Кения?

  • 4 753
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Здравейте, интересувам се има ли хора, които са посещавали Кения за екскурзия , почивка да споделят впечатления. Става въпрос за западния бряг, до Момбаса. На картинка всичко е супер.
За Кения знам само, че е красива страна с много жирафи и носорози. И сафарита.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 818
И хората там бягат много,бързо и боси  Party

# 2
  • Vienna
  • Мнения: 266
Здравей, аз съм била в Кения на екскурзия преди 3 год за 16 но6ти. Какво да ти кажа незнам какъв 4овек си, какъв тип си, за да ти кажа дали 6те ти допадне. ужасно е красиво, то4но там където описва6 до Момбаса е най/красивия плаж, водата е 32градуса и е като във вана, има големи костенурки, диви котки и е фул с маймуни, непрекъснато ти крадът не6то и ти изпиват питиетата. не си спомням как се казва6е хотела, то не е хотел а ресорт с 4 хотела вътре и бе6е супер! ние сме обиколили много в Кения ! но те предупреждавам излезе6 ли от хотела е ад, болни хора, на който им се разпада кожата, мухи накацали раните им, бебета без крака и ръце, изкривени, луди и болни от какво ли не стоят и просят навсякъде. на север се разхождахме из едно село и изведнъж пове4е от 30деца по4наха да тар4ат след мен(раздавах им бонбони) те направо ме нападнаха.....там съм си изплакала о4ите от мъка към този народ, дадох си вси4ки пари.....носихме химикалки, бонбони и др. не6та за децата(бяхме добре информирани).......има и ужасно мн гнусни животинки, аз пи6тях като луда! но тази красота, океана, плажа, хотела.......вси4ко  бе6е уникално и винаги бих оти6ла пак, да ти кажа 4естно мн сме ходили с мъжа ми  и др. място освен Кения и Сей6елските острови едва ли 6те повторя, природата е девствена и уникалан, и в Азия и на Карибите и пове4ето известни дестинации сме обиколили, но са мн комерсиални, а в Кения природата е райска. добре е да отиде6, но незабравяй носи мн не6та за децата, там дори и да има6 пари няма откъде да купи6 има само един , да кажем , Мол за бели хора(така му казват) там има луксозни, 4ужди стоки! А сафарито е уникалано, аз обожавам животните и бях полудяла от 6тастие да ги видя в истинската им среда! питай не6то ако се сети6, ако иска6 и снимки 6те праря! Аиде дано ти помогнах за др. не се се6там в момента

# 3
  • Мнения: 6 167
Patenze25, мисля, че говорим за едно и също място.
Благодаря за информацията , това за носенето на неща за децата е много полезно.
Не знам дали предвиждаме по-сериозна разходка , освен традиционната екскурзия 'сафари', която е 1 или 2 дни. Африка ми е детска мечта и ако можем да отидем ще е супер.
Правихте ли някакви ваксини?
Малко ме натъжава това, че като излезеш от хотела почва мизерията.
Като в Куба. Аз не мога да стоя само в хотела, като птичка някаква златна.
Безопасно ли е да ходиш неорганизиран напред-назад?



# 4
  • Мнения: 3 423
Не знам за Кения, но аз като ходих в Африка,
си направих стандартните ваксинации, плюс
хепатит. Дадоха ми да пия и една малария
профилаксе, май Лариам се казваше, колкото
полезно, толкова опасно средство, ако можеш,
го избягвай. Някои казват, че джинът помагалл  Laughing
Права е Патенце25 за химикалките и бонбоните
за децата, ще видиш много ощастливени погледи.
Сафарито е супер, повече от 3 дена омръзва обаче.
Аз ходих и на нощно сафари, също много интересно.
Но и опасно. Внимавайте каква вода пиете.
И гледай да не се влюбиш в някой див масаи  Laughing
Не знам за Кения, но за Лесото, Мозамбик и Свазиленд
не е най-безопасно да се шляеш неорганизирано,
пеша и с бижута и часовници. Туристите са примамливи.
А, помня, че давахме и обувки на разни хора, пълно
е с босоноги и са щастливи да получат обувки.
Аз подарявах и българска роза, жени ми целуваха ръцете.
Когато жената, която чистеше къщата, не седна
с нас на масата, ми стана много болно. Първия път.
После ми стана ясно, че там е така. Не трябва да се
учудваш. И да страдаш. Своего рода класово разделение.
Влажни кърпички също са необходимост. И Autan.
Блазя ти за Африка. Искам и аз пак.

# 5
В Куба не е чак такава мизерия. Живяла съм доста години там.
За Африка е вярно всичко това, което са казали, понеже питаш и за ваксини, не помня точно всичко, май беше ку-треска и още нещо/било е преди години/ , но съм запомнила, че трябваше  да внимаваме за кърлежи /опасност от Лаймска болест/.
Приятна ваканция и честно казано, аз бих отишла до Куба, вместо в Африка  bouquet .

# 6
  • Мнения: 1 860
Много ми хареса разказа на Patenze25, макар че малко ме натъжи. На мен ми се гледат снимки обаче и бих желала да пуснеш ако може.  Hug

# 7
  • Vienna
  • Мнения: 266
ваксини аз не съм си била никакви, а моя мъж има6е вси4ки. най/важното е да има6 добри средства сре6ту комарите, те пренасят вси4ки мизерии, дори слънцеза6титния ти крем е добре да е и сре6ту комари, или крем за след сланце, задължително аутан за тяло и по дрехите се пръска, хотела е с климатик така ,4е е по4ти невъзможно да влезе някой комар. не трябва да пипа6 животните, най/ве4е маймуните и котките, 4е хапят и дра6тят. Момбаса е напълно изли6но да се гледа само мизерия, и един форт, дето в мойте о4и е нула! гледай да не си неразположена тогава, особено за сафарито, пътя е ужасен! на нас не ни бе6е ску4но, ние мн обикаляхме, ве4еряхме веднъж в хотел касар ал бахар, мн ми хареса, той е на един крик, обиколихме къ6тите на богата6ие покрай залива с кораб, ходихме до Малинди и бяхме 1 ден на Ватаму бии4, мн е красиво, на около 150 км от Момбаса, сафарито пове4е от 1 ден ми е малко много! ние бяхме на хотел Фламинго и Делфин те са заедно с о6те 2 др. хотела и е комплекс, неможе6 да ску4ае6 има мн барове, забави , кабаре........... но 6те ти хареса, незнам как да сложа снимки, май от снимка бг имам, 6те пробвам...

# 8
# 9
  • Мнения: 6 167
патенце25,
след тия снимки мисля да си извадя на списък  препоръките ти и да действаме. Peace
сафари - също мисля, че повече от 1 ден ще е тежко.
отсега мечтая за сувенири и афркански дрешки  Laughing
аааа, друго: каква е системата им 220 волта ли?

# 10
  • Vienna
  • Мнения: 266
тока е като в англия с 3 дупки, незнам колко волта. Сувенири си вземи маски, но внимавай, винаги пиай, 4е има вуду, масай от дърво, мн са красиви и саронг(шал, кърпа за плаж) аз имам колекция, 100 4овека са ми искали да ми купят кенииските сарнги с леопардите.....а те са по около 10Е! и обувки, правят ти ги пред тебе по крака, но могат само тип джапанки! има и невероятни картини, но ние сме фенове на будиските изображения и си купихме от Азия, а на6ите приатели от Кения си направиха невероятни композиции с масай.........абе мн е красиво, утре ако имам време 6те пратя и др. снимки , имаме над 1000.......заслужава си да вземете камера!

# 11
  • Мнения: 1 584
Лени, аз също бях в Кениа миналата година - септември. Избрахме времето - началото на лятото им, за да не е прекалено горещо. Местните цъкаха с език и казваха, че в тоя студ не влизат във водата - а тя беше направо чай Mr. Green Да не казвам, че след 11 часа на плажа стоях само под мноооого дебела сянка.

Сафарито - аз бях 1 седмица и ако можех щях още да остана - наблюдаването на животните е неописуемо преживяване - особено, когато лъвът е на 1 метър от теб Peace

Аз пътувах на екскурзия от ТУИ - изключително добре организирана, просто нямахме и 1 забележка.

Курортите до Момбаса са страхотни. Общо взето няма нужда да излизаш извън тях - осигуряват ти всичко. "На вън" сме излизали на самосиндикално организирана екскурзия до Момбаса - викнахме такси, което ни закара до там и ни чакаше да се върнем. Никак не беше скъпо. Там си наехме на място екскурзовод, който ни разведе из града - честно казано замисляхме се за него (не заради парите), но не съжалихме - обясняваше много добре, заведе ни и по тайните местенца на града и изкарахме страхотно  Simple Smile Видях само 1 бяла жена и в този момент ме достраша малко да си призная Sad

За сувенирите - късат глави, особено като ни гледаха, че сме с немска група Sad внимавай много с цените и се пазари задължително Peace

Носи си дреболиики - химикалки, евтини тениски, шоколадчета, бисквити и всякакви подобни - децата са много нещастни там, направо като ги видех да тичат боси в калта след джипа сърцето ми се късаше Cry

От нашата под-групичка - от 6те човека в нашия джип само на 1 не и хареса - падаше си от голямото добро утро както се казва (адвокатка) и доста мрънкаше Shocked

А щях да забравя - задължително посети селата на племента Самбуру и Масаи ако можеш - пускат те да влезеш в тяхна къща - неописуемо!!

Камерата и фото апарат и бинокъл ако имаш - задължително. За 2 седмици имаме изснимани 9 касети с камерата и 4000 снимки Laughing

# 12
  • Vienna
  • Мнения: 266
Лени, бинокълът е задължителен! незабравяй, 4е батерии, ленти за филми, козметика и др. подобни се намират мн трудно и на петорна цена. Пи6и хотела който си избрала с коя фирма и какъв полет, ако сме ползвали съ6тите да ти кажа! гледайте на ласт минет, понякога има кения мн евтино!

# 13
  • Мнения: 6 167
Лени, бинокълът е задължителен! незабравяй, 4е батерии, ленти за филми, козметика и др. подобни се намират мн трудно и на петорна цена. Пи6и хотела който си избрала с коя фирма и какъв полет, ако сме ползвали съ6тите да ти кажа! гледайте на ласт минет, понякога има кения мн евтино!

мисля, че др. седмица ще резервираме и ще пиша пак!

благодаря, момичета   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт