от както замених кърменето кърмата ми намаля

  • 406
  • 2
  •   1
Отговори
  • pomorie
  • Мнения: 848
здравейте мамчета замених две кърмения с твърда храна и кърмата ми намаля.преди имах много кърма наближеше ли време за кърмене и циците ми имах чувството че ще експлоадират.а сега не е така чудя се дали на бебо му стига.наддава добре но бяхме спрели нощното ядене а сега пак го върнахме.и нещо е неспокоен на последък дали е от зъбки(почти на 5 месеца сме).мога ли да му давам сутрин АМ а вечер да си го кърмя(до вечерта за храненето в 20 и 24ч се събира достатъчно кърма).и какво АМ да купя чух че имало против повръщане препоръчайте ми.когато малкия беше на 20 дни ме караха да го дохранвам(но той нямаше нужда качваше по 1000-1200кг на месец и аз му дадох няколко пъти и спрях) та тогава опитахме NAN 1 и Фризолак но повръщаше всичко на фонтан.как мислите

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Доста майки забелязват същото - че при заместване на няколко кърмения за кратък период от време количеството кърма намалява. Това е съвсем логично - кърмата не се натрупва в гърдите (иначе майките, които кърмят само сутрин и вечер, биха изглеждали като крави-рекордьорки, докато се приберат у дома вечерта Mr. Green), а се произвежда в зависимост от търсенето и стимулацията. Когато стимулацията намалее (т.е. като отпаднат няколко кърмения), логично намалява и количеството кърма - особено пък предвид че бебето е на по-малко от 5 месеца и кърмата току-що се е регулирала.
Повръщането на фонтан при опитите да се даде АМ може да има различни причини - като се почне от голяма дупка на биберона, заради която бебето поема повече мляко за много кратко време - до алергия към млякото, което е нещо сериозно. Затова може да обмислиш варианта да увеличиш броя на кърменията за денонощие. Вероятно планът ти сутрин да даваш АМ няма да се отрази добре на количеството кърма, защото премахва още едно кърмене. И макар да е възможно за няколко дни за вечерните хранения да се събира повече кърма, това бързо ще се промени, защото организмът спира да произвежда излишни количества (при препълване в гърдите се отделя хормон-инхибитор на кърмата, който сигнализира производството да намалее, щом никой не потребява тази кърма продължително време). Вероятно ходиш на работа и затова са се наложили тези модификации с храненето? Кърменето при връщане на майката на работа е възможно, но често изисква по-различна организация - във форума има майки, които успешно съчетават кърмене и работа и могат да ти разкажат как са се справили те.
Ако държиш да заменяш кърмения с АМ, е най-добре да се обърнеш към педиатъра - предвид че детето има изразен проблем с повръщане, педиатърът най-добре ще прецени коя е възможната причина и съответно кое мляко е подходящо за него.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 390
Просто Хедра го е обяснила идеално... Hug Flutter

Общи условия

Активация на акаунт