Интериор на магазини.

  • 1 257
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Здравейте!
Знам, че тук се помещава творческият потенциал на форума и затова
реших да се допитам и до вас.

Трябва да намеря материали за дизайн, интериор, обзавеждане на малки магазини.
В общи линии искам да събера картинки на  надписи, витрини, идеи за осветление и тн.
Както и да прочета за тенденции в интериорите на магазини...
Вече имам няколко сайта, но ми се струват крайно недостатъчни и непълни.

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 039
лЕНИИИИИИИИИИИИИ,НАПРАВО МЕ РАЗИБИ!!!

"Както и да прочета за тенденции в интериорите на магазини..."
с това изречение ще разбудиш много духове и пак ще има поводи за скандали

такива тендениции едва ли има,
убедена съм че 99% от майките тук ще си мислят че знзят и ще ти дават акъли, но те няма да са покрити с нито една тенденция. знам, че сега ще си навлека много атаки, но смея да твърдя че такива съвети се дават от специалисти, и то не какви да е/ за не претендирам за такива качества/
интериорзния дизайн не се изразява в това, да ти доставя удоволствие да подреждаш дома си.

а специално за дизайн на магазин или нещо тип ателие/до колкото разбирам за това става въпрос/ трябва да си много навътре в нещата , не просто да гледаш списания и да им се радваш
много от нещата, които се публикуват в списания /визирам масовите италиански/ съм ги виждала поне 1 година преди  това, а 1 интериор на обеществено място има живот 3 години, на жилище 5.

да не говорим, че тенденциите в Европа са едни, на Острова втори, в Америка трети, в Холандия четвърти, а в Япония пети
/аз харесвам 2/4/5/  Laughing Laughing Laughing

# 2
  • Мнения: 2 270
Аз съм дизайнер на интериор и съм правила много магазини и заведения,но смея да заявя,че това е много трудна работа.Относно тенденциите,не може да се каже че има такива,по скоро има различни стилове които стават модерни отвреме на време,но не е задължително да си по модата за да си актуален.Забелязала съм ,че в последните години в България се правят еднотипни леко студени интериори повлияни от западни дизайнери и не винаги на място.Всеки си мисли,че е роден дизайнер и като  прекопира/в буквалния смисъл/различни неща от списания и ги приложи на практика всичко ще е ок.Можеш да видиш реализирани проекти на магазини /в мрежата е пълно/и да копнеш някоя идейка,която да приложиш

# 3
  • Мнения: 6 167
ох, ами аз.. съм наивна явно))
добре, че се включихте Malena i ани69 Hug
просто си мислех, че нет-а гъмжи от предложения,
облечени за лаиците, като мен  в картинки  с надлежно обяснено кое е модерно и кое не Mr. Green
освен това зависи и какъв е магазина - дали продаваш диаманти или риба.
та, откровено си представях нещата много по -лесни, отколкото са явно.
благодаря за уточненията!

# 4
  • Мнения: 6 039
лени,
аз всеки добре реализиран проект стои едно много добро и подробно задание от инвеститора

седни и напиши задание  - подробно, и да го мятаме по ред Laughing

давам ти насоки
1,размери, квадратури /приблизителни/
осветеност,
витрини
височина на тавани
предназначение на помещението
вида на стоките - някаква специфика
каква клиентела гони:
- възраст
-парично състояние
-пол
период на експлоатация на този интериор
излъчване - лукс или уютно-домошарско

давам ти съвсем общи насоки, но все пак опитай се да обясниш по задълбочено

# 5
  • Мнения: 6 167
Малена, още време има до заданието,
но веднага щом стане по-ясно главно помещението и детайли  ще го напиша Peace
Засега единственото, което ми е горе долу ясно е името и логото  Mr. Green
поздрави и още веднъж благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт