Червено цвекло

  • 3 650
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 896
Знае ли някой някакво ястие от червено цвекло. Нещо готвенко например. Салатки всякакви, но готвено не съм пробвала.
Дайте идейки, моля.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Мисля, че трябва да има някъде из архива подобна тема, защото си спомням, че са давани рецепти за червеното цвекло Rolling Eyes
Аз лично не го понасям и не мога да ти помогна, защото според мен по-гадно нещо на вкус от това няма, налагаше ми се да пия миналата година по една чаша пресно изцеден сок от цвекло и беше ужасно #Silly  Все едно ядях от саксията пръстта с лъжица #Silly

# 2
  • София
  • Мнения: 767
Първото, за което се сещам е борш.  Yum
С две ръце препоръчвам тази рецепта:Борш
А,тук и тук има идеи за салати.

# 3
Една много приятна манджичка:

Задушено цвекло със сметана

1 средноголяма глава цвекло
3 големи моркова
2 глави лук
1 кофичка заквасена сметана (200 г)
щипка захар
3-4 капки винен оцет
сол и черен пипер на вкус

Цвеклото се настъргва и се задушава с вода и малко олио докато омекне. (Това може да продължи доста време, затова може цвеклото да се запече предварително в микровълновата - измито с четка, набодено с вилица, в съд, похлупен с капак - като в рецептата за винегрет по-горе).
Като поомекне, към него се добавят настърганите моркови и ситно нарязания лук. След като и те омекнат, ястието се подправя със сол, захар, оцет и пипер. Най-накрая се сипва сметаната, разбърква се и в момента, в който ястието тръгне да завира, се оттегля от огъня.
Поднася се веднага.

Забележка: ако детето ти е по-малко от 4 години, черния пипер се слага само в порциите на възрастните.

# 4
  • Мнения: 3 926
Цитат на: Valeria

Аз лично не го понасям и не мога да ти помогна, защото според мен по-гадно нещо на вкус от това няма, налагаше ми се да пия миналата година по една чаша пресно изцеден сок от цвекло и беше ужасно #Silly  Все едно ядях от саксията пръстта с лъжица #Silly

Извинявам се, че разводнявам темата, но да посъветвам Simple Smile Моят татко пиеше цвекло за хемоглобина около два месеца и хомеопатът ни посъветва, за да се тушира вкуса на пръст да се смесва така - 2 части цвекло, една част моркови и една част целина или чушка, а може дори и ябълка. Така наистина е много приятно.

# 5
  • София
  • Мнения: 896
Благодаря на всички

Общи условия

Активация на акаунт