Между два града ...

  • 817
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте!
Имам следния въпрос - има ли сред вас бъдещи и настоящи майчета, такива, които са раждали в град, различен от този по адресна регистрация???
И какво следва от това - в смисъл какви документи къде трябва да се носят, защото тотално се обърках от всичко прочетено!
Много благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: X
Мда, аз съм от Любимец и раждах в Хасково. Цялата бременност ми я следеше гинеколог на частно в Хасково и при него родих след това. Всички документи си бяха при него и преди термина ми ги даде ( амбулаторната карта + изледванията които са ми правили) и ми каза в деня на раждането, тоест при постъпването ми в болницата да ги дам на акушерката там която ще ме приеме, защише и настани. Така и нправих - носех си ги с мен когато раждането започна и като ме приемаха в болницата им ги дадох. Успех и леко раждане.

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Няма значение.Носиш си документите и те приемат.Може да те попитат:"Абе вие лекари там нямате ли си,че тук идваш?".Но не могат да те върнат,ако си имаш необходим набор документи.

# 3
  • Мнения: 2 577
аз доколкото знам са необходими
лична карта
амбулаторна карта
направление за хоспитализация
/с него във всяка болница те приемат, независимо в кой град, частна или държавна/
картон на бременната
изследвания
/васерман и кр.група задължителни/
декларация за припознаване , ако нямате сключен граждански брак
Успех  bouquet
Леко раждане
Най-сладкото бебче да си гушкаш скоро Hug

# 4
  • Мнения: 407
Аз съм от  Бургас и раждах във Варна.Освен това което ти е писала Амелиа,другата особеност е,че акта за раждане на детенцето ще се издаде в града в който ще раждаш.
Лека бременност и още по-леко раждане.

# 5
  • Мнения: 214
Аз съм от Кресна, но ходих на консултации в Благоевград и раждах там.Когато ме приеха в болницата да раждам си носех личната карта, амбулаторната карта и картона, в който се записват всички изследвания през бременността.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Амелия е доста изчерпателна.Аз да добавя, че след раждането ще ти издадат акт за раждане там където е родено детето, но например документи за детските и 200-тата лева /еднократна помощ за раждане/ се подават там където ти е адресната регистрация, а майчинството ти се урежда от работодателя.

# 7
  • Мнения: 858
Аз съм с адресна регистрация по Лична карта в Пловдив,а живея в София.Родих в София!
Носих си лична карта,
амбулаторна карта
направление за хоспитализация
картон на бременната
изследвания /васерман и кр.група задължителни/
тест за алергии към упойки
След като се роди бебчето изпращат от болницата документи към Централната Община в града в който си родила и после от там си взимаш акта за раждане на бебчето
Амелия е доста изчерпателна.Аз да добавя, че след раждането ще ти издадат акт за раждане там където е родено детето, но например документи за детските и 200-тата лева /еднократна помощ за раждане/ се подават там където ти е адресната регистрация, а майчинството ти се урежда от работодателя.

И това което е написала людмилана  Peace

# 8
  • Мнения: 3 499
Никакъв проблем няма, носиш си документите, които носиш и в болницата по адресната регистрация.Много майки, които са от провинцията и там са им следели бременността например предпочитат да родят в София.

# 9
  • София
  • Мнения: 117
Аз съм от Бургас, но живея и родих в София, седмица преди термина си извадих лична карта за София-казаха ми, че ще бъде по-лесно за издаването на документите за след това, в смисъл, че бебчето е с адрес на града в който е родено , а не с този на майката, а пък и после трябва там да се ходи за акта за раждане и др.документи.

# 10
  • Мнения: 178
Миличка,не се притеснявай и аз съм от В.Търново,а раждах в Г.Оряховица. Носех с мен само направление от личния и картона от котсултацията. После ходих в Г. О. да си взема акта за раждане.

# 11
  • Мнения: 175
Благодаря на всички за помощта! Аз съм с бургаски адрес и ще раждам във Варна, та по този питах.
  bouquet

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз съм със адресна регистрация в София, но от година и половина живея във Варна и родих тук дъщеря си. В болницата ми искаха обемната карта, направлението за раждане и това е. За вписването на малката бяха нужни нашите лични карти и татито я припозна с декларация. Никакви спънки не е имало. Само сега по Коледа като си ходя в София ще търся да подам молба за 200-тате лева помощ за раждането, защото тези пари се отпускат по адресната регистрация на майката.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вижте тук за по-пълна информация

http://www.odit.info/?s=6&i=46962&f=3

# 14
  • Мнения: 1 104
Няма проблем да родиш където искаш. Аз също не родих, там където ми е постоянния адрес, но никакви проблеми не съм имала. Носиш си всички документи (от лекаря следял бременността и лична карта) при постъпване в болницата и толкова.

Общи условия

Активация на акаунт