много ситни като пъпчици на какво се дължат?

  • 746
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
днес забелязах,че по коремчета на беба излязоха особено около пъпчето едни много много ситни като върхът  на топлийката някакви точици като пъпчици и то няколко места по коремчето. според вас на какво се дължат и с какво да мажа.имам накхелхерц на д-р тайс дали става,нали дават и невродермити.иначе сме на 8 месеза и 1 седм. до сега нямаха подолбно нещо и от няколко дена се захранваме с глутен. може ли от това? чакам вашите коментари.

# 1
Изключи ли възможността за потница?Защото при моята дъщеричка се появяваше най-вече  по коремчето и гърба на различни места, ако е така просто разхлади малко кожичката с марна вода и я остави да подиша.Дано съм ти била полезна ,но ако все пак  този обрив те притеснява се обърни към лекар .Успех

# 2
  • Мнения: 214
По-добре я заведи на лекар. Давала ли си и нещо ново, да не би да е алергиял

# 3
  • Мнения: 3 146
Трябва да го види лекар, щом е около пъпчето. А памперсите сменяли ли сте ги, да не са много стегнати или да му дращят, то сега е станало по-подвижно малкото Hug

# 4
  • Мнения: X
мерси за отговорите, като нова храна ядохме нколко лъжици попара,като новото е само сухарите т.е. глутена и преди 2 дена няколко лъжички пюре от праскова на хип, но мисля че ако алергия би трябвало да бъдат обриви и да изглеждат по друг начин. даже таткото каза,че сегашните пъпчици не ги вижда те са много много ситни и бледи, почти са незабележими,но нали знаете всяка майка веднага всичко забелязва.ще почакам няколко дена и ще видим, стискайте палци да минат бързо и да не е алергия малко ме съмняват,понеже съм виждала обрив от храна.

# 5
  • Мнения: 3 146
Обривите от храна са обикновено по цялото тяло, а не са съсредоточени. Малки, червенички.

# 6
  • Мнения: 525
Да не си я претоплила?

# 7
  • Мнения: 3 456
И аз мисля, че е от претопляне

# 8
Направи носен секрет изследване, на моята снаха такива пъпчици се оказаха от стафилококи ауреус...

Общи условия

Активация на акаунт