Бонбони?!

  • 4 333
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 817
Милички, помагайте,  Grinning  че това не ми е силна страна
Трябва да правя бонбони за коледен базар  в училище.
Ще съм благодарна на всяка идея, само да не е нещо сложно Praynig
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 1 155
 newsm78
Сещам се за карамелени... Правеше се някаква смес като карамел, ама май и масло имаше... Разточваш по дължина с ръце (като пластелин) и режеш...
Май хич не помогнах  hahaha
Дано се включи някой с точна рецепта  Blush

# 2
  • Мнения: 286
направи "рафаело"

200 гр.извара,
200 гр. кокосови стърготини,
150 гр. захар
бадеми
Смесваш изварата със захарта и кокоса и правиш топченца.В средата на всяко слагаш по един бадем и ги овалваш в кокосови стърготини.

Според мен са супер бързи и лесни.

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здрасти, ами опитай ей тези тип "Рафаело": http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=249.msg181#msg181

Освен това тук бях пускала няколко рецепти на бонбони преведени от един чешки сайт, а там има и други варианти: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110919.msg2011010#msg2011010

А погледни още и тук, има страхотни предложения: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=62.0

  bouquet

# 4
  • Мнения: 286
Ето ти още от тефтера на мама:

Бонбони от брашно

Сварява се гъст сироп от 300 мл вода и 300 гр. захар.Прибавят се 100 гр. брашно,100гр. счукани орехови ядки и 1 парче рендосан шоколад.Тази смес се бърка докато се сгъсти.Маха се от огъня и докато е още топла се прави на топки,които се овалват с кристална захар.


не съм ги пробвала,но може би може да се овалват и с ядки или кокосови стърготини.


Имам и рецепта за "Карамел МУ', ако искаш ще ти я напиша.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 817
 Благодаря ти  Deb   bouquet  за подсещането Wink 

 Благодаря ти   elesa   bouquet  Ако имам време и тях ще направя.  Стига да  не е много сложен този карамел МУ - навремето много ги харесвах Hug Пусни ми рецептата, че трябва да са няколко вида.
Детенцето каза: ,,Колкото повече - толкова по-добре''...лесно му е на него Joy

Нат, колко кокос да сложа, че нещо не ми ясно newsm78
Цитат
2 вафлени кори (дано в БГ да има), ако няма, наместо тях сложете настърган кокос 

# 6
  • Мнения: 286
"Карамел МУ"

250 мл прясно мляко,40 бучки захар,125 гр. масло

Бучките захар се начукват леко и заедно с маслото се слагат на умерен огън,като постоянно се бърка докато сместа придобие светло-кафяв цвят.Млякото се сгорещява и се налива бавно.Всичко се вари докато се отдели от дъното на тенджерата.Изсипва се в емайлиран съд намазан с масло.като поизстине се реже на парчета,които се увиват в прозрачна хартия.

Важно:От продължителността на варенето зависи и твърдостта на бонбоните.Опитва се като се капва капка върху нож.Ако се сложи по-малко масло,а повече захар бонбоните стават по твърди, а при дадената пропорция по сипкави.


Успех!

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
denis_dслагаш толкова, че сместа да може да се оформя - на око. Тук някъде бях чела и рецепта за същите бонбони, но вместо със сухо мляко, с кондензирано - става нещо като крема за моята торта Рафаело.

# 8
  • Мнения: 286
избрах ти още една рецепта:

Бонбони със сини сливи

Задушават се на пара едри сушени сливи.Когато омекнат и набъбнат,отцеждат се от водата и се се разрязват само от едната страна,изваждат се костилките.На нейно място слагаме по една опечена орехова ядка и притискаме.Овалваме ги в смлени орехови ядки с пудра захар.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 817
denis_dслагаш толкова, че сместа да може да се оформя - на око. Тук някъде бях чела и рецепта за същите бонбони, но вместо със сухо мляко, с кондензирано - става нещо като крема за моята торта Рафаело.
Благодаря   bouquet

Остана ми 1 ч.ч кокос - според теб ще стигне ли?
Трябва ми поне ориентировъчно количеството Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 35 817
elesa   bouquet  bouquet  bouquet
Ще ги направя, благодаря ти...ако се сетиш за още нещо пускай, че трябва по-голям асортимент.
Аз зная /и мога да правя / само едни с моркови. Wink

# 11
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
denis_dслагаш толкова, че сместа да може да се оформя - на око. Тук някъде бях чела и рецепта за същите бонбони, но вместо със сухо мляко, с кондензирано - става нещо като крема за моята торта Рафаело.
Благодаря   bouquet

Остана ми 1 ч.ч кокос - според теб ще стигне ли?
Трябва ми поне ориентировъчно количеството Praynig

Да няма проблем, ще стигне - то маслото ще ги стегне. Но сложи сместа в хладилника за малко, за да се стегне.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 817
Нат, златна си Wink   bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 052
При Звездев бе един сладкар, аз му викам Сладунчо. Той направи бонбони така:
Разтопи натурален шоколад и пототи коркова тапа обвита с алумуниево фолио. После измъкна фолиото и станаха кошнички. Вътре ги напълни с натурален шоколад смесен с животинска сметана-Президент. Станаха като шоколадови трюфели.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 817
При Звездев бе един сладкар, аз му викам Сладунчо. Той направи бонбони така:
Разтопи натурален шоколад и пототи коркова тапа обвита с алумуниево фолио. После измъкна фолиото и станаха кошнички. Вътре ги напълни с натурален шоколад смесен с животинска сметана-Президент. Станаха като шоколадови трюфели.
Това е много интересно. Благодаря ти  bouquet  bouquet  bouquet
А фолиото лесно ли се махаше? Мажеше ли го с нещо, напр,мазнина преди да го потопи в шоколада?

Общи условия

Активация на акаунт