Кърмене и бременност-какво да правя?

  • 457
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Ами, това е . Оказа се че съм бременна.Искам да спра да кърмя.Лошото е ,че се буди по 5-6 пъти и през ноща, а и така се приспиваме.Мамите, които са били в таков положение да споделят, как да се отбием.Приемам всякакви съвети. Днес си намазах зърната с грейпфрут, с надеждата, че ще му загорчи и ще се откаже, но уви. Какво да правя?

# 1
Защо ще спираш,колко голям е бебо?Аз бях в същото положение,много назадничави хора ме караха да спра да кърмя,но аз реших ,че организма си знае,а и не исках да си лишавам бебето от най-важното за да е здраво!Аз забременях само 3м,след като родих и кърмих още три,щях и повече,но сина ми престана да суче.Малката се роди жива и здрава-4.200кг.Спомням си,че изчетох много литература и питах доста лекари,мненията се покриха с моето,поне педиатъра и гинеколога ме насърчиха...Истината е,че ако има негатив,то той ще е лично за теб-твоя организъм ще се поизтощи,но си струва.

# 2
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Наскоро се зачудих и аз над този въпрос и се заговорихме с една приятелка. Та тя ми каза, че нейната свекърва не разбрала, че е бременна и продължила да кърми и бебето се натровило Shocked Приели ги в болница и там установили причината  newsm78 Може и да са пълни глупости (най-веропятно е така), ама на -такава е историята. Най-добре си питай лекар. И разбира се честито   bouquet

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всяка нова бременност, особено ако е била непланирана, се отразява по разнообразни начини и може да се окаже голям стрес за майката. Затова може би най-полезното, което може да се каже в случая, е че имаш достатъчно време да решиш какво точно искаш да правиш. Кърменето няма да попречи на нормално развиваща се бременност и не е нужно да бързаш с решението, нищо в случая не е спешно - така че отбиването може да стане постепенно и безболезнено за детенцето.
Ако си твърдо решила да отбиеш (от постинга ти оставам с такова впечатление), едно решение за нощните кърмения може да е да оставиш детето да спи с таткото - при много майки този вариант се оказва удачен, защото като видят тати, децата хем са спокойни, че не са сами, хем си знаят, че тати не дава мляко. Възможно е да има плач - но с носене на ръце от таткото сигурно ще успеете да се справите и след няколко нощи може съвсем да спре да се буди (но пак не трябва да спи с теб, защото повечето деца помнят удивително дълго и ако го вземеш при теб, сигурно бързо ще се усети и ще си иска отново да суче нощем).
За дневните кърмения вероятно ще е по-трудно, защото ще сте постоянно заедно - но би могла да се опиташ да ги разредиш (може да се окаже, че и за теб самата кърменето ще е приемливо, ако е само за заспиване например, т.е. 1-2 пъти дневно), като съзнателно следиш за моментите, когато детето огладнява и се уморява и предлагаш нещо любимо за хранене, преди да е огладняло наистина, както и много занимания за отвличане на вниманието (по-големите кърмачета често искат да сучат, когато им е скучно).
За рязко отбиване по време на бременност не се сещам какво може да ползваш, защото обичайно използваните средства вероятно не трябва да се прилагат при бременни, а и според мен стресът за организма ти и за детето ще е много голям.

# 4
  • Мнения: 1 883
Хедра ,мерси за съветите.Наистина бремеността не е планирана  и ми дойде като лек шок.Много съм изнервена и не съм решила още какво да правя.С  предложението ти да го приспива през ноща тати ,няма да стене, защото сме големи, на 9 януари ставаме на 2 год.Ако ме няма в кревата ,тръгва да ме търси, и реве с пълна сила.Много е привързан към мене.Ще мисля какво да правя.

# 5
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Аз продължавам да кърмя и честно казано не мисля да отбивам, защото мисля да ползвам голямото вместо помпата, ако все още има желание. Единственното нещо което ме притеснява е да не бие бебто и да не иска да суче заедно с него. Но като дойде ще го мислим. По добре се пусни по течението и виж какво ще се получи. Ние имахме период в който като опита зърното и после го гледа дали е същото, но после свикна с новия вкус и сега, понеже е болен си иска доста по-често.
Каквото и да решиш успех Peace

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Едва ли някой ще може да ти даде адекватен съвет. Аз продължавам да кърмя, по този повод водих лют спор с майка ми, според нея е вредно за Мартин да го кърмя бременна (това го била чула от нейна прабаба). Досега не съм попаднала на смислена и доказана причина, че е вредно бременна да кърми. От кърмаческа консултантка знам, че докато няма противопоказания (ранни контракции, кървене, предишни спонтанни аборти и непрекъснат спад на теглото на майката по време на бременността, няма проблем да се кърми). Според изследвания пък, близо 60% от кърмачетата сами се отбиват, щом майката забременее повторно. Причина за това е намаляло количество кърма; променен състав/вкус на кърмата (през втори триместър на бременността); готовност на детето да се отбие само. Ако ще отбиваш нека да е постепенно и таткото да помага активно в приспиването и укротяване на синчето ти.
Ако пък ще продължаваш - задължително трябва да увеличиш храната + допълнително витамини; всичко е за сметка на твоя организъм Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 293
аз също продължавам да кърмя по време на бременността. от всичко, което намерих и изчетох, изовдът е, че не е вредно нито за детето, нито за майката, нито за бъдещото човече. за да продължи кърменето е важно и майката, и детето да се чувстват комфортно.

ти ще прецениш дали да насърчиш отбиването или да продължите с кърменето. моите наблюдения показват, че с напредването на бременността намалява и кърмата, а това кара детето само да намали честотата на сукането. ако майката го насърчава с разреждането на кърменията, то може да се постигне отбиване. с други думи моят съвет е, че ако поизчакаш с бързото отбиване и оставиш нещата на естествения им ход, много е вероятно за 2-3 месеца детето да се отбие само. така и ти ще имаш време да решиш дали точно това искаш.

Общи условия

Активация на акаунт