Диета за кърмачка???

  • 689
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Здравейте,през бременноста качих 20 кг. и сега ми остват да сваля 12кг. но проблема е че кърмя и не мога много да се лишавам.Какво ми препоръчвате за да се въстановя бързичко Blush защото не мога да се търпя вече???

# 1
  • Мнения: 144
6те следя темата с интерес ,за6тото съм в съ6тото положение!

# 2
  • Мнения: 639
Хубаво ще следиш ама няма кой да ни помогне Tired

# 3
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil мога да ти дам една която подпомага отделянето на кърма
почти с 1кг на ден може да се отслабва
и няма да умираш от глад или да ти секва кърмата
билкови чайове (цвят от слез- подпомага отделянето на кърма)  с  мед
плодове
и 100грама жито -вариш, смесваш с 2 супени лъжици мед и 6-10 ореха
разделяш го на 3 яденета
не е препоръчително пиенето на кафе
минимум 10 дена  се прави
следващите 10 захранваш постепенно
месо и сол чак след 5тия ден на захранването
  bouquet

# 4
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Мила, и аз ще ти дам съвет, още повече, че преди известно време пуснах същата тема и ще резюмирам съветите, които ми дадоха другите мами:
Не е препоръчително да отслабваш с повече от 0.5 кг ЗА СЕДМИЦА, защото токсините, които отделя организмът попадат в кърмата,  а от там - в бебчо.
Пий по 2-3 литра течности на ден/най-вече вода/, така хем ще имаш и кърма Laughing.
Поне за известно време се откажи от сладкото и тестяното.
Намали до минимум солта, ако можеш я спри съвсем, овкусявай с подправки /даже е по-вкусно, ще видиш/!
Много е важно да спортуваш, ако нямаш възможност - използвай сега слънчевите дни за по-дълги разходки с бебето.
Избягвай газираните напитки и сокове.
Консумирай най-вече пресни зеленчуци и плодове, а също и домашни манджички Grinning, вместо полуфабрикати.
Най-общо е това Grinning!
Аз се боря с едни 4-5 кг от една година вече, но за мен най-важното е здравето на детето ми /още я кърмя/ и гледам да не правя глупости с диетите Grinning.
Купи си книгата на М. Търмън "Как да променим тялото си за 6 дни" - дори и да не можеш да приложиш програмата в момента /не е за бременни и кърмачки/, вътре ще намериш много полезни съвети за здравословното хранене и отслабване. А и като се отбие детенце ще можеш веднага да я езползваш Grinning!
Успех с вталяването, пиши за резултата Peace!
П.П. Забравих да спомена, че бързото отслабване се отразява много зле на кожата и дори и да успееш да свалиш кг бързо, едва ли ще изглеждаш добре с отпусната, дехидратирана и без тонус и "цвят" кожа!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 911
Милички, защо не си кърмите бебетата и не спрете да мислите за килограми.
Ако приложите някоя диета има опасност кърмата ви да спре, а спре ли нетръгва пак.
Аз съм против диетите при кърмачките.
Качих 30 кг  през бременността и след като родих направих тази глупост да огранича храната и ми спря кърмата. Винаги съм съжалявала за това.
Килограми се свалят - не го мислете това.

# 6
  • Мнения: 4 076
Не правих никаква диета.Малко гимнастика в къщи,разходките с бебо в парка и домакинската работа.Като ни поникнаха зъбки и спряхме да се кърмим,си върнах старата форма.

# 7
  • Мнения: 167
А защо не разгледате темата за Разделно хранене? newsm78
 Аз също кърмя и съм се ентосиазирала от Понеделник да се храня по този начин( нямам излишни кг, просто за здраве) Успех Peace

 П.С. Има дори и бремени, които са на Р.Х. и споделят,че се чувстват доста добре Hug

# 8
  • Мнения: 639
И на мен ми е най важно да не си спирам кърмата,затова ви питах.От днес ще зпочна да се ограничавам.Мисла да ям повече плодове,зеленчуци,супички, Naughtyникакво пъжено,а само варено и задушено.Хубава идея е това с разделното хранене Flutter
Приемам още съвети Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт