запек и хомеопатични средства

  • 5 092
  • 12
  •   1
Отговори
Възможно ли е да се прилага хомеопатия при запек при 6 мес. бебе? В чудо съм се видяла. Пробвала съм чая на Блевит Л, сок от круши, редовно правя масаж на коремче. Единствено нектар от кайсии помага в някаква степен. Днес се престраших да дам Дуфалак сироп, защото положението е много зле и сапунчето непомогна. Из форумите срещнах предложение за мед с вода сутрин на гладно, но нали на деца до 1 год не се дава мед. Моля за съвет.

# 1
Забравих да кажа, че овесената вода също не и помага.

# 2
  • Мнения: 2 082
дуфалакът пише,че е безобиден ,но трябва да го даваш по-дълго време.на колко дена ака детенце и твърдо ли е акото.ние бяхме така до втората годинка.за меда мисля,че сте малки.може да го правиш с малко топла водичка с малко сладко от рози вътре разбъркано на гладно

# 3
Изпражненията са твърди. Посъветваха ме да вама много вода, но проблема е че тя изобщо неиска да пие вода.
Ще пробвам съвета ти. Сега трябва да организирам родителското тяло да издирва такова сладко.  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 655
Ама моля ви, какво сладко, каква овесена каша  на бебе на 6 месеца...
Да отговоря конкретно на въпроса - ДА, хомеопатията лесно и безболезнено може да се справи със запека на бебето ти. Потърси добър класически хомеопат.

# 5
Знам, че не се дава овесена вода на 6 мес. бебе, но разбери когато всичко друго съм изпробвала и се чувстваш бесилен да помогнеш на детенце си склонен да рискуваш. За щастие нямаше преблем след овесената вода, но и ефект нямаше. След коснултация с лекар хомеопат ми беше препоръчано просто да и давам много вода да се урегулира водния баланс, възможно повече вода да поема. И пак се завъртаме в омагьосан кръг до скоро беше на кърма и вода изобщо непиеше. Така че ако знаеш хомеопатично лекарство моля те да  го напишеш. Предварително благодаря.

# 6
  • Мнения: 549
Потърси добър класически хомеопат.

а не лекар-хомеопат - боаронски. Трябва да направите консултация, не се изписват така.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 082
Ако сте на изк.мляко е нормално да е така детенцето.и ние се запекохме от него.ако искаш давай дуфалака.сладкото от рози го има по аптеките,но може да се пита дали става за такова малко дете.вода наистина трябва да се пие повече,но и дъщеря ми не искаше.захранено ли е детето-овесените ядки от кога могат да се включват?

# 8
  • Мнения: 290
Ние също имахме такъв проблем,но овесените ядки ни спасиха.Незная как си правила водата и колко време си ги давала,би трябвало да помогнат.Аз слагах в малка тенджерка да се превари 1,5 чешмяна вода,когато заври водата се слагат 2 супени лъжици овесени ядки и с тях трябва да ври 5 мин.махаш от котлона и прецеждаш.Ако сте на АМ с тази вода го прави и го давай по дълго време.Аз на моят син му правех АМ с овесени ядки до 11 месец.Стискам палци всичко да се оправи.Късмет.

# 9
На кърма е като от края на 5-ти месец започнах да я захранвам първо сокчета, после зеленчуково пюре, каша. Запече се веднага още от първите сокчета. Спрях да давам сок от ябълка, морков и т.н. запичащи, давам круша, кайсия, сварена тиква. Картофеното пюре правя или с кърма или само с вода без АМ. Кашата е на Блевит за да не се запича също без АМ. Овесената вода я пробвах като разхлабващо преди седмица без резултат. За това последното ще ми се нахвърлят другите майчета  #2gunfire ама като ми е мъка и неискам да правя клизми на детенце.

# 10
  • Мнения: 16
Когато имахме такива проблеми с дъщеря ми, съм и давала сок от сини сливи.Купувах изсушени сини сливи.Вечер слагах 2-3 сливи в чаша с вода, да се киснат до сутринта, то си ставаше на сладко сокче.Давах и го вместо вода.Щом вече сте на пюрета можеш да и даваш и плодово пюре от сини сливи.То определено разхлабва.В момента дъщеря ми е на 2 години, и когато имаме проблем, пак и давам.

# 11
Благодаря за отговорите.  Hug Ще пробвам да накисна сливи от готовите пюрета съм давала без резултат те съдържат или оризово нишесте или модифицирано и на моята кукла не и действат.

# 12
Сещам се още за чайчето на Хип за разхлабване - мисля че беше с добър ефект; можеш да и свариш малко ушав и да даваш само водичката или като вариш овесените ядки да сложиш 2-3 сушени сини сливи. По принцип няма нищо страшно в клизмите - щом се налага, но само ако не се е изхождало поне 3 дни. Моята щерка започна яко да се запича към края на 4-ия месец и се оказа, че не и стига кърмата и след първото даване на АМ последва едно голямо изхождане за чудо и приказ, но това е може би единичен случай.

Общи условия

Активация на акаунт