Въпрос за фидето в супите

  • 3 129
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 505
Какво фиде ползвате за супите? Аз каквато и марка да сложа винаги ми се разкашква  #Cussing out Последния път дори сложих фидето и махнах  тенджерата от котлона почти веднага. Супата беше супер, но след 2 часа, когато претоплях за мъжът ми фидето отново беше станало едно такова като разварено. Хайде споделете с какво правите вашите супи и имате ли такъв проблем?  ooooh!

# 1
  • Мнения: 119
В едно магазинче до нас продавачката ми препоръча фиде и наистина се оказа много добро, ако искаш ще погледна довечера каква марка беше и ще ти кажа. Но аз и от гръцкото съм доволна честно казано

# 2
  • Мнения: 9 092
Ползвам на "Загария" - но първо изключвам супата, махам тенджерата от котлона и тогава слагам фидето. Затварям да се задуши за около 7-8 мин. До сега проблеми нямам с него.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 474
За да не ми се разкашква добавям спагети-натрошени ситно.

# 4
  • Мнения: 3 268
Разкашква ти се защото много го вариш.Фидето се слага 5-6 мин преди да свалиш супата от огъня.Независимо каква фирма е. Peace

# 5
  • Мнения: 505
Разкашква ти се защото много го вариш.Фидето се слага 5-6 мин преди да свалиш супата от огъня.Независимо каква фирма е. Peace

Точно това обясних, че не го варя много  Naughty Винаги го слагам накрая и го варя няколко минутки. Веднага ако се яде супата е супер, но ако престои няколко час става ужасно.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Никога не ми се е разкашквало, но не помня каква марка вземах преди  Blush От много време използвам само спагети. Веднъж нямах фиде и сложих спагети, следващият път пък ми бяха по-близо и първо тях хванах като посегнах  Blush и така си и остана - ползвам спагети. Повече ми харесва с тях, но си е въпрос на вкус. Някой може да не харесва да са дебели. (не че е огромна разликата) Но така наистина опасността да се разкашка е нищожна.

# 7
  • Мнения: 1 448
Спагети, макарони и фиде взимам само гръцки, досега не са ми се разварявали, пък и не са скъпи никак  Peace

# 8
  • Мнения: 3 091
както са казали и преди мен, разкашкало се е, защото много си го варила. НИкога не съм имала такъв проблем - взимам всякакви марки фиде.

# 9
  • Мнения: 3 268
Разкашква ти се защото много го вариш.Фидето се слага 5-6 мин преди да свалиш супата от огъня.Независимо каква фирма е. Peace

Точно това обясних, че не го варя много  Naughty Винаги го слагам накрая и го варя няколко минутки. Веднага ако се яде супата е супер, но ако престои няколко час става ужасно.
Много съм очудена newsm78досега не ми се е случвало.Да не би като претопляш супата,да я оставяш за дълго на огъня?

# 10
  • Мнения: 505
Направо съм потресена от отговорите ви  Shocked Явно съм единственият разварител на фиде  Tired Ще пробвам с това гръцкото и със спагети и ще докладвам, но ако не стане супата ви я сипвам в гърба  Crossing Arms Laughing

# 11
  • Мнения: 502
При мен не се е разкашквало, но веднъж ми се случи да остане на топка в супата и беше много неприятно.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 814
Понякога слагам и спагетини. Варя само 5-6 минути.
Винаги купувам фиде с яйца - не харесвам другото  Naughty/без яйца/

# 13
  • Мнения: 388
До сега не ми се е случвало.И аз мисля,че при подгряването става белята.
В последно време режа картофите на много тънки ивички,които приличат на фиде.Не помня точно,но мисля,че идеята е от тук или от друго място.Много е ефектно. Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
И на мен не ми се е случвало  Naughty Купувам гръцко фиде.

Общи условия

Активация на акаунт