поспаливо бебе

  • 2 212
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Зсравейте мами!
Бебето ми е на 4  седмици и се притеснявам, че не суче достатъчно - когато го кърмя, суче интензивно 5 минути след това започва да дреме още около 10-15. Понякога започва да реве и да зяпа (знаете как искат да изядат света, когато не са на гърда) още след час. Кърмех го на поискване, после започнах да го кърмя и от двете гърди, освен това имаме колики, а до скоро и жълтеница. Кърмих дъщеря си почти до годинка и такова чудо нямаше. Вече започнах да си мисля да минем на адаптирано мляко, но не ми се иска поради всеизвестни причини. Опитвам се да го събудя, но с много малък ефект. Не знам дали ще се оправи с времето, не знам и колко е наддал, разкъсвам се от безсилие. Ако някой е имал подобна случка, дайте акъл!
 

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Ами моята дъщеричка беше поспаливо бебе и всички писани и неписани правила за събуждане не действаха при нас. Изобщо не сучеше, а и нямаше почти какво да суче в началото. За това наддаде първия месец само 300 гр. Започнах да дохранвам с АМ, но не спрях опитите да кърмя и с времето тя се научи, кърмата ми се увеличи и вече от месец насам сме само на кърма. Мисля си, че не бива да се предаваш, успех ти желая.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Разбирам колко се притесняваш дали всичко е наред с бебето - но има неща, които могат да ти подскажат това Grinning
Фактът, че жълтеницата е продължила по-дълго, показва, че може действително да е имало проблем в началото заради сънливостта - но пък това, че вече е преминала, е добър знак, че нещата се нормализират. А как са ви пампите - колко мокри и колко акани имате за 24ч? При бебе, което се храни достатъчно, има 5-6 пишкани памперса с безцветна и немиришеща урина и ака поне 2х дневно жълти течни или кашави аки (като за нормално количество ако се приема памперса да е нацапан така, че петното да е по-голямо от монета от 1лв и да може да събере около 1ч.л. от акото, ако човек се опита да го изстърже).
Не се предавай независимо от съмненията - бебето расте и ще суче все по-ефективно, така че дори да има някакъв начален проблем, той със сигурност Е преодолим Hug

# 3
  • Мнения: 264
Благодаря за съветите! Изчетох доста нещо от форума и от два дена нещата са доста по-добре. Бебчо вече е Джоу гладника и дори преяжда, защото започна до повръщо по малко. Мисля, че при нас проблема беше във водата и глюкозата, която му давахме. Щом спряхме, започна да суче повече, дори стигаме до 40 и повече минути.
Иначе памперсите му не бяха много мокри, а аките имаше обилни поне по 2 пъти на ден. Сега мокри памперсите така че тежат на всяко хранене, акитата са май както преди, може с 1 път повече.

Общи условия

Активация на акаунт