Как да науча детето си да ходи на гърне?

  • 6 673
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Моля ви, дайте ми съвет как да науча детето си да ходи на гърне?Според вас коя е най-подходящата възраст за това?

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 14:02 от iliana_78

# 1
  • Мнения: 38
Ами,какво да ти кажа-сложна работа е,вина за това имат и памперсите,а и сега не е най-подходящия сезон за обучение-то пада едно опикаване на всичко в къщата Mr. GreenМоите на различна възраст се научиха-ПРОСТО САМИ ТРЯБВА ДА СЕ УСЕТЯТ И ДА РЕШАТ-това показва моя скромен опит.Голямата захвърли памперса след едно 6-дневно растройство-беше на 2 год. и 2 месеца.Малката я бях научила да седи и да се изхожда всяка сутрин от 10-месечна-до 1година и 2 месеца,когато се научи да се изправя сама и не седна повече на гърнето до 2год.и 6 месеца,Та така-при всяко дете е различно.Ако тръгне на ясла преди 2 год-по-рано се научава  bouquet     Heart Eyes   ДЖУЛИ-07.01.2003        Heart EyesГАБИ-29.12.2003

# 2
  • Мнения: 5 255
Според вас коя е най-подходящата възраст за това?

След навършени 2 г.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Зависи от детето. Ти сама ще разбереш кога трябва да го научиш. Аз моята дъщеря не съм я насилвала. Тя до 1 година отказваше изобщо да седи на гърне. След това започна по малко да се задържа върху него,но обикновено не вършеше работата там. Когато навърши две години през лятото реших да пробвам дали ще мога да я свикна да не пишка в папмерса през деня. Два-три дни подред я слагах на гърне през около 30-40 мин да пишка ( не винаги го правеше разбира се). След третия ден тя сама започна да си казва кога й се пишка. Относно ходенето по голяма нужда слагах я всяка сутрин щом се събуди да седи на гърнето и тя обикновено се изхождаше там. А що се отнася до махането на памперса и през нощта - това стана чак към 2години и 7-8 месеца ( пак по нейно желание, с малко помощ от моя страна).
Съветът ми е да не насилваш детето да използва гърнето - така само можеш да го накараш да го намрази за дълъг период от време.

Изивнявай, че без да искам част от моя отговор се публикува два пъти.
Успех. И  най-вече трябва да бъдеш много търпелива.

# 4
  • Мнения: 46
Сложих моята дъщеря на гърне още на 8-месеца. Тя се научи да се изхожда в него, докато не започна да се изправя , и сега  на 1 г.естествено не иска да седи на него. Не я насилвам, ще му дойде времето и за него. Може би около 1г. и половина,  когато започне да усеща кога и се ходи по нужда и започне да показва за това, ще имам по- голям успех

# 5
  • Мнения: 1 877
Ох,голям зор беше!На 1,5г. го сложих на гърне,та до 2,5г. себорихме,докато свикне.

# 6
  • Мнения: 2 657
Ами според мен е най-добре,когато запо4не да разбира за какво ства въпрос.
Аз започнах да слагам Люби от преди 2 месеца,ама като виждах,че не изявява голямо желание-не го насилвах изобщо.
От седмица някъде,той запо4на даказва сам и сваляме памперса и пишкаме.

# 7
  • Мнения: 7 723
Няма най- подходяща възраст.
Това, че ще сложиш детето на гърне на 7 месеца, не значи, че то е научено да го ползва.
Ти сама ще усетиш, като почне да дава признаци, че е готово, но гледай да не пропуснеш момента! Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 122
Ние започнахме да се учим от това лято. Все още не казва за пишкането, но я изпишквам переодично, за да и създам навика, е естествено, че има моменти когато я изпускам. Обикновено като свърши работата тогава м и казва. Иначе за акито казва. Памперс слагаме само вечер.

# 9
# 10
  • Мнения: 5 622
МОят син за няма и една седмица се научи. Само за пишото де. Акото е проблем за сега все още. Бях се отчаяла по едно време, ама...стана сравнително бързо. Това стана на 7 декември, когато беше и все още си е на 2г и 2 месеца  Peace

Става с разговори само  Peace

# 11
  • Мнения: 2 529
Без да го насилваш  Peace За подходящата възраст ...мммм аз честно казано разчитам тук само на майчинския ми инстинкт, който обаче действа само при моето дете  Laughing Успех!  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 281
Според вас коя е най-подходящата възраст за това?

След навършени 2 г.  Peace
  smile3521Абсолютно съм съгласна! Аз също се опитах да приуча сина си към гърнето когато стана на 1,6 г, но след повече от месец неуспешни опити  smile3511 се отказах временно. Когато навърши 2 год всичко стана много лесно- за 3 дни се научи!  newsm10

# 13
  • Мнения: 5 255
Според вас коя е най-подходящата възраст за това?
След навършени 2 г.  Peace
...стана много лесно- за 3 дни се научи!  newsm10

Лора не знаеше що е гърне до 2 РД, а аз не съм чела нито една тема за гърнето /да ме прощава Лио  Mr. Green/
Както Кики29 е написала - майчин инстникт  Hug
След като навърши 2 г. реших да купя гърне, точно за 3 дни разбра за какво става дума  Laughing
Може би ни помогна и летния сезон  newsm78 - незнам дали има връзка  Thinking
Успех   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 447
Така като чета отговорите, детето се научава да ходи на гърне между 2 и 2 и половина... без значение от каква възраст се започва  Simple Smile Дали ще го сложиш на 6 месеца и ще го мъчиш 2 години, докато се "изгради навик", или ще изчакаш да може да се контролира и да разбира какво се иска от него... Аз лично ще поизчакам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт