Как лекувате бебе на 2,5 месеца?

  • 671
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Здравейте мами,
големият ми син довлече в къщи някакъв вирус от който всички се разболяхме вкл. и бебо, който е на 2,5 месеца. Кашля и нослето му ври. Извиках педито и тя ми каза, че не е нещо сериозно, кашлял от нослето, да му капя физиологичен разтвор и да давам вит.Ц. Това го правя вече два дена,а подобрение не виждам даже ми се струва, че се влошава. Само на кърма сме. Аз пия парацетамол и стодал.
Ако някоя мама има опит по въпроса моля да го сподели с мен Praynig
Какви лекарства сте ползвали и по колко. За какъв период от време?

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 14:45 от Sladkish

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Трябва педиатърът задължително да го прегледа пак - детето е твърде малко, трябва да се наблюдава и ако е нужно да се предпише друго лечение.

# 2
  • Мнения: 539
и ние бяхме така. Таткото ни довлече ниакакъв вирус, после каката се разбола и бебка. Тя започна да покашля (като от сополки) и две нощи ми вдига температура - 37,4. Един път ми се стори че и дъгичките на гърлото са и червени, затова и двете нощи и давах по 2,5г. панадол, и много промивки с физиологичен разтвор. Два дени и давах и по малко вит.С, по 1 мл сигурно. Но хремата продължи повече от две седмици.

# 3
  • Мнения: 1 043
точно и ние сме на това положение - каката ни донесе от градинката микробче и всички вкъщи сме суполиви вече докато седя да я лекувам в къщи - колко много я пазих но уви цялото семейство сме болни вече , ние сме на парацетамол икапки за нос, а бебка и даваме  витамин ц и капки които се приготвят в аптеката - толкова зле е написано че немога да ги разчета нещо от рода на адреналин ... 5 пшъти капем по две капки в нослето ... гадното е че и очите ни сълзят и като се сабуди има гурелчета  Sick а нищо не ни дадоха за очи да капем. а се притеснявам да не е разнесла и към оченцето си микроба ooooh!

# 4
  • Мнения: 539
Ох, забравих да кажа че 7 дена капах капки Коларгол на бебка, най-вече заради гърлото. И въпреки това хремата и продължи толкова дълго.

# 5
  • Мнения: 313
Нашето педи ми каза да капя Виброцил капки 3 пъти по 1-2. Подходящи ли са тези капки за толкова малко бебе? Има ли по- хубави?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 610
Нашето педи ми каза да капя Виброцил капки 3 пъти по 1-2. Подходящи ли са тези капки за толкова малко бебе? Има ли по- хубави?
доколкото знам те са единствените подходящи,но промивките с физ.серум са най добре.Ние сме на 4м. и вече трети път сме хремави(баткото-градината) и само с физ серум по 1мл в носа и дърпам с помпата,но продължава 7-10 дена

# 7
  • Мнения: 6 461
Здравейте мами,
големият ми син довлече в къщи някакъв вирус от който всички се разболяхме вкл. и бебо, който е на 2,5 месеца. Кашля и нослето му ври. Извиках педито и тя ми каза, че не е нещо сериозно, кашлял от нослето, да му капя физиологичен разтвор и да давам вит.Ц. Това го правя вече два дена,а подобрение не виждам даже ми се струва, че се влошава. Само на кърма сме. Аз пия парацетамол и стодал.
Ако някоя мама има опит по въпроса моля да го сподели с мен Praynig
Какви лекарства сте ползвали и по колко. За какъв период от време?
Ние минахме по същия път само че Пламен беше на месец.Наложи се приема АБ.
Останах напрво потресена колко бързо слезе бронхита.В 4,00 часа започна да кашля и да му хърка нослето и рано сутринта го закарах на лекар вече беше с бронхит.Прегледаха го трима лекари и диагнозата беше сигурна.
Така ,че заведи си детенцето ако трябва и на друг лекар да го прегледа. Peace

# 8
  • Мнения: 511
наи добре заведи детенцето на лекар защото още е мъничко и при тях имунната система е слаба и при тях болестите протичат по бързо


УСПЕХ оздравявайте бързо

# 9
  • Мнения: 112
И ние бяхме и сме така. Тати донесе някакъв вирус и малкия вдигна Т 37,8. И гърлото му беше зачервено, но без да кашля.Цял ден спеше непробудно, явно Т го унасяше. Изписаха и Ампули Витамин Ц + Панадол. Оправи се хайванчето, но за съжаление сега пък аз се разболях. Пия парацетамол + Витамин Ц + разни други витамини. По цял ден се наливам с чай от лайка.
Педито каза, че ако малките трябва да не боледуват по 1 годинка, иначе започвали много често да прихващат вируси. Много ме притеснява това.Всяка мама иска хлапето да е здраво

# 10
  • Мнения: 313
Абе аз със сигурност ще го заведа пак на лекар. Лошото е че за беда нашето педи го няма тази седмица и ще трябеа да го заведа при някой друг, който не познавам много добре. Даже мисля още днес да извикам някой поне да му чуят гърдичките. Иначе промяна при нас в състоянието няма.
Благодаря на всички за отговорите Hug

Общи условия

Активация на акаунт