Може ли да се смеси замразена кърма от различни дати?

  • 458
  • 4
  •   1
Отговори
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Здравейте!
Имам бебче почти на 3 месеца. Храним се само с кърма от гърдата, вода не пием, нито чайчета - общо взето, нищо друго не е вкусвал освен кърма и то от мен. Другия петък имам държавен изпит и ще се наложи може би 2, че и 3 поредни хранения да са от шише с кърма. Това ми е първото притеснение, дали ще успеят да го нахранят??? Sad Другото нещо, което не знам е дали може да се смесва кърма от различни дати? Имам замразена, но от един ден не се събира достатъчно количество за цяло хранене (педито ми каза, че трябва да е 120мл). Мога ли да смеся например кърма от 10.10 с кърма от 25.10, да речем???? Офф, дано ме разбрахте!
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 883
Когато бях донор на кърма , от банката ми бяха казали, че единственото нещо което не трябва да се прави , е да се отваря съда във фризера в който се събира кърмата ,повече от 4 пъти. Така че действай смело. А ти в какво я замразяваш?
Само когато я размразяваш трябва да се даде на бебчо  веднага ,ако остане трябва да се изхвърли.Успех!

# 2
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
ЗАмразявам я в малки бурканчета от пюрета, естествено съм ги изварила преди това. Обаче количеството, което имам в едно бурканче е по-малко от 120 мл (обикновено е събирано след като гърдите ми са били напрегнати, по принцип не се цедя. Когато ми се случи да изцедя по тая причина през следващото денонощие поизцеждам след кърмене и замразявам)

# 3
  • Мнения: 1 883
От банката за майчина кърма даваха стерилни буркани от 0.500, в които се слагаше не повече от 0.400 мл. Можеш спокойно да отваряш бурканчето по 3-4 пъти и да доливаш кърма.

# 4
  • Мнения: 6 461
.....Това ми е първото притеснение, дали ще успеят да го нахранят??? Sad Другото нещо, което не знам е дали може да се смесва кърма от различни дати? Имам замразена, но от един ден не се събира достатъчно количество за цяло хранене (педито ми каза, че трябва да е 120мл). Мога ли да смеся например кърма от 10.10 с кърма от 25.10, да речем???? Офф, дано ме разбрахте!
Благодаря ви предварително!
Ще успеят да го нахранят детенцето.Не се притеснявай. Peace
Що да не можеш да ги смесваш... newsm78.Аз така правех замразявах малки бурканчета и после изкарвах от фризера по две от различни дати ,смесвах ги и бебо ги хапваше. Mr. Green
По принцип го кърмех от гърдата ,но по някога се налагаше да използвам и кърмата от фризера. Peace

Общи условия

Активация на акаунт