Въпрос за държавно жилище

  • 893
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Интересува ме дали,когато апартамента е държавен може да се избиват терасите newsm78.Жилището на татко е държавно и понеже искаме да го ремонтираме и да избием двете тераси,той не дава защото не било позволено,когато апартаментът не е твой.Демек трябва да го купим и след това да събаряме,е нали му правим подобрение защо да не се разрешава.Плюс това въпрос на време е да го купим,така сме решили,но все пак си мисля че дори и едно време да е било така,сега вече се разрешава.Та вие какво знаете по въпроса?

П.С. задавам умишлено въпроса си тук,а не в дрУгия подфорум,понеже въпроса ми е свързан със самото жилище,а не с ремонта конкретно.

# 1
  • Мнения: 4 053
аз мисля,че няма да имате проблеми,но за по-сигурно питайте в общината Wink

# 2
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Като отидете в отдел "Териториално развитие" към общината ще ви кажат най-добре и най-сигурно! Според мен ще ви накарат и да си направите проект! Успех

# 3
  • Мнения: 4 651
Прав е баща ти, трябва ви разрешение. Правите проект за това, което смятате да преустройвате и подавате молба в общината или областната администрация, в зависимост чия собственост е жилището.

Съвсем друг въпрос е какво подобрение са тези избити тераси и какво ще се случи след години. И трите етажа над мен си избиха терасите и разшириха кухните, наслагаха Итонг, дограми, че и ги изнесоха по 20 см напред терасите си. В резултат моята скромна остъклена тераса вече е с видимо изкривени винкели на някои места и мине се не мине няколко месеца пред очите ми поредното стъкло прави "прас" и се напуква супер ефектно ......

Отплеснах се - извинявам се за което.

# 4
  • Мнения: 1 666
Интересува ме дали,когато апартамента е държавен може да се избиват терасите newsm78.Жилището на татко е държавно ...

В такъв случай баща ти вероятно е наемател и като такъв е сключил договор за наем с този, чиято собственост е апартамента. Така че просто трябва да погледнете какво пише в договора. Може да има забрана за ремонти променящи конструкцията или изобщо за каквито и да е съществени преустройства, с изключение на текущи и поддържащи ремонти. Чак след това трябва да правите проекти (в повечето случаи обаче хората си подминават тази част) и да действате по същество.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 359
Карчева, зависи каква промяна на терасите, но ако не е смяна на дограма се води промяна по фасадата, което от своя страна изисква съгласие от всички съседи, защото касае цялата сграда,от друга страна проект с новата тераса и се внася в местната община, където го одобряват и чак след това  можете да действате. А - забравих, че молбата и проекта са от собственика, демек, все още не сте собственици.
Това е официалният вариант.
Вариант Б- тихом-мълком действате, но рискуваш, все пак може и нищо да стане, особено ако съседите не са запознати достатъчно с нормативната уредба, ама един да се заяде...и ти е ясно.
Мен ако питаш- постарайте се да го закупите колкото се може по-скоро  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Офф незнам,дори и така да е се надявах вече да не е така,все пак от са минали 17 години откакто сме се настанили в този апартамент.Иначе не смятаме да си изнасяме терасите по напред,а просто да бутнеме стените с прозорците които са общи с терасите и стаите.А пък с тия проекти ме хвърлихте в джаза направо,егати работата,май няма да е лесно.Ако зависеше от мен щях да действам без да уведомя никой,ама татко е много страхлив и не разрешава,казах му да пита жената в съвета при която плаща наема всеки месец,пък дано тя кажи нещо.

Общи условия

Активация на акаунт