Отопление на газ

  • 683
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
Може ли някой ,който се топли на газ, готви и ползва топла вода , да ми каже колко плаща за жилище около 90 квадрата?

# 1
  • при моите любими
  • Мнения: 2 521
И ние тази зима ще се отопляваме на газ, точно толкова квадрата. Ще следя с интерес

# 2
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Ние сме в къща, с площ общо за двата етажа около 150 кв.м.
С хубава дограма, но не е изолирана  Confused
В момента правим така - понеже още не сме си купили програматор - през деня нагласяваме на котлето
водата в радиаторите на около  35-40 градуса, а вечер, като се приберем я нагласяваме на
55-60. Като си вземем програматор, ще се нагласи да грее бойлера два пъти дневно, а не винаги, като поизстине водата, да
пуска към него. Всички казват, че с програматор е по-икономична работата. Аз незнам, дали е правилно да го държим на такива ниски градуси през деня  newsm78 Готвя си на газ.
Цялата тази идилия ни излиза по около 15 лева на денонощие.
Надявам седа ни огрее изолация, знам, че това ще смъкне разходите.

# 3
  • Мнения: 14 486

Цялата тази идилия ни излиза по около 15 лева на денонощие.

450 лева на месец? че то колкото с ток

# 4
  • София
  • Мнения: 6 921
Ние сме в къща, с площ общо за двата етажа около 150 кв.м.
С хубава дограма, но не е изолирана  Confused
В момента правим така - понеже още не сме си купили програматор - през деня нагласяваме на котлето
водата в радиаторите на около  35-40 градуса, а вечер, като се приберем я нагласяваме на
55-60. Като си вземем програматор, ще се нагласи да грее бойлера два пъти дневно, а не винаги, като поизстине водата, да
пуска към него. Всички казват, че с програматор е по-икономична работата. Аз незнам, дали е правилно да го държим на такива ниски градуси през деня  newsm78 Готвя си на газ.
Цялата тази идилия ни излиза по около 15 лева на денонощие.
Надявам седа ни огрее изолация, знам, че това ще смъкне разходите.

А горе-долу колко ви излезе цялата апаратура/котле,бойлер,печки-мечки и т.н/ +включването ?Може и на лс.
И ние сме в Драгалевци,но при нас още не са разкопали и се чудя ако започнат дали си заслужава инвестицията  newsm78
Извинявам се за офф-а  Blush

# 5
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660

Цялата тази идилия ни излиза по около 15 лева на денонощие.

450 лева на месец? че то колкото с ток

Ааа, забрави, че за 450 лева ще загрея цялата къща с ток, пък и бойлера, и готвенето.
Ние бяхме до сега на котле само на дърва, пиролизно.
Видяхме се в чудо, то това само сухи дърва иска. Пък и си е хамалогия, въпреки, че на
смесено гориво е още по-страшно, макар и най-евтино.
Ето тук един енергин калкулатр от сайта на Овъргаз:
http://www.overgas.bg/EnergyCalculator/index.jsp?language=Bg& … 7C225712B0029CB09

elix, на нас ни излезе общо около 4000 лева.
Ние обаче имаме изградена инсталация, т.е. радиатори не сме слагали.
Самото котле е 2100 лева (Vaillant), но то е едноконтурно, т.е. грее то самото отделен бойлер.
Бойлер не сме купували, защото ползваме серпентинния, който е прикачен към пиролизното.
Печката също е от преди това - комбинирана на ток и газ на Gorenje, само се сменят дюзите, които са за пропан-бутан,
с такива за метан.

ПП Щом си от Драгалевци, може някой ден да пийнем по едно кафе, ако искаш.  Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Имаме газ от месец и нещо и първата и единствена сметка до момента е 92лв. Това включва ототпление на 4 стаи + лира в банята и битова гореща вода. Не готвя на газ, защото още нямам такава печка. На мен ми се стори много, защото всъщност това е разхода за 20 дни а не за цял месец, освен това беше топло и радиаторите в две от стаите бяха намалени на 1, тъй като почти не ги ползваме. Но котела не е регулиран и няма програматор. Другата седмица ще извикам хората от фирмата, които изграждаха инсталацията, да видят котела. Самите те казаха, че трябва да се регулира, за да работи ефективно и икономично.

Самата инсталация излезе 4500лв. Котел, двуконтурен 1300лв, 425лв такса пресъединяване, останалото са радиатори, тръби, други части и труд.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 921


elix, на нас ни излезе общо около 4000 лева.
Ние обаче имаме изградена инсталация, т.е. радиатори не сме слагали.
Самото котле е 2100 лева (Vaillant), но то е едноконтурно, т.е. грее то самото отделен бойлер.
Бойлер не сме купували, защото ползваме серпентинния, който е прикачен към пиролизното.
Печката също е от преди това - комбинирана на ток и газ на Gorenje, само се сменят дюзите, които са за пропан-бутан,
с такива за метан.

ПП Щом си от Драгалевци, може някой ден да пийнем по едно кафе, ако искаш.  Wink

Мерси за инфото,а за кафето съм съгласна,само трябва да се разберем къде и кога  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт