Как пробива зъбчето?

  • 1 903
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Долните зъбчета си пробиха и избиха чисто - без кръв, а появявайки се малко по-малко.
Сега изби горен първи резец и понеже ми се строи, че расте много бързо, светнах хубаво  в устичката и това хич не мяза на зъб.  Confused Някакво кърваво леко, безформено... да не би зъба да избутва някакво надуто парче месо, частта от венеца, какво е?  newsm78 Малко съм се притеснила, заради вчерашния инцидент (удари се в парапета и си цепна устната юздичка /дето свърва венеца с горната устна). И се надявам да ми кажете, че е нормално да има месо, а не че си е повредил зъбчето. Sad

# 1
  • Мнения: 3 447
Ами... нормално е да е подут венеца, но стои по-скоро белезникаво, поне при мойто дете е било така newsm78  Надявам се всичко да е наред при вас.

# 2
  • Мнения: 6 164
Направо виси парче месо с кървави жилки, меко е.

...

абе не кървави жилки, а съсирек..
Виждала съм у други бебета съсирек на мястото, където пробива, но чак месо..

Ще пиша развой ако има за бъдещо ползване, може пък да има друг особен случай като нашия. Mr. Green

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 20:48 от Misty

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Моят педиатър ми беше казал, че може да се образува хематом - било нормално. Това не значи ли кръвен съсирек newsm78? Не съм много наясно Thinking

# 4
  • Мнения: 7 723
Да- хематома е съсирек, ама в случая..........
По- скоро е резултат от удара newsm78
......не е зъб..... newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
а обади ли се на лекарят ви....на мен това не ми изглежда съвсем нормално Sad

# 6
  • Мнения: 6 164
Днес докато хапеше разни неща потече малко кръв, мисля че се сцепи хематомчето. Поразпитах моите познати и приятелки с дечица на по 1 и 2 г. и се оказа, че при две от момиченцата така избивали някои от зъбките. При едното кървял кътник, при другото долен зъб. Можело да се получи, ако зъбът расте много бързо.
В съседния блок имаме детски стоматолог, ще почакам и може да го заведем, не знам дали работи, естествено всички неприятени неща се случват в събота или неделя... Но засега се поуспокоих. Ще го наблюдавам и ще преценя в зависимост от това подава ли се зъбчето, изчиства ли се и дали продължи да кърви и колко. Засега само на моменти слюнката е червеникава, но чиста кръв не е потичала. Thinking

# 7
  • Мнения: 6 164
Развръзката: Mr. Green

Оправи се. Вече си прилича на нормален пробиващ зъб - подава се през венеца бяло малко зъбче, няма меса, няма мехури, няма съсиреци, кръв - нищо!
Явно това, което го имаше, което е паднало, сигурно докато е джвакал това-онова е било мехурчето, с което излиза по принцип всяко зъбче, белезникавото - описано от Dona, но в нашия случай е било със съсирече, по-голямо и мехурчето е било по-голямо и сега е паднала тази част. Има ги всякакви случаи, много съм щастлива! Hug

# 8
  • Мнения: 2 952
Ей то  голям зор  е било , ужас!
При нас  едното  зъбче  набираше  във  венчето ....даже половината   зъбче беше излязло вече и пак ....иначе   другите - без проблем.....
Добре , че  е минало , айде.... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 6 164
Ей то  голям зор  е било , ужас!
При нас  едното  зъбче  набираше  във  венчето ....даже половината   зъбче беше излязло вече и пак ....иначе   другите - без проблем.....
Добре , че  е минало , айде.... Rolling Eyes


Лелеее...  Shocked Милите деца, колко зор е наистина... Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 310
Ей то  голям зор  е било , ужас!
При нас  едното  зъбче  набираше  във  венчето ....даже половината   зъбче беше излязло вече и пак ....иначе   другите - без проблем.....
Добре , че  е минало , айде.... Rolling Eyes


Лелеее...  Shocked Милите деца, колко зор е наистина... Tired
И като знаш че след няколко години ще паднат , направо не е честно! Joy

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Да- хематома е съсирек, ама в случая..........
По- скоро е резултат от удара newsm78
......не е зъб..... newsm78
И аз мисля така

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Чак сега прочетох развръзката  Embarassed Здрави бели зъбки желая на бебчето   bouquet

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ей то  голям зор  е било , ужас!
При нас  едното  зъбче  набираше  във  венчето ....даже половината   зъбче беше излязло вече и пак ....иначе   другите - без проблем.....

В момента последния кучешки на щерка ми избива по същия начин  Sick Вече е повече от половината пораснал, но все още не е пробил венеца  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 316
Ей то  голям зор  е било , ужас!
При нас  едното  зъбче  набираше  във  венчето ....даже половината   зъбче беше излязло вече и пак ....иначе   другите - без проблем.....
Добре , че  е минало , айде.... Rolling Eyes


Лелеее...  Shocked Милите деца, колко зор е наистина... Tired
И като знаш че след няколко години ще паднат , направо не е честно! Joy
Е, не е честно  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт