Несправедливост ли е това?

  • 730
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Здравейте мами,обръщам се към вас,защото съм сигурна,че отново ще ми помогнете със съветите си.Случаят е следният-
Дълго време директорката на училището,учителите и ние родителите с общи усилия и подписки си извоювахме-довършване на физкултурния салон на у-щето и изграждането на плувен басейн.Звучи страхотно,нали?Да ама НЕ.Кметът решил да даде отпуснатите средства на по-новото училище в квартала.Нужна ни е помощ,но към кого да се обърнем?
Предварително Благодаря за мненията Ви.

# 1
  • Мнения: 5 622
Е как така? Подписката си е срещу нещо конкретно. Как така някой ще реши в последствие, че не за това училище ще отидат парите (или каквото там), ами за друго...  Shocked

# 2
  • Мнения: 1 581
Аз нямам представа, но не мисля, че кметът еднолично ги взема тези решения. Според мене трябва да се пише до общинския  съвет.
Първо проучете въпроса, да не би решението за парите за другото училище да няма връзка с парите за вашето, че слухове лесно тръгват. Може да има и други причини да ви откажат, поне трябва да ви обяснят. Така че първо се информирайте, после се оплаквайте. А и не може ли да се поделят парите между двете училища, понеже сигурно и другото училище има нужда от нещо. Ново ново, ама сигурно ми е набор  Laughing

# 3
  • Мнения: 3 835
Предполагам, че първо към кмета, с писмо, подписано от всички ви. А след това и към кмета на Столична община. Предполагам, че говориш, за районния кмет, че той е взел това решение.

# 4
  • Мнения: 388
Аз нямам представа, но не мисля, че кметът еднолично ги взема тези решения. Според мене трябва да се пише до общинския  съвет.
Първо проучете въпроса, да не би решението за парите за другото училище да няма връзка с парите за вашето, че слухове лесно тръгват. Може да има и други причини да ви откажат, поне трябва да ви обяснят. Така че първо се информирайте, после се оплаквайте. А и не може ли да се поделят парите между двете училища, понеже сигурно и другото училище има нужда от нещо. Ново ново, ама сигурно ми е набор  Laughing
Наистина незнам подробности,това разбрах от класната.Тя ни помоли да съдеистваме с протестен митинг.В понеделник имаме среща с директорката.
Не се оплаквам,просто попитах какви са начините,след като целия труд и молби бяха за нашето у-ще.Другото е по-ново,според мен,на около 10-12г.Всъщност това няма чак такова значение.
Предполагам, че първо към кмета, с писмо, подписано от всички ви. А след това и към кмета на Столична община. Предполагам, че говориш, за районния кмет, че той е взел това решение.
Да за районния кмет става въпрос.

# 5
  • Мнения: 3 835
Кметовете имат приемен ден, обадете се в общината, разберете кога е, може да пробвате първо да говорите с него, или с друг служител, който е в течение на нещата, да ви обяснят, защо постъпват така. Ако не срещнете разбиране и нормално отношение, направо се оплачете, на Столичния кмет. Извинявай, не подгледнах дали си от София, но принципа е един и същ.

# 6
  • Мнения: 118
Ако парите са от бюджета се прави  обществена поръчка .По принцип се прави програма за ремонт на училищата . Ако вашето училище е в тази програма значи има пари  и трябва да се направи ремонта

Общи условия

Активация на акаунт