче.

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 15:01 от rosiza

# 14
  • Мнения: 338
Аз също не съм чувала добри отзиви за Майчин дом.

Общи условия

Активация на акаунт