Направих меденки-тухли

  • 2 045
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 052
Вчера направих меденки, когато ги извадих от фурната ги покрих с кърпа, после ги сложих в кутия. Няколко часа по-късно вместо мекички меденки имах насреща си малки тухлета. Как да ги размекна, или да си ги запазя за лошата съседка с невъзпитаното куче?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
МОжеш да ги слепиш една за друга с мармалад. И ги сложи в някаква кутия. Утре ще омекнат.  Laughing

# 2
  • Мнения: 25 447
В началото меденките винаги са много твърди. Колкото повече стоят, по-меки и вкусни стават!  Wink Laughing

# 3
  • ново
  • Мнения: 5 885
МОжеш да ги слепиш една за друга с мармалад. И ги сложи в някаква кутия. Утре ще омекнат.  Laughing
В този случай няма начин да не станат мекички.

Някъде Наталина беше писала, че се съхраняват в плътно затваряща се кутия с парче ябълка, като парчето се подменя всеки ден.

# 4
  • Мнения: 4 176
Явно са препечени.
Съветвам да го слепиш.
 ИЛи можеш да направиш някакъв сироп и да ги потопиш и извадиш веднага. После ги сложи в кутия на хладно с парчета ябълка вътре.
Можеш да ги сложиш и в гевгир, а гевгира в/у тенджера с вряща вода. Да станат на парна баня. После пак в кутия с ябълки и пак на хладно.

# 5
  • Мнения: 505
Освен да ги слепиш със сладко, можеш и да потопиш всяка до половинат в разтопен шоколад. И аз като останалите смаятам, че като престоят ще омекнат. А ако не омекнат, винаги можеш да ги украсиш и да ги закачиш на елхата, като много оригинална украса  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 35 814
 Hug помислих, Joy че ще правиш къщичка /сладка/

# 7
  • Мнения: 1 052
Денис hahaha
Намазах ги със сладко, и сега ще нарежа ябълка. Но аз и така си ги ям. Joy

# 8
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ха,пък аз си мислех,че само моите меденки стават така Joy.И ние си ги ядем твърдички Laughing,даже така по-ни харесват,ама питаш ли бабата в къщи-голям провал са меденките ми за нея Crazy

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дайте рецепта за тези меденки де......

# 10
  • Мнения: 27 524
ето я моята коледна медена къщичка   Grinning



# 11
  • Мнения: 5 140
Дайте рецептичка моляяяяяяя.
Нямам спомен миналата година как ги правех и откъде взех рецептата.
От тук от форума беше, но не се сещам от кой.

МОжеш да ги слепиш една за друга с мармалад. И ги сложи в някаква кутия. Утре ще омекнат.  Laughing

Така ги направих и аз преди и омекнаха.

# 12
  • в къщи
  • Мнения: 467
Еееее,Блонди,тази къща не си я правила ти Mr. Green нали?

 Моята рецепта(не от форума) е:
2 яйца,1ч.захар,1ч.олио,1канела,2с.л. мед,1ч.л. сода кипната в оцет,брашно-колкото поеме.Овалвам ги в орехи,или слагам в тестото.

# 13
  • Мнения: 1 052
Има в коледната тема в готварския много рецепти, както и в гответе с мен-www.gotvetesmen.com.
Аз ги направих така:
2 кафени чаши брашно
1/4 пакетче бакпулвер
1 кафена чаша мед
1/2 к. ч. захар
100 гр. масло
и 2/3 к. ч. кисело мляко.

Половината разбърках с какао и разделих на две. Искаше ми да станат на тъмни и бели квадрати, но нищо, следващия път.

Снимка
http://images12.snimka.bg/001738574.jpg

# 14
  • Мнения: 27 524
Еееее,Блонди,тази къща не си я правила ти Mr. Green нали?

Нееее, само я сглобих и украсиииих  Mr. Green
ама ти си трай  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт