За Aptamil и Milumil

  • 5 447
  • 21
  •   1
Отговори
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здравейте!

Тъй като имам доста проблеми с кърменето, сериозно се замислям за хранене с адаптирано мляко. Не ми е ясно, обаче, горните 2 марки млека задължително ли се приготвят непосредствено преди хранене и изобщо как процедират мамите, които ги ползват. Ще съм ви благодарна и ако споделите мнението си за тези 2 вида млека.Simple Smile

# 1
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
А също и дали предизвикват алергии и с какъв биберон се дават? Защото Денис е пил досега водичка само с биберон с 1 дупка на Авент.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
Габриела е Пила само milumil. от болницата ни изписаха на Фризопре, но много ни запичшеи от тогава само Милумил! никога не се запецхе, нямаше много колики, никаква алергия не е развила и качваше много добре детето!
Не се е напомпала, както четох някъде, че това мляко изкуственно напомпва децата!
Много съм доволна и живот и здраве сигурно и новия бебо ще го храня с такова, ако нямам кърма!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Те и двете млека са на фирмата Мулупа. Милумила в повечето случеи се дава на злояди деца, ароматизирано е леко и има вкус на ванилия.
Според мен млякото трябва да го приготвяш непосредствено преди хранене. Ако ти е трудно всеки път да преваряваш вода и да бъркаш можеш да си превариш по-голямо количество за деня и да си я сложиш в един термус. Така няма да полагаш кой знае какви усилия в приготвянето на млякото. А шишето може да е всякакво, просто дупката да му е по-голяма,за да не се затруднява пиенето.

# 4
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Аптамил са дава до 1 час от приготвянето. Гъстичко е, но може и с бибата на Авент с една дупка. Ако е на смесено хранене бебока, по-добре така, за да не го отбиеш съвсем.

# 5
  • Мнения: 215
Силвия от третия месец пие Милумил. Млякото е много вкусно, мирише на ванилия. Детето го пие с удоволствие. Преди това пробвахме и други марки млека от които се запичаше и не ги харесваше много. Мисля, че изборът ти е много добър. Млеката и кашите на Милупа според мен са най-добрите на българския пазар. Млякото го приготвям непосредствено преди хранене, като имам предварително преварена вода в термос. Използвам биберон за мляко на NUK. #Milti

# 6
  • Мнения: 522
Цитат на: Valeria
А шишето може да е всякакво, просто дупката да му е по-голяма,за да не се затруднява пиенето.

Така като гледам става дума за бебче на 1 месец. Щом сте с Авент, виж биберонас една дупка (не знам как се води 1-3 мес, или как? Ние бяхме с физиологичното на Чико.)
Колкото до млякото - Наско е пил и двете. Понеже е фамилно обременен към алергии първо пи Milumul HA (хипоалергенно), след втория месец пък се появи рефлукс (обилно повръщане след хранене) и мина на Aptamil AR. И двете млека му харесваха на вкус, приготвях му ги преди хранене - първо го кърмех, а после го дохранвах с адаптирано мляко.
Успех и на вас!

# 7
  • Мнения: 46 438
Не само тези две млека, а всички адаптирани млека се дават до 1 час от приготвянето. За да се улесниш, купи си толкова шишета, колкото са храненията, измий, стерилизирай и налей небходимито количество преварена вода и когато дойде момента за храненето, просто сипваш млякото и си готова.
А ти как се спря на тези млека? Аз също се бях насочила към тях, но след консултация с педиатър минахме на Нутрилон. Най-добре е той да те посъветва, защото ще вземе предвид темпа, с който расте детето и всичко останало. Някои млека са по-гъсти и калорични, не му давай на своя глава.
Успех Grinning

# 8
  • Мнения: 5 241
Йоан от втория месец е на Милумил.Нямаме никакви проблеми с него( не се е запекъл и коликите му спряха).Имаме шишетата на Авент.В началото бяхме на биберон с 1 дупка,после с две,така и не купих с три дупки,но милумила е по мазен и ако Денис е като Йоан и неиска да дърпа,ще се наложи да минете на биберон с чертички.
Приготвям го непосредствено преди да му го дам.Водата държа в термос и ми е много лесно така  Wink Приготвеното мляко може да стой 1 час след като го направиш.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Трябва да затоплиш повече водата за да се разтвори хубаво млякото,докато свикнеш на т.,после може да изтудиш на чешмата.Моя син от шише на Авент не можеше да пие,нямаше сила да засмука биберона(той е доста твърд),едно ядене беше 40мин.......Минахме на Чико и сега сме на Камера-2лв. шишето и върши чудесна работа,съжалявам че не започнах с тях.

# 10
  • Мнения: 46 438
Цитат на: biliana333
.........Моя син от шише на Авент не можеше да пие,нямаше сила да засмука биберона(той е доста твърд),едно ядене беше 40мин.......Минахме на Чико и сега сме на Камера-2лв. шишето и върши чудесна работа,съжалявам че не започнах с тях.


И аз съм с две ръце за Камера. Ние само първите дни пробвахме Нук, но беше мъка, детето реве, не ще да захапе, храненето ни беше малък ужас. От втората седмица минахме на Камера и се родих, колики не е имала, това според мен не зависи от шишето, а от детето Grinning

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ооооооооо,това вече някой да ми каже че има шише против колики съм готова да го изям!Така и нашия татко звенеше всеки ден да ми обясни как английските бебета пиели само от Авент и нямали колики.Аз му обясних,че нашето бебе е българско,има си колики и че ще му пратим шишетата да пие той с английските бебета от тях Imp  Confused:

# 12
  • София
  • Мнения: 938
И ние се дохранваме с Аптамил и шишета и биберони с 1 дупка на Авент от 10 дни. Засега не се е отбила, но не суче енергично и се отказва преди да е изсукала всичко. После си изяжда по средно 40-50 мл. Аптамил.

# 13
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
И двете млека са хубави но наистина е добре да говориш с педиатъра си. Синът ми беше с алергия към белтъка  и тя се прояви след месец пиене на Милумил. Това е индивидуално. Дъщеря ми е на 6 месеца Не ми достигаше кърма и смених три вида млека тя така и не пожела да хапне и така от 5 месеца взимам кърма от Банка за майчина кърма и всичко е наред.

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 399
Получила си много отговори, но и аз да си кажа Simple Smile
Емил е на аптамил от самото начало. И досега си го пие с биберон 1-ви номер на авент (с една дупка). Не се е запичал, не е повръщал, не са ни мъчили колики. Оплаквания нямам Simple Smile
Относно приготвянето. Преварявам по-голямо количество вода, наливам в термос, когато му дойде времето правя млякото - ако е много горещо охлаждам под струя студена вода, ако пък водата вече е хладка, наливам си първо нужното количество в шишето, стоплям в микровълновата и след това добавям млякото.
На опаковката пише да не се дава по-късно от един час след приготвянето, но на нас ни се е налагало да пътуваме, затова няколко (не малко  Embarassed ) пъти съм си правила млякото в къщи, и след три часа бебчо си го е изяждал. Нищо не му е ставало слава богу! Така че... няма нищо кой  знае колко стриктно... Поне за нас... Добре че Емил не е проблемно бебе откъм алергии... да чукна на дърво  Praynig
Това е! Аз се спрях на това мляко първо като разпитах във форума, после питах педиатърката в родилното и накрая попитах и личната ни педиатърка и аптамила събра най-много гласове Simple Smile
Това е! Успех в избора  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт